Ploter wielkoformatowy Artemis Pulsar III - 500

Ploter wielkoformatowy LED-UV Artemis Pulsar III - 500 to drukarka przemysłowa o szerokości druku 5m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jakim są plandeki.

Idelanie nadaje się do druku na plandekach, banerach, materiałach do podświetleń, papierach blueback itp.

Automatyczna kontrola systemu podciśnienia w celu zapewnienia stabilnego druku.

Cechy szczególne najnowszego plotera rolowego LED-UV

Stabilna przemysłowa konstrukcja plotera

Pomimo dużych rozmiarów, konstrukcja ramy jest wyjątkowo sztywna, co podwyższa jakość druku.

Podwójne liniowe prowadzenie karetki

Precyzyjnie zmontowany i wyregulowana w celu uzyskania bardziej stabilnego ruchu karetki.

Bardzo wysoka wydajność porównywalna do urządzeń wielokrotnie droższych

Ploter wyposażony jest w szybkie głowice Konica Minolta z kroplą 8 lub 16 pl. Wydajność może wynosić aż 120 m2/h, co czyni go bardzo produktywną maszyną.

Potężne silniki Panasonic, odpowiedzialne za posuw materiału w ploterze

Za posuw materiału oprócz systemu rolowego odpowiadają niezawodne silniki Panasonic o mocy aż 750 W. Innym unikalnym elementem są przemysłowe prowadnice THK. Maszyna waży aż 2500 kg, co świadczy o jej produkcyjnym charakterze. Ploter wyposażony jest we wbudowaną stację roboczą z monitorem i oprogramowaniem.

Platforma drukująca chłodzona wodą z regulowanym obszarem podsysu

Ploter wyposażono standardowo w trzykanałowy obieg zimnej wody, aby sprostać wymaganiom klientów w zakresie chłodzenia, przy dużej intensywności pracy plotera. Wentylator AC służy do płynnego regulowania mocy podsysu w celu dostosowania druku do różnych materiałów (mediów). Poszczególne strefy podsysu można osobno regulować w zależności od szerokości drukowanych mediów.

Automatyczna kontrola podciśnienia

Automatyczna kontrola systemu podciśnienia w celu zapewnienia stabilnego druku.

Chłodzony wodą system lamp LED

System LED chłodzony wodą o stałej temperaturze ze sprężarką, utrzymujący tę samą wydajność sieciowania atramentów UV w różnych parametrach pracy.

Konfiguracja kolorów

Elastyczna konfiguracja: obsługa jednej lub dwóch rolek z mediami, 4 kolory, 6 kolorów plus biały, lub podwójne cztery kolory CMYK.


Dlaczego Artemis Pulsar III ?

Artemis Pulsar III 500 to maszyna do „najcięższych” zadań – dosłownie i w przenośni. Ta drukarka LED-UV da radę najgrubszym materiałom białym i kolorowym. Ale z cienką „ceratą” również sobie poradzi! Tym razem jest to jednostka o polu roboczym 510 cm i rozdzielczości max 720×1440 dpi.

Pulsar drukuje standardową paletą atramentów CMYK oraz LM, LC, ale to dzięki wykorzystaniu dodatkowego atramentu BIAŁEGO, można drukować materiały o różnych kolorach.

Na uwagę zasługują atramenty LED-UV stosowane w ploterze Artemis Pulsar. Są ekologiczne, bezzapachowe, cechują się brakiem lotnych związków organicznych, nie generują ozonu. Sama technologia jest także ekonomiczna gdyż lampy LED-UV pobierają znikome ilości energii (w odróżnieniu od np. technologii lateksowych) i charakteryzują się wydłużoną żywotnością, przez co wielokrotnie rzadziej się je wymienia.

Specyfikacja
Model plotera Artemis Pulsar III
Głowica KONICA Atom printhead
Kropla Opcjonalnie 8~16pL
Rozdzielczość 720×1440 dpi

Wydajność

Tryb max produktywność

120m2 /h
Tryb produkcyjny 90m2 /h
Tryb wysokiej jakości 60m2 /h
Max pole robocze 5.1m
Max grubość mediów 1.5mm
Atramenty Soft UV ink
Kolory C、M、Y、K、LM、LC、W
Rozmiar maszyny(L*W*H)  7714mm*1576mm*1795mm
Waga maszyny 2100KG
Moc 10.6KW(46A)
Oprogramowanie RIP PHOTOPRINT ,PRINTFACTORY,CALDERA

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!