Firma Mutoh poszerzyła portfolio produktów o unikalne, kompleksowe rozwiązanie do bezpośredniego druku cyfrowego dla branży opakowań.

Jest to obecnie jedyne dostępne na rynku rozwiązanie, umożliwiające bezpośredni druk na różnorodnych podłożach opakowaniowych bez podkładu lub powłoki wstępnej na materiałach takich jak folia kurczliwa, niepowlekane materiały do etykiet, tektura falista, a nawet na metalowe płyty.

W porównaniu z technologiami impregnacji na bazie wody lub rozpuszczalników, nowe rozwiązanie zapewnia użytkownikom możliwość drukowania bezpośrednio na docelowym podłożu, które zostanie użyte do produkcji, Dotychczasowe rozwiązania oparte na tradycyjnych atramentach na bazie wody, pigmentu i rozpuszczalników nie pozwalały na wykonywanie nadruku w tej technice.

– FLEX PACK to najlepszy system do proofów i prototypów opakowań na rynku – komentuje Heiner Mueller, dyrektor sprzedaży opakowań w CGS ORIS. Widzimy ogromny potencjał w naszym wspólnym rozwiązaniu dla określonych zastosowań niszowych, które są uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności polegającej na impregnowaniu folii transferowej w połączeniu z atramentami eko-solwentowymi. Pierwszą niszą, którą się zajęliśmy, są firmy specjalizujące się w produkcji rękawów termokurczliwych. Nasze nowe atramenty wielożywicowe z serii XG nie tylko umożliwią drukowanie na niepowlekanych podłożach, ale także umożliwią producentom opakowań sprawdzenie prawidłowego odkształcenia prototypu termokurczliwego rękawa dzięki temu, że nowe atramenty XG mają wyjątkowe właściwości rozciągania i kurczenia – wyjaśnia.

–  Drugą ważną niszą którą zaspokajamy jest produkcja proofów na niepowlekanych etykietach i tekturze falistej. W przeciwieństwie do atramentów UV, atramenty CGS ORIS XG zachowują wygląd i dotyk, a także wszystkie inne właściwości fizyczne podłoża docelowego. Oznacza to, że prototypy mają fizyczny wygląd produktu końcowego. Taki efekt nie jest możliwy do uzyskania na zwykłej folii transferowej i atramentach na bazie wody lub eko-solwentowych.  Z myślą o przyszłości, badamy również dodatkowe aplikacje dla technologii VJ-628MP / FLEX PACK / CGS ORIS XG INKS, takie jak nadruk cyfrowy na włókninach, metkach odzieżowych, plastikowych torbach z PE  – podsumowuje Mueller.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni ze współpracy z CGS ORIS i stworzenia innowacyjnego rozwiązania do druku cyfrowego dla profesjonalistów zajmujących się opakowaniami. Nowa technologia została już bardzo dobrze przyjęta w Japonii – komentuje Dyrektor Zarządzający Mutoh Europe, Mitsuo Takasu.

– Ploter ValueJet 628MP oparto na sprawdzonej platformie ValueJet 628. Aby sprostać specyficznym wymaganiom projektantów opakowań i dostosować parametry drukarki do wyjątkowych cech atramentów CGS ORIS XG, opracowaliśmy innowacyjny system gorącego powietrza, który w połączeniu z wbudowanymi  grzałkami umożliwia atramentom CGS ORIS XG schnięcie na niepowlekanych podłożach. Zoptymalizowaliśmy system przesuwu mediów, aby umożliwić załadunek szerokiej gamy elastycznych podłoży, w tym bardzo cienkiej folii termokurczliwej PE. Ponadto, rolki dociskowe mają indywidualną regulację docisku. Wewnętrzny system cyrkulacji atramentu zapewnia ciągłość wydruku białymi atramentami CGS ORIS XG. Drukarka ValueJet 628MP została wyposażona w 10-kilogramową nawijarkę i system odcinający  arkusze do oddzielania pojedynczych wydruków – podsumowuje Takatsu.

Produkcja Opakowań

Dowiedz się jak plotery tnące SUMMA pomagą Twojej branży w produkcji opakowań:

Broszura(pdf)

Filmy

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Mutoh EU)

Informacje ogólne


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!