Dlaczego warto wybrać plotery tnące Summa?

Dlaczego warto wybrać plotery tnące Summa?

Zobacz najnowszy film prezentujący fabrykę ploterów tnących Summa w Belgi

Summa Cutting Solutions - Corporate Video


Dobór plotera tnącego rolowego czy stołowego?

Zobacz nasz poradnik i obrazową grafikę, gdzie lepiej sprawdzi się stołowy ploter tnący, a gdzie rolowy.


Przedstawiamy 6 powodów - przewag technologicznych - dlaczego warto wybrać rolowe plotery tnące firmy Summagraphics, a nie plotery drukująco-tnące? Nie bez powodu ich jakość cięcia określana jest mianem "legendarnej". Zapraszamy do lektury.

Nóż aktywny

Głowica typu True Tangential posiada silnik aktywny, który kontroluje kierunek ostrza przez cały czas, umożliwiając cięcie grubych i twardych podłoży z niedoścignioną szczegółowością i jakością. Summa oferuje głowicę tnącą True Tangential, umożliwiającą szybkie i dokładne cięcie materiałów.

Wszystkie inne noże na rynku używają głowic tnących z nożem wleczonym (obrotowe) i procesu cięcia o nazwie „emulacja styczna”. Emulacja styczna próbuje symulować tę kontrolę, ale nie ma żadnej sterowanej silnikiem kontroli nad ostrzem. W związku z tym emulacja styczna nigdy nie zapewni takiej samej dokładności, jak w przypadku użycia noża z głowicą tnącą True Tangential

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o różnicach między technologią cięcia z nożem aktywnym i wleczonym, zobacz tutaj (j.ang).

Powtarzalność

„Powtarzalność” to termin, który odnosi się do dokładności cięcia noża podczas transportu nośnika.

Gwarantowana powtarzalność linii ploterów tnących SummaCut wynosi 8 metrów. Dla serii ploterów tnących Summa S Class 2 będzie to 12 metrów. Najbliższy konkurent na rynku gwarantuje tylko 1.90 metra, co jest sporą różnicą. Ważne jest, aby nóż był w stanie ciąć odpowiednie wymiary tak samo dokładnie przez cały czas, co można zagwarantować dzięki powtarzalności Summa.

 

Funkcja kodu kreskowego

Unikalną cechą jaką posiadają plotery tnące Summa jest możliwość odczytu kodów kreskowych za pomocą czujnika karetce z nożem tnącym.

Kod kreskowy automatycznie komunikuje się z oprogramowaniem, aby pobrać niezbędne dane cięcia i rozpocząć cięcie. Po zakończeniu zadania, ploter automatycznie wyszuka następny kod kreskowy i powtórzy proces. Umożliwia to wycinanie całej rolki zadrukowanej grafiki bez interwencji użytkownika. Maksymalna automatyzacja i produktywność są do Twojej dyspozycji!

Czujnik OPOS

Summa używa technologii „białego światła” do rozpoznawania znaków rejestracyjnych i kodów kreskowych.

Czujnik Summa OPOS (białe światło) jest w stanie wykryć znaki rejestracyjne na wszystkich foliach chroniących przed promieniowaniem UV. Inne noże na rynku nadal wykorzystują „stare” światło IR (podczerwień). Jednak obecnie wszystkie laminaty mają wbudowane filtry UV. Podczas korzystania z tych starych czujników, będzie miał trudności z rozpoznaniem (zdolnością znalezienia) znaków, ponieważ światło UV jest filtrowane przez laminat chroniony przed promieniowaniem UV. Czujnik OPOS jest także zdolny do rejestrowania innych kolorów poza czernią na białym (ciemny, niebieski, szary, itp.)

Unikalna linia Summa: S Class 2 OPOS CAM Series

Summa oferuje możliwość zamontowania na karetce tnącej kamery - OPOS CAM. Główną zaletą tej technologii jest szybkość. System OPOS CAM może rejestrować znaki 10 razy szybciej niż jakikolwiek czujnik światła. Jest to znaczny wzrost wydajności, zwłaszcza przy przetwarzaniu całych rolek. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia „profilu kamery” dla każdego wymagającego typu nośnika (np. odblaskowego). Profil ten umożliwi ploterowi rejestrowanie znaków na dowolnym podłożu, ponieważ profil można utworzyć specjalnie dla typu nośnika.

G-Performance - zwiększ wydajność klasy S do 140%

Dzięki funkcji G-Performance, możesz znacznie przyspieszyć ploter tnący Summa S Class 2. Niezależnie od tego, czy jest posiadasz ploter z technologią noża aktywnego lub wleczonego, dzięki G-Performance przekroczysz limit prędkości każdego modelu. Jednak szybkość nie jest jedyną korzyścią, z której skorzystasz. Ploter Summa S Class 2 będzie mógł również odczytywać znaki rejestracyjne, aby osiągnąć perfekcyjne i super szybkie cięcie, nawet przy deformacjach wydruku

Odblokuj rozszerzenie G-Performance na stronie www.summa.eu/g-performance

W branży Summa jest znana jako prekursor technologii rolowych ploterów tnących. W tym zakresie, ich renomowane SummaCut i S Class 2 Series przyniosły wiele efektownych rozwiązań cięcia dla producentów szyldów na całym świecie.

Jednak stanie w miejscu nie jest rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, firma Summa nieustannie dąży do ciągłego ulepszania swoich linii produktów, aby utrzymać najwyższą jakość i wydajność. To przekonanie doprowadziło do opracowania zupełnie nowej linii produktów, zbudowanej od podstaw i z myślą o użytkownikach.
 

Poznaj serię Summa S One!

Seria ploterów rolowych S One jest kolejnym krokiem w średnim segmencie urządzeń tnących firmy Summa i zastępuje serię SummaCut. Wykorzystując doświadczenie zdobyte przez wiele lat, Summa oferuje Państwu niezawodną serię, która jest bardziej wydajna i bardziej ergonomiczna. Intuicyjny kolorowy ekran dotykowy

 

Co nowego?
• Nowa rama
• Nowa głowica i karetka
• Nowy czujnik OPOS
• Nowy panel elektroniczny
• Nowe silniki
• Nowa klawiatura
• Nowa podstawa
• Nowy koszyk
• Nowe rolki dociskowe
• Nowe oprogramowanie

 

Kluczowe zalety S One

 • Nóż wleczony, który zapewnia siłę cięcia 600 gr
 • Ulepszona ergonomia, łatwy w użyciu produkt
 • Niezawodny system śledzenia, umożliwiający obróbkę kolejnych zadań bez konieczności przeładowywania oraz wbudowana dodatkowa wewnętrzna inteligencja zwiększająca kontrolę i stabilność podczas obróbki dłuższych zadań
 • Wysokie prędkości robocze, uzyskane dzięki szybkiemu serwomechanizmowi i wydajnemu systemowi OPOS Y-line
 • Opcje zautomatyzowanego przepływu pracy, takie jak przepływ kodów kreskowych i własne oprogramowanie GoSign, aby zmniejszyć czas pracy operatora i zwiększyć wydajność.
 • Gwarancja wyjątkowej jakości cięcia dzięki precyzyjnemu cięciu konturowemu z ulepszonym systemem czujników OPOS.
 • Inteligentne funkcje, takie jak FlexCut, TurboCut lub OPOS Xtra w połączeniu z wysoką inteligencją wewnętrzną i najnowocześniejszymi komponentami zapewniają długą żywotność.

Technologia OPOS = cięcie po obrysie na najwyższym poziomie

Wszystkie rolowe plotery tnące Summa S One są wyposażone w technologię czujników OPOS, która przenosi cięcie po obrysie na wyższy poziom. Nawet laminowane wydruki z dodatkową odpornością na UV lub bardziej błyszczącym wykończeniem są łatwe w obsłudze dzięki metodom wyrównywania.

 • OPOS X, do wykonywania zadań cięcia konturowego szybko, dokładnie i na szerokiej gamie materiałów
 • OPOS XY, umożliwia pomiar linii na całej szerokości druku w celu automatycznego dostosowania krzywizny lub deformacji nośnika.
 • OPOS XY2 jest udoskonaleniem metody OPOS XY i umożliwia zmiany krzywizny druku pomiędzy początkiem a końcem zadania drukowania
 • OPOS Barcode, najbardziej wydajne narzędzie do przetwarzania wielu zadań bez interwencji operatora
 • OPOS Xtra to następna ewolucja systemu OPOS, zaprojektowana do obsługi nieregularnych deformacji materiału na długości wydruku. Metoda ta jest szczególnie korzystna przy przetwarzaniu bardzo małych naklejek. Uwaga: Nowa wersja firmware'u umożliwia korzystanie z OPOS Xtra zarówno w serii S One, jak i S Class 2.

Idealnie dopasowane oprogramowanie GoSign

Wewnętrzne oprogramowanie GoSign firmy Summa zostało stworzone z myślą o użytkowniku i zawiera różne inteligentne funkcje do łatwiejszego zarządzania przepływem pracy cięcia. Ustawienia i zestawy działań mogą być tworzone i dostosowywane do specyficznych wymagań cięcia w dowolnym momencie. Oprogramowanie GoSign jest dołączane bezpłatnie do wszystkich rolowych ploterów tnących Summa.

Przyszłościowe rozwiązania w zakresie cięcia w zasięgu ręki

Produkty opracowane przez firmę Summa wyróżniają się niezawodnością, długowiecznością i wszechstronnością. Wierna tej tradycji i przekonaniu również nowa linia produktów S One, została zbudowana zgodnie z surowymi wymaganiami, charakterystycznymi dla produktów Summa. Połączenie innowacyjnych cech sprawia, że rolowy ploter tnący S One jest elastycznym i przyszłościowym urządzeniem, które może rozwijać się wraz z aspiracjami i celami Twojej firmy. Teraz i przez wiele następnych lat.

Podstawowe informacje o ploterach tnących Summa S One

Summa Tray One - Podajnik arkuszy dla ploterów tnących