Summa S Class 3

Plotery Summa S Class 3 to najnowocześniejsze urządzenia zaprojektowane dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej wydajności podczas cięcia materiałów rolowych.

Seria ta wyposażona jest w zaawansowaną technologię True Tangential Cutting z unikalnym aktywnym nożem, dzięki któremu osiąga niezrównaną dokładność i precyzję cięcia w najdrobniejszych szczegółach. Możliwość cięcia na wylot, cięcia do podkładu i bigowania bez konieczności wymiany narzędzi, to kolejne potwierdzenie wszechstronności urządzenia.

Modele z głowicą TC PERFORMANCE ( TC 75 oraz TC 160) dostarczane są z dodatkowym uchwytem bigującym i igłą bigującą do głowicy PRO CAM.

Najważniejsze cechy:

  • nowa płyta główna z szybszym procesorem

Zapewnia szybsze sterowanie ruchem, automatyczne sortowanie obiektów przed cięciem oraz brytowanie grafik. Zwiększa wydajność plotera tnącego do 40%, dzięki szybszemu odczytywaniu paserów oraz przy cięciu szerokich materiałów (mediów).

  • podwójne silniki X (wszystkie modele o szer. cięcia +120 cm) zapewniają:
    • wyższą maksymalną prędkość cięcia do 1000 mm/sec 
    • wyższą maksymalną prędkość podnoszenia karetki do 1415 mm/sec.
    • maksymalne przyspieszenie do 3.5 G

  • nowa, ulepszona kamera OPOS

Główną zaletą tej technologii jest szybkość. Dzięki systemowi OPOS CAM znaczniki cięcia są sczytywane bardzo szybko, co usprawnia pracę i podnosi wydajność nawet w przypadku szerokich/długich rolek mediów. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia „profilu kamery” dla każdego wymagającego typu nośnika (np. odblaskowego).

  • ułatwienie obsługi

Łatwa obsługa dzięki podświetlanemu na niebiesko, zielono i czerwono paskowi stanu. Plotery Summa S Class 3 zaprojektowano z naciskiem na ergonomię i prostotę użytkowania.

  • nawijarka z napędem servo

Opcjonalny automatyczny system zwijający może znacznie zwiększyć wydajność. Po zakończeniu pracy system starannie zwija rolkę i przygotuje maszynę na następne zlecenie.

Co nowego?

  • głowice aktywne
  • narzędzie do bigowania
  • kamera i procesor OPOS
  • szybsza płyta elektroniczna
  • obsługa Wi-Fi
  • płynniejsza kontrola ruchu
  • dodatkowy lewy czujnik mediów
  • intuicyjny ekran dotykowy
  • pasek kontrolny stanu
  • stojak
  • kosz
  • skrzynka narzędziowa
  • uchwyty na rolki
  • zautomatyzowane sortowanie obiektów przed cięciem
  • inteligentne brytowanie grafik
  • powyższe funkcje umożliwiają stosowanie grubych laminowanych rolek, z których można wycinać np. grafiki podłogowe
  • rolka prowadząca na ploterze obsługuje większe media o maksymalnej średnicy 20cm i wadze 32 kg

Plotery tnące rolowe Summa są polecane do produkcji naklejek i etykiet


Cięcie nożem wleczonym i aktywnym

Jeśli chodzi o urządzenia tnące rolowe i stołowe, Summa oferuje dwie różne technologie cięcia: nóż wleczony Drag Knife i technologię noża aktywnego True Tangential knife.

Każda z nich oferuje unikalne zalety, zaspokajając potrzeby cięcia w różnych branżach.

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom technologii noży wleczonych i aktywnych, aby pomóc w pełni zrozumieć ich zastosowania i przydatność.

Technologia noża wleczonego

Technologia noża wleczonego wykorzystuje ostrze, które jest przeciągane przez materiał w celu wykonania cięcia. To proste podejście zapewnia, że kierunek cięcia określa orientację noża.

Technologia noża aktywnego

Technologia noża aktywnego wykorzystuje bardziej złożony mechanizm. Nóż jest aktywnie kontrolowany i obracany przez silnik w głowicy tnącej, umożliwiając ostrzu podnoszenie, obracanie i zmianę położenia w zależności od potrzeb podczas operacji cięcia. Ten szybki i precyzyjny mechanizm tnący jest całkowicie unikalny dla firmy Summa.

Różnice między technologią cięcia nożem wleczonym i aktywnym

  • pozycjonowanie noża - w technologii wleczonej nóż utrzymuje stały kontakt z powierzchnią materiału przez cały proces cięcia. Technologia ta jest stosunkowo szybka, ale nie zawsze radzi sobie z ostrymi zakrętami, czy cięciem skomplikowanych kształtów. Technologia noża aktywnego umożliwia precyzyjne podnoszenie i obracanie ostrza, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne cięcie skomplikowanych wzorów, choć potencjalnie może to odbywać się w nieco wolniejszym tempie, ze względu na dokładniejsze ruchy.
  • głębokość cięcia - nacisk noża wywierany na materiał nie zawsze wpływa na głębokość cięcia. W przypadku technologii cięcia nożem wleczonym głębokość cięcia jest regulowana poprzez dostosowanie nacisku wywieranego na nóż. Ta metoda dobrze sprawdza się w przypadku cięcia cieńszych materiałów, natomiast gorzej radzi sobie w przypadku grubszych lub sztywniejszych podłożach. Technologia noża aktywnego natomiast wykorzystuje mechaniczny ogranicznik - element nosowy - do kontrolowania głębokości cięcia. Zapewnia to jednolite i dokładne cięcie w różnych materiałach, w tym grubszych i bardziej wymagających podłożach.
  • zastosowanie - technologia noża wleczonego polecana jest do podstawowych kształtów i wzorów w materiałach takich jak folia i papier. Doskonale sprawdza się w prostych zadaniach cięcia. Technologia noża aktywnego radzi sobie zarówno z prostymi, jak i skomplikowanymi wzorami, a także grubymi i trudnymi materiałami. Jej precyzja sprawia, że jest niezbędna w zastosowaniach wymagających wysokiej jakości wykończenia i wycinania skomplikowanych detali.
  • przyjazność dla użytkownika - nóż wleczony jest łatwy do zainstalowania i obsługi, z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi konfiguracji. Użytkownicy muszą jedynie dostosować nacisk i przesunięcie noża, aby uzyskać optymalną wydajność. Kalibracja noża aktywnego jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ podczas kalibracji trzeba dostosować aż trzy parametry.
  • wszechstronność – technologia noży wleczonych jest przeznaczona głównie do szybkiego cięcia prostych kształtów w folii i papierze, co ogranicza jej wszechstronność w porównaniu do cięcia nożem aktywnym. To rozwiązanie jest ekonomiczne i polecane w przypadku, gdy klient otrzymuje w większości nieskomplikowane, seryjne zlecenia na cięcie w materiałach elastycznych. Technologia noży aktywnych rozszerza zakres zastosowań plotera, umożliwiając realizację bardziej skomplikowanych cięć. Urządzenie może wycinać nie tylko proste kształty, ale również bardziej skomplikowane, a także sztywniejsze i grubsze materiały.

Wybór między technologią noży wleczonych, a aktywnych zależeć będzie od potrzeb cięcia, typów materiałów i oczekiwanych wyników.

Dalszy ciąg artykułu:

Link: Exploring Drag and Tangential Knife Technology: Pros and Cons | Summa


Szeroka gama zastosowań plotera Summa S Class 3, dzięki którym Twoja firma może się wyróżnić

  • Duże oznakowanie

Summa S Class 3 to ploter tnący do produkcji dużego oznakowania od grafik podłogowych i projektów ściennych, po przyciągające wzrok folie okienne i precyzyjne napisy. Poradzi sobie znakomicie w wycinaniem grafik z folii przeznaczanych do oklejania pojazdów, a także z szeroko rozumianą reklamą wielkoformatową.

  • Mały tekst i skomplikowane wzory: precyzja w najlepszym wydaniu

Summa S Class 3 to najlepsze rozwiązanie do wycinania małych liter i skomplikowanych kształtów. Ploter wyróżnia technologia noża aktywnego Summa, która umożliwia precyzyjne podnoszenie i obracanie ostrza, co pozwala na dokładne cięcie złożonych wzorów.

W technologii noża aktywnego stosowany jest mechaniczny ogranicznik - element nosowy do kontrolowania głębokości cięcia, co zapewnia jednolite i dokładne cięcie, nawet w przypadku grubych i bardziej wymagających materiałów.

Dzięki precyzyjnemu cięciu można produkować artykuły promocyjne takie jak: breloki do kluczy i magnesy, małe oznakowania, tabliczki znamionowe, znaki i numery pomieszczeń i wiele innych. Summa S Class 3 to również idealny ploter do tworzenia spersonalizowanych koszulek, czapek, skarpet i nie tylko.

  • Każdy rodzaj naklejek

Ploter Summa S Class 3 optymalizuje przepływ pracy drukowania i cięcia, dzięki funkcji FlexCut.

Dzięki tej funkcji, możliwości wycinania naklejek są praktycznie nieograniczone. Summa S Class 3 poradzi sobie z każdym zadaniem cięcia: naklejek winylowych, naklejek typu kiss-cut, naklejek sztancowanych, naklejek przezroczystych, naklejek na zderzaki, naklejek holograficznych, naklejek transferowych, naklejek na okna oraz naklejek ściennych/podłogowych.

  • Grube, cienkie i wytrzymałe materiały

Standardowy laminowany winyl nie jest jedynym materiałem, który można ciąć za pomocą plotera Summa S Class 3. Maszyna ta poradzi sobie zarówno z wycinaniem na mediach cieńszych, takich jak folie samochodowe, a także z grubymi i wytrzymałymi materiałami o grubości do 1,2mm, np. składany karton. Otwiera to zupełnie nowe możliwości cięcia.

  • Bigowanie

W ploterach tnących Summa dostępna jest możliwość cięcia i bigowania. Nowa głowica Performance może ciąć i bigować podczas tego samego zadania, tj. bez konieczności zmiany narzędzi lub zatrzymywania maszyny.

Funkcja bigowania jest najlepszym rozwiązaniem do zastosowań krótkoseryjnych np. do produkcji ekskluzywnych gadżetów lub składanych kartonów.

Za pomocą plotera Summa można tworzyć np.: przyciągające oko menu w restauracji, spersonalizowane kartki okolicznościowe, krótkoseryjne nietypowe ulotki i foldery. Opcją jest także tworzenie małych pudełek, które mogą być używane do przechowywania prezentów lub wizytówek.

Cięcie nożem wleczonym i aktywnym

Jeśli chodzi o urządzenia tnące rolowe i stołowe, Summa oferuje dwie różne technologie cięcia: nóż wleczony Drag Knife i technologię noża aktywnego True Tangential knife.

Każda z nich oferuje unikalne zalety, zaspokajając potrzeby cięcia w różnych branżach.

Przyjrzyjmy się zaletom i wadom technologii noży wleczonych i aktywnych, aby pomóc w pełni zrozumieć ich zastosowania i przydatność.

Technologia noża wleczonego

Technologia noża wleczonego wykorzystuje ostrze, które jest przeciągane przez materiał w celu wykonania cięcia. To proste podejście zapewnia, że kierunek cięcia określa orientację noża.

Technologia noża aktywnego

Technologia noża aktywnego wykorzystuje bardziej złożony mechanizm. Nóż jest aktywnie kontrolowany i obracany przez silnik w głowicy tnącej, umożliwiając ostrzu podnoszenie, obracanie i zmianę położenia w zależności od potrzeb podczas operacji cięcia. Ten szybki i precyzyjny mechanizm tnący jest całkowicie unikalny dla firmy Summa.

Różnice między technologią cięcia nożem wleczonym i aktywnym

  • pozycjonowanie noża - w technologii wleczonej nóż utrzymuje stały kontakt z powierzchnią materiału przez cały proces cięcia. Technologia ta jest stosunkowo szybka, ale nie zawsze radzi sobie z ostrymi zakrętami, czy cięciem skomplikowanych kształtów. Technologia noża aktywnego umożliwia precyzyjne podnoszenie i obracanie ostrza, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne cięcie skomplikowanych wzorów, choć potencjalnie może to odbywać się w nieco wolniejszym tempie, ze względu na dokładniejsze ruchy.
  • głębokość cięcia - nacisk noża wywierany na materiał nie zawsze wpływa na głębokość cięcia. W przypadku technologii cięcia nożem wleczonym głębokość cięcia jest regulowana poprzez dostosowanie nacisku wywieranego na nóż. Ta metoda dobrze sprawdza się w przypadku cięcia cieńszych materiałów, natomiast gorzej radzi sobie w przypadku grubszych lub sztywniejszych podłożach. Technologia noża aktywnego natomiast wykorzystuje mechaniczny ogranicznik - element nosowy - do kontrolowania głębokości cięcia. Zapewnia to jednolite i dokładne cięcie w różnych materiałach, w tym grubszych i bardziej wymagających podłożach.
  • zastosowanie - technologia noża wleczonego polecana jest do podstawowych kształtów i wzorów w materiałach takich jak folia i papier. Doskonale sprawdza się w prostych zadaniach cięcia. Technologia noża aktywnego radzi sobie zarówno z prostymi, jak i skomplikowanymi wzorami, a także grubymi i trudnymi materiałami. Jej precyzja sprawia, że jest niezbędna w zastosowaniach wymagających wysokiej jakości wykończenia i wycinania skomplikowanych detali.
  • przyjazność dla użytkownika - nóż wleczony jest łatwy do zainstalowania i obsługi, z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi konfiguracji. Użytkownicy muszą jedynie dostosować nacisk i przesunięcie noża, aby uzyskać optymalną wydajność. Kalibracja noża aktywnego jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ podczas kalibracji trzeba dostosować aż trzy parametry.
  • wszechstronność – technologia noży wleczonych jest przeznaczona głównie do szybkiego cięcia prostych kształtów w folii i papierze, co ogranicza jej wszechstronność w porównaniu do cięcia nożem aktywnym. To rozwiązanie jest ekonomiczne i polecane w przypadku, gdy klient otrzymuje w większości nieskomplikowane, seryjne zlecenia na cięcie w materiałach elastycznych. Technologia noży aktywnych rozszerza zakres zastosowań plotera, umożliwiając realizację bardziej skomplikowanych cięć. Urządzenie może wycinać nie tylko proste kształty, ale również bardziej skomplikowane, a także sztywniejsze i grubsze materiały.

Wybór między technologią noży wleczonych, a aktywnych zależeć będzie od potrzeb cięcia, typów materiałów i oczekiwanych wyników.

Dalszy ciąg artykułu:

Link: Exploring Drag and Tangential Knife Technology: Pros and Cons | Summa

Specyfikacja
Model S3 T75 S3 T120 S3 T140 S3 T160
Szerokość nośnika 60 mm - 840 mm 110 mm - 1305 mm 170 mm - 1400 mm 170 mm - 1685 mm
Grubość mediów od 0,05 mm do 0,25 mm (0,8 mm z opcjonalnym nożem typu sandblast)
Maks. szer. cięcia 815 mm 1270 mm 1420 mm 1650 mm
Powtarzalność +/- 0.1 mm do 12 m 
Rozdzielczość mechaniczna 0.0127 mm
Rozdzielczość adresowana 0.1 mm; 0.025 mm (z możliwością wyboru)
Dokładność 0.2% ruchu lub 0.25 mm ; to co większe
Akcesoria Nóż standardowy, nóż do grubych folii, dziurkacz, pisak fibrowy 
Maks. szybkość 1414 mm/s po przekątnej
Przyspieszenie do 5,5 G
Nacisk noża/pisaka 0 - 400 g (regulacja co 5 g)
Nacisk dziurkacza 0 - 250 g (regulacja co 5 g)
Języki sterowania

DM/PL, HP-GL i HP-GL/2 (z wybieralnym początkiem układu współrzędnych HP 7475 i HP 7580/7585 

Wyświetlacz Kolorowy panel dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 
Języki wyświetlacza POLSKI, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Hiszpański, Holenderski
Interface Ethernet i USB 1.1
Bufor pamięci 16 MB
Wymiary  1400 x 685 x 1110 mm 1870 x 685 x 1110 mm 2020 x 685 x 1110 mm 2250 x 685 x 1110 mm
Waga 69 kg (z podstawą) 86 kg (z podstawą) 98 kg (z podstawą) 114 kg (z podstawą)
Warunki pracy 15-35°C, 35-80% RH
Zasilanie 100-240 VAC/ 48-62 HZ 85 VA Max
Certyfikaty CE; FCC Class A; IEC 950, EN 60950
Filmy

Filmy promocyjne

Zobacz najnowszy film prezentujący fabrykę ploterów tnących Summa w Belgii

Summa Cutting Solutions - Corporate Video

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Summa.com)

Reklama zewnętrzna

Reklamy Out-of-Home (OOH) są wszędzie, na mostach, budynkach, przystankach itp. Kreatywne możliwości wielkoformatowych banerów i billboardów są nieograniczone: integracja świateł LED, projekcja holograficzna, efekty 3D, dzięki ploterom Summa serii F można je wykonać z doskonałą jakością.

Znaki drogowe

Znaki drogowe są wykonane z trwałej folii pryzmatycznej o wysokiej intensywności lub sztywnej folii diamentowej. Gatunki te zapewniają najlepszą widoczność i dlatego są idealne do stosowania w znakach ostrzegawczych, znakach drogowych itp. Folie te są grubsze i twardsze, aby uzyskać precyzyjne wykończenie wymagają cięcia za pomocą płaskiego plotera tnącego, takiego jak Summa serii F. Ploter ten łączy w sobie wysokiej klasy wydajność i funkcjonalność, dlatego bez problemu przetnie wszystkie rodzaje arkuszy odblaskowych dostępnych na rynku.

Grafiki targowe

Efektowna grafika pomaga wyróżnić się na targach branżowych. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na drukowane tekstylia w różnych zastosowaniach targowych, rosną również rozmiary grafiki. To sprawia, że plotery tnące do tekstyliów muszą być w stanie obsługiwać podłoża o długości przekraczającej 3 metry. W ofercie ploterów płaskich Summa dostępne są również modele o szerokości 3,2 m:  F3220 i F3232. W zależności od różnorodności wykonywanych zadań, plotery te są wszechstronne i łatwe w obsłudze. Dzięki wydajnemu modułowi obrotowemu o wysokim momencie obrotowym (HT RM), który pasuje zarówno do F3220, jak i F3232 cięcie staje się dużo łatwiejsze. Rozmiary te są idealne do przetwarzania wszelkiego rodzaju tkanin, flag i banerów, gotowych do użycia na targach. Dodatkowo, jeśli chcesz dostarczać materiały tablicowe, F3232 z obszarem roboczym 3,2 m x 3,2 m posiada funkcję Tandem Mode. Funkcja ta zwiększa produktywność przepływu pracy poprzez naprzemienne korzystanie z przedniej i tylnej strefy.

Oznakowanie wewnętrzne

W każdej firmie natkniesz się na oznakowanie które jest ważne dla wizerunku, ale pełni również rolę funkcjonalną, taką jak nawigacja po budynku. Za pomocą płaskiego plotera tnącego Summa serii F możesz łatwo wyprodukować oznakowania o różnych kształtach i rozmiarach. Dodatkowo plotery te pozwolą Ci rozszerzyć swoją działalność o cięcie artykułów promocyjnych, materiałów do podświetleń, folii okiennych itp.

Wielki format

Produkty te obejmują wewnętrzne jak i zewnętrzne formy drukowanych reklam, wystaw sklepowych, billboardów i murali. Skuteczne wielkoformatowe wizualizacje bez wątpienia przełożą się na produkty i usługi, które się sprzedają. Cięcie płyt i sztywnych materiałów wymagają jednak zaawansowanych technologii, które Summa oferuje w atrakcyjnej cenie.

Opakowania

W dzisiejszym wizualnie zorientowanym świecie opakowanie stało się integralną częścią produktu, bez względu na to, o jakim typie opakowania mówimy. Opakowanie ujawnia jakość produktu i tożsamość marki, jednocześnie nadaje produktowi status i wartość, z którymi konsument chce się identyfikować. Opakowania powinny się wyróżniać na tle konkurencji jakością i atrakcyjnym wyglądem, dlatego ich produkcja wymaga wszechstronnego rozwiązania do cięcia, takiego jak stołowy ploter tnący Summa serii F. Dodatkowo firma Summa posiada bibliotekę standardowych modeli opakowań Packlib. Wszystkie wymiary pudełek/projektów i grubość materiału są parametryczne. Wystarczy kilka kliknięć, aby wygenerować prawidłowe linie cięcia i składania.


Podobne produkty

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!