Dni Otwarte Atrium i IKONOS 25.04.2024

Dni Otwarte Atrium i IKONOS 25.04.2024

Najbliższe wydarzenie organizowane przez Atrium Centrum Ploterowe, to Dni Otwarte, zaplanowane w terminie 25 kwietnia br. w siedzibie firmy Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS w Opolu. Tematem przewodnim wydarzenia będą pokazy możliwości druku LED-UV. Najnowszym ploterem LED-UV prezentowanym na Dniach Otwartych będzie gadżetowo-wielkoformatowy Mutoh XpertJet 1462UF. Nie zabraknie także pokazów pozostałych ploterów LED-UV z portfolio dystrybutora: gadżetowych Mutoh XpertJet 461UF i 661UF, wielkoformatowego hybrydowego Efi Pro 16h, rolowego Artemis Kwazar 3,2mArtemis Hybrid 2,2m oraz stołowego Mutoh PJ 2508UF.

Wydarzenie przeznaczone jest dla firm, które chcą rozpocząć produkcję nadruków w różnych technikach, ale także dla bardziej doświadczonych użytkowników ploterów. Do wykonywania prac będzie wykorzystywany profesjonalny sprzęt z Laboratorium Druku Atrium i IKONOS. Nie zabraknie także odpowiedzi na pytania, które pomogą rozwiązać najczęstsze problemy i zapobiec ich powstawaniu.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Świata Druku, magazynu OOH i portalu Signs.pl.

Przykłady jak można wykorzystać nasze plotery i poszczególne techniki druku do rozwoju biznesu, podajemy poniżej.

Pobierz formularz i zapisz się bezpłatnie na wydarzenie:


Specjalne ceny ploterów na Dni Otwarte


Co w programie?

Plotery LED-UV do druku Alfabetem Braille’a

W 2005 roku weszła w życie dyrektywa 2004/27/EC Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 31. marca 2004 roku, dotycząca m. in. zamieszczania na opakowaniach leków napisów w alfabecie Braille’a. Pismo dla niewidomych jest coraz częściej używane w przestrzeni publicznej, np. na przyciskach wind, poręczach i planach tyflograficznych, dzięki którym osoby niewidome i słabowidzące mogą poruszać się w budynkach, na terenie miasta, w parkach. Wydruk alfabetu Braille’a jest możliwy przy użyciu specjalnych ploterów, które umożliwiają generowanie wypukłych elementów zgodnych z alfabetem oraz innymi oznaczeniami dotykowymi. W Laboratorium Druku Atrium-IKONOS jest dostępnych kilka maszyn LED-UV stworzonych do druku tym alfabetem.

Druk LED-UV na różnorodnych, w tym okrągłych przedmiotach (gadżetach)

Plotery gadżetowe LED-UV od Mutoh umożliwiają precyzyjny druku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15cm np.: butelkach.

Opis ploterów:

Mutoh XpertJet 1462UF typu flatbed, o szerokości zadruku 1420x700 mm, to najnowszy ploter LED-UV firmy Mutoh.

Ploter posiada dwie głowice piezoelektryczne typu Epson o rozdzielczości 1440 DPI. Urządzenie można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Ploter przeznaczony jest do bezpośredniego precyzyjnego druku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Dodatkowy 6 kolor - lakier – pozwala uszlachetniać wydruki na całej powierzchni lub wybiórczo. Druk 2-warstwowy, bez utraty prędkości jest możliwy dzięki dwóm naprzemiennie ustawionym głowicom drukującym do osobnego druku CMYK i koloru białego/lakieru oraz dwóm zupełnie nowym lampom utwardzającym UV o szerokości 4 cali. Nowe lampy pozwalają na uzyskanie efektu lakieru matowego lub błyszczącego.

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne seryjne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd. Mutoh XpertJet 1462UF jest idealnym urządzeniem pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru. Ploter jest polecany drukarniom poszukującym wysokiej jakości, precyzji i możliwości realizacji specjalnych wydruków (np. alfabet Braille’a), produktywności i pozytywnego wpływu na środowisko. Do obsługi plotera dodawane jest bezpłatnie specjalne oprogramowanie do druku UV Mutoh VerteLith.


Drukarki Mutoh XPJ-461UF i XPJ-661UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na spersonalizowane wydruki oraz produkcję małoseryjną na zamówienie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Obie drukarki można skonfigurować w ustawieniach CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

W drukarkach tych stosuje się bezpieczne, bezzapachowe atramenty Mutoh US11 z certyfikatem do wnętrz GreenGuard Gold, które nadają się do druku w pomieszczeniach sterylnych np. szkołach, przedszkolach, czy szpitalach.


Wielkoformatowy druk techniką LED-UV

Technologia LED-UV pozwala drukować na materiałach nietypowych, wrażliwych na wysoką temperaturę. Na Dniach Otwartych będzie można zobaczyć proces druku na: szkle, plexi, PCV oraz materiałach rolowych – backlit i banner.

Opis ploterów:

Prezentacja możliwości nowej maszyny do druku przemysłowego LED-UV Artemis Hybrid 220, Artemis Kwazar 3,2m, flatbedu Mutoh PerformanceJet 2508UF i plotera hybrydowego Efi Pro 16H.

Artemis Hybrid 2,2m

Hybrydowy, przemysłowy ploter LED-UV Artemis oferuje najwyższą jakość druku. Jest urządzeniem ekonomicznym i  wszechstronnym, a jednocześnie konkurencyjnym cenowo. Artemis Hybrydowy LED-UV skierowany jest do drukarni przemysłowych, producentów oznakowań oraz innych drukarni specjalistycznych. 4/8 sekcyjny podsys pozwala na zadruk różnego rodzaju mediów. Ploter jest wyposażony w system ciągłego druku płyt.

Artemis Kwazar 3,2 m

Ploter ten wyróżnia się na tle innych ekonomicznych maszyn LED-UV między innymi jakością wykonania, a na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie w jego konstrukcji japońskich i amerykańskich podzespołów.

Artemis-Kwazar, to ploter z nowoczesnymi głowicami Konica Minolta Atom 1024i o rozdzielczości max. 2160 dpi i prędkości druku wynoszącej aż 130 m2/h. Kwazar to ploter o wzmocnionej ramie, idealnie nadający się do przemysłowego druku LED-UV ciężkich materiałów takich jak banery, blockouty, plandeki.

Efi Pro 16h

Prezentowana będzie także hybrydowa drukarka EFI Pro 16h, która jest tak zaprojektowana, aby zagwarantować konkurencyjny koszt inwestycji i niskie koszty eksploatacji, nie tracąc przy tym na bezkonkurencyjnej jakości druku i szerokim możliwościom zadruku na różnego rodzaju materiałach.

Mutoh PerformanceJet 2508UF

Mutoh PerformanceJet 2508UF, to wielkoformatowy flatbed LED-UV o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki.

Drukarka łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 wysokowydajne głowice drukujące w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), nośniki o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących, a także możliwość rozbudowy do 6 głowic drukujących, dzięki czemu wydajność drukarki rośnie wraz z Twoimi potrzebami.


Dekoracje ścienne: fototapety na wymiar, naklejki, plakaty, druk na płótnie

Historia sukcesu na przykładzie Wytwórni Wyobraźni. Firma ta specjalizuje się w wytwarzaniu dekoracji ściennych takich jak: fototapety na wymiar, naklejki naścienne, plakaty, miarki wzrostu, obrazy na płótnie i drewnie z własnej lub wybranej fotografii / grafiki. Wytwórnia Wyobraźni oferuje produkty, które dają możliwość elastycznego doboru koloru, wzoru, wymiaru oraz każde zamówienie traktowane jest indywidualnie.

Aby wykonywać zlecenia dla swoich klientów, firma Wytwórnia Wyobraźni zainwestowała w kilka ploterów dystrybuowanych przez Atrium Centrum Ploterowe:

1. Dwa plotery eko-żywiczne Mutoh XpertJet 1641SR (1.6m)

2. Mutoh ValueJet 1324X (1.3m)

2. Rolowy ploter tnący Summa D120

Zobacz na filmie (prezentacji):

Co ważne przy wyborze plotera Mutoh XpertJet 1641SR (1.6m) kluczowym argumentem była szybkość i jakość tego plotera w porównaniu do wcześniej posiadanego modelu HP Latex 260.

Więcej o tym przeczytasz tu: Latex - fakty i mity (12 rund - riposta)

Firma jeszcze przed zakupem pierwszych ploterów od Atrium, nawiązała kontakty biznesowe z firmą IKONOS. W prezentacji są podane przykłady i nazwy poszczególnych mediów od IKONOS, które Wytwórnia Wyobraźni używa w swoich realizacjach, równocześnie rekomendując ich jakość.

Tapety

  • tapeta basic embosowana flizeliowna IKONOS Wall-Art frosted
  • tapeta premium embosowana flizeliowna IKONOS Wall-Art premium stripe
  • tapeta premium embosowana flizeliowna IKONOS Wall-Art premium stucco

Obrazy na płótnie

  • canvas IKONOS poli mat/semi gloss 250 G SOL

Naklejki – druk + wycinanie

  • folia samoprzylepna biała IKONOS Profiflex Pro MPG FX 100+1 premium HT

Plakaty

  • papier plakatowy IKONOS SOL WB Primeart 200G

Sztuka miejska z wykorzystaniem ploterów linii Mutoh XpertJet

Odkryj niesamowity projekt sztuki miejskiej Balade Sous Marine na przystanku tramwajowym Place Flagey, Ixelles w Brukseli. Kolorowe ilustracje przedstawiające gigantycznych pływaków naniesione na szklany dach przystanku tramwajowego o powierzchni 1000 m². Projekt zawierający elementy graficzne, gdzie nutą przewodnią jest plaża i woda, wprowadza w przestrzeń publiczną pozytywny, wręcz wakacyjny nastrój. Wydrukowano je przy użyciu ploterów eko-żywicznych Mutoh serii XpertJet SR PRO z atramentami Mutoh MS41 z certyfikatem GREENGUARD Gold na przezroczystej folii polimerowej.

Opis ploterów:

Ekologiczny druk żywiczny

Plotery eko-żywiczne Mutoh XpertJet 1682SR Pro i Mutoh XpertJet 1341SR Pro pozwalają drukować plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania drogowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe, fototapety, naklej, etykiety i wiele innych.

Nowe plotery eko-żywiczne wyposażono w ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym są wyposażone w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP Mutoh VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), głowice piezo zapewniają wyjątkową jakość druku także przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Kolejną przewagą ploterów MUTOH jest automatyczna kalibracja przesuwu mediów (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą kontrolę ilości materiału pozostałego na nawoju. Plotery Mutoh XpertJet z serii PRO są ponad 2 razy szybsze od swoich poprzedników. Dzięki nowej technologii VerteLith Clear Tone Screening plotery w serii PRO dają możliwość wydruku płynnych przejść tonalnych i idealne odwzorowanie cieni i tonów.

Plotery eko-żywiczne Mutoh nagrodzono w niezależnych testach przez firmę badawczą Keypoint Intelligence. Z tego tytułu maszyny te otrzymały nagrody Buyer’s Lab Pick Award od Keypoint Intelligence na 2023 i 2024 rok. Warto nadmienić, że w kategorii prędkość ploter Mutoh XPJ 1682SR Pro otrzymał maksymalną notę 5 na 5 gwiazdek możliwych do zdobycia.


Proces cięcia z wykorzystaniem rolowych i stołowych ploterów tnących Summa - nowe narzędzia

Summa rozszerza portfolio narzędzi do ploterów z serii F, dodając innowacyjne narzędzie do skośnego cięcia (Bevel Cut Tool).

Czym jest narzędzie do skośnego cięcia?

Skośne cięcie, to rodzaj cięcia wykonanego pod kątem innym niż 90 stopni względem powierzchni ciętego materiału. Narzędzie do skośnego cięcia zaprojektowano do wykonywania ukośnych cięć pod kątem 45 stopni. Nowe narzędzie Summa różni się od narzędzia do cięcia V-Cut 45° sztywniejszym nożem, co zwiększa stabilność podczas cięcia twardych lub innych trudnych materiałów. Oprócz sztywniejszego noża, narzędzie może również ciąć krzywe. Wszystko to skutkuje dokładniejszym cięciem w kształcie litery V. Narzędzie wykorzystuje ostrze Burr-Free, zapewniając gładką i niezwykle precyzyjną krawędź ciętego materiału.

Przykłady zastosowania:

  • filc dekoracyjny. Ze względu na swoją sztywność, filc wymaga noża gwarantującego stabilność i precyzję cięcia, gdzie najlepiej sprawdzi się nowe narzędzie do skośnego cięcia Summa.
  • guma. Narzędzie do skośnego cięcia znakomicie spisuje się przy cięciu gumy. Dzięki temu, że nóż jest krótki, narzędzie samo dostosowuje się do różnych, miękkich i elastycznych materiałów gumowych.
  • tektura twarda. Podczas tworzenia pudełek kartonowych, skośne cięcie doskonale sprawdza się w tworzeniu idealnych linii zgięć i bigowania.

Opis ploterów:

Rolowy ploter tnący Summa S-Class 3 TC160 oraz stołowy F1612 charakteryzują się ulepszoną ergonomią, są łatwe w użyciu. Ich niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań. Wysokie prędkości robocze urządzenia uzyskano dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line, zaś opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, przyczyniają się do zmniejszenia czasu pracy operatora i zwiększenia wydajności plotera.


Plakaty na billboardach i banerach – prezentacja z wykorzystaniem ploterów solwentowych Artemis

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka zalet, takich jak: niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku oraz stabilność pracy. Powyższe cechy uzyskano dzięki zastosowaniu w nich niezwykle stabilnych, długowiecznych głowic Konica Minolta. Ploter z racji swojej wydajności, niezawodności i niskich kosztów eksploatacji znakomicie nadaję się do druku plakatów, bannerów i billboardów.


Prezentacja druku na folii Forever – drukarka OKI Pro8432WT i termoprasa Insta Forever Edition

Zobacz, jak niesamowicie można zdobić koszulki i inne przedmioty dzięki systemowi Atrium-Forever.

Nadruki na koszulkach

Nadruki na drewnie, płytkach, szkle, itp.

Opis drukarki i termoprasy:

Drukarka OKI Pro8432WT A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowania, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier.


Prezentacje na żywo i konsultacje przez cały dzień

Na żywo będą wykonywane wszystkie prace, wydruki i przedmioty. Możliwa będzie konsultacja z serwisem ploterów.