Mutoh ValueJet 628

8 powodów dla których warto wybrać ten ploter

  1. Jedyny ekosolwentowy, 8-kanałowy ploter na rynku w kompaktowym rozmiarze
  2. Idealny do naklejek i etykiet w połączeniu z małym ploterem tnącym.
  3. Japońskie technologie Mutoh w przystępnej cenie – druk chmurką, zmienna kropla.
  4. Niezawodność - hermetyczny system stałego zasilania w atrament.
  5. Możliwość korzystania z atramentów w workach.
  6. Nie wymaga programu RIP - działa jak „zwykła drukarka”.
  7. Automatyczna współpraca z ploterem tnącym - pasery.
  8. Szybki zwrot z inwestycji.

Mały rozmiar, wielkie możliwości

Mutoh VJ-628 to kompaktowy ploter drukujący o znakomitej jakości druku przeznaczony dla poligraficznych i reklamowych startup'ów, małych agencji reklamowych, działów marketingu, działów projektowych, studiach fotograficznych, galerii sztuki, punktów poligraficznych i ksero.

Ten 24-calowy ploter Mutoh obsługuje materiały o szerokości do 630 mm. Obszar zadruku wynosi 620 mm. W zależności od ustawionej wysokości głowicy, grubość materiału to maksymalnie 0.3 lub 1.3 mm. Zmiana materiału przez użytkownika zajmuje tylko kilka sekund. Ploter posiada funkcję automatycznego odcinania wydruku.

Portfolio obsługiwanych materiałów jest bardzo szerokie i obejmuje większość materiałów dostępnych na rynku. Możemy drukować na nośnikach przeznaczonych do aplikacji wewnątrz jak i narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Mutoh ValueJet 628 pozwoli więc na niskonakładowy druk naklejek i etykiet, plakatów, fotografii, banerów, grafiki podświetlanej, grafiki samochodowej, reprodukcji, wydruków prototypowych, map i schematów i wiele więcej.

ValueJet 628 wyposażony jest w najnowszej generacji, 8-kanałową, stałą głowicę piezoelektryczną drukującą w opatentowanej technologii Mutoh Intelligent Interweaving. Rozdzielczość druku wynosi 1440 x 1440 dpi a wielkość kropli od 3.5 do 35 pl (Variable Dot - technologia zmiennej wielkości kropli).

owy Mutoh obsługuje 3 rodzaje atramentów: eko-solwentowe, pigmentowe, sublimacyjne. VJ-628 drukuje w palecie CMYK co pozwoli na druk w bardzo szerokiej przestrzeni kolorów z płynną gradacją i gładkimi aplami. Punkty są ostre i wyraźnie, a krawędzie pozbawione smużenia. Jakość wydruku przewyższą tą znaną z punktów fotograficznych! Zużycie atramentu kształtuje się na poziomie 8 ml/m2. Atrament (Eco-Ultra) charakteryzuje się odpornością do 3 lat na zewnątrz.

Wydajność drukarki sięga aż 16 m2/h (ponad 25 metrów bieżących) w trybie billboardowym (360 x 720 dpi). W trybie Speed Production (720 x 720 dpi) możemy drukować z prędkością rzeczywistą 12.5 m2/h. W ustawieniu High Quality (720 x 1080 dpi) druk odbywa się na poziomie 3 m2/h.

Ploter wyposażony jest 3 strefy grzejne: przed głowicą – wstępnie rozgrzewa zadrukowywany materiał, pod głowicą i za głowicą, która ma na celu finalnie dogrzać wydruk celem utrwalenia i wyschnięcia atramentu.

Nowy ValueJet można zainstalować jako drukarkę biurkową jak i wolno-stojącą na podstawie.

Plotery Mutoh ValueJet oferują korzyści jakich trudno szukać w ploterach innych marek. Plotery Mutoh to pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie. Jak również jakość, którą docenią Państwa klienci.

Japońskie technologie - o 2 kroki przed innymi

MUTOH INTELLIGENT INTERWEAVING. Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma jednak wadę. Gdy głowica jest np.: niedokładnie skalibrowana lub część jej dysz jest uszkodzona, często powstaje efekt paskowania.

Ten problem nie występuje w ploterach firmy Mutoh gdzie zastosowano technologię Intelligent Interweaving (np. z inteligentnym, przeplatającym się rastrem typu „chmura” lub „mgła”). W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku takie jak np. koalescencja atramentu.

Zobacz film: technologia Mutoh Intelligent Interweaving

Zmienna wielkość kropli atramentuZMIENNA WIELKOŚĆ KROPLI (VarDot, Variable Dot). Głowice piezo zaprojektowane zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Mutoh. Mogą drukować zmienną wielkości kropli: od 3.5 do 35 pl. W zależności od modelu, 4 lub 8 sekcji dysz (po 360 na każdy kolor) pozwala osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość 1440 x 1440 dpi.

Plotery wyposażone w głowice z technologią Vardot drukują średnio o 30% szybciej od drukarek z głowicami DX5 i DX6 firm konkurencyjnych. Nasycone i naturalne kolory, jednolite aple, gładkie przejścia tonalne dostępne są zarówno w wielkoformatowej reklamie zewnętrznej jak i w precyzyjnych wydrukach do wewnątrz.

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania lub są zaintereowani demonstracją możliwości ploterów Mutoh ValueJet "na żywo" - prosimy o kontakt.

Specyfikacja
Technologia druku Drop-on-demand Micro Piezo Inkjet Technology
Głowica 1 (8 kanałów kolorystycznych)
Konfiguracja dysz 180 dysz x 8 linii
Wielkość kropli (pl) 3.5 to 35.2
Wysokość głowicy Nisko: 1.2 mm
Wysoko: 2.5 mm
Materiały
Max. szerokość mediów 630 mm (24,80”)
Max. szerokość zadruku 620 mm (24,40”)
Max. grubość mediów 0.3 / 1.3 mm *
* : Maksymalna grubość mediów zależy od ustawień wysokości głowicy
Media Measurements * Ø 150 mm / 2” & 3” / 9 kg
* : bez systemu rolowego
System suszący 3 strefy suszące: przed głowicą, pod głowicą, za głowicą
Ustawienie: wyłączona lub 30-45 °C
Funkcja odcinania wydruków
Tak, wbudowany automatyczny system odcinania
Wydajność (tryby)
High Quality (720 x 1080) 3.0 m²/h
Quality (720 x 720) 4.6 m²/h
Quality Production (720 x 1080) 5.9 m²/h
Production (720 x 720) 9.0 m²/h
Speed Production (720 x 720) 12.5 m²/h
Billboard (360 x 720) 16.0 m²/h
* : Wszystkie prędkośći w druku 4-kolorowym (CMYK). Pełna szerokość. Technologia Intelligent Interweaving włączona.
Atramenty
Rodzaj atramentu Eco Ultra
Pojemność 220 ml kaseta / 1000 ml worek *
* : Worki wymagają dodatkowego adaptera
Konfiguracja CMYK
Zużycie atramentu * 8 ml / m²
* : Średnie zużycie w ustawieniu @ 720 dpi -pokrycie 67 %
Trwałość bez laminacji do 3 lat na zewnątrz*
* : Dla wydruków narażonych na działanie mechaniczne zalecana jest laminacja (po uprzednim wyschnięciu wydruków)
Zasilanie
Zużycie prądu podczas druku ≤ 830 W
Zasilanie AC 100-120 V / AC 200-240 - 60/50 Hz - ≤ 6.5 A / ≤ 3.5 A
Zalecane środowisko pracy
Temperatura 20°C - 32 °C z Δt: max. 2 °C/h
Wilgotność 40% - 60 % (nie skondensowane) z ΔRH: max. 5% RH/h  
Wymiary
Szerokość x głębokość x wysokość 1190 x 437.5 x 365.6 mm (bez podstawy)
1190 x 590 x 1165.6 mm (z opcjonalną podstawą)
Waga urządzenia / Podstawa
31.8 kg / 40.5 kg

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Mutoh EU)

Informacje ogólne


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!