Summa S Class 3

Plotery Summa S Class 3 to najnowocześniejsze urządzenia zaprojektowane dla użytkowników, którzy wymagają najwyższej wydajności podczas cięcia materiałów rolowych.

Seria ta wyposażona jest w zaawansowaną technologię True Tangential Cutting z unikalnym aktywnym nożem, dzięki któremu osiąga niezrównaną dokładność i precyzję cięcia w najdrobniejszych szczegółach. Możliwość cięcia na wylot, cięcia do podkładu i bigowania bez konieczności wymiany narzędzi, to kolejne potwierdzenie wszechstronności urządzenia.

Modele z głowicą TC PERFORMANCE ( TC 75 oraz TC 160) dostarczane są z dodatkowym uchwytem bigującym i igłą bigującą do głowicy PRO CAM.

Najważniejsze cechy:

 • nowa płyta główna z szybszym procesorem

Zapewnia szybsze sterowanie ruchem, inteligentne sortowanie i panelowanie obiektów. Zwiększa wydajność plotera tnącego do 40,% dzięki szybszemu odczytywaniu paserów oraz przy cięciu szerokich materiałów (mediów).

 • podwójne silniki X (wszystkie modele o szer. cięcia +120 cm) zapewniają:
  • wyższą maksymalną prędkość cięcia do 1000 mm/sec 
  • wyższą maksymalną prędkość podnoszenia karetki do 1415 mm/sec.
  • maksymalne przyspieszenie do 3.5 G

 • nowa, ulepszona kamera OPOS

Główną zaletą tej technologii jest szybkość. System OPOS CAM może sczytywać znaczniki 10 razy szybciej niż jakikolwiek czujnik światła. Jest to znaczny wzrost wydajności, zwłaszcza przy przetwarzaniu całych rolek. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia „profilu kamery” dla każdego wymagającego typu nośnika (np. odblaskowego).

 • ułatwienie obsługi

Łatwa obsługa dzięki podświetlanemu na niebiesko, zielono i czerwono paskowi stanu. Niebieski kolor regulowanych komponentów plotera umożliwia ich szybką identyfikację. Plotery Summa S Class 3 zaprojektowano z naciskiem na ergonomię i prostotę użytkowania.

 • nawijarka z napędem servo

Automatyczny system zwijający może zostać dodany w celu zwiększenia wydajności. Po zakończeniu pracy system starannie zwija rolkę i przygotuje maszynę na następne zlecenie.

Co nowego?

 • głowice styczne
 • narzędzie do bigowania
 • kamera i procesor OPOS
 • szybsza płyta elektroniczna
 • obsługa Wi-Fi
 • płynniejsza kontrola ruchu
 • dodatkowy lewy czujnik mediów
 • intuicyjny ekran dotykowy
 • pasek kontrolny stanu
 • stojak
 • kosz
 • skrzynka narzędziowa
 • uchwyty na rolki
 • Inteligentne sortowanie obiektów
 • Inteligentne panele
 • powyższe inteligentne funkcje umożliwiają stosowanie dużych rolek laminowanych, grubych materiałów, takich jak laminowane grafiki podłogowe
 • większy wspornik dla rolek o maksymalnej średnicy 20cm i wadze 32 kg
Specyfikacja
Model S3 T75 S3 T120 S3 T140 S3 T160
Szerokość nośnika 60 mm - 840 mm 110 mm - 1305 mm 170 mm - 1400 mm 170 mm - 1685 mm
Grubość mediów od 0,05 mm do 0,25 mm (0,8 mm z opcjonalnym nożem typu sandblast)
Maks. szer. cięcia 815 mm 1270 mm 1420 mm 1650 mm
Powtarzalność +/- 0.1 mm do 12 m 
Rozdzielczość mechaniczna 0.0127 mm
Rozdzielczość adresowana 0.1 mm; 0.025 mm (z możliwością wyboru)
Dokładność 0.2% ruchu lub 0.25 mm ; to co większe
Akcesoria Nóż standardowy, nóż do grubych folii, dziurkacz, pisak fibrowy 
Maks. szybkość 1414 mm/s po przekątnej
Przyspieszenie do 5,5 G
Nacisk noża/pisaka 0 - 400 g (regulacja co 5 g)
Nacisk dziurkacza 0 - 250 g (regulacja co 5 g)
Języki sterowania

DM/PL, HP-GL i HP-GL/2 (z wybieralnym początkiem układu współrzędnych HP 7475 i HP 7580/7585 

Wyświetlacz Kolorowy panel dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 
Języki wyświetlacza POLSKI, Angielski, Niemiecki, Francuski, Włoski, Hiszpański, Holenderski
Interface Ethernet i USB 1.1
Bufor pamięci 16 MB
Wymiary  1400 x 685 x 1110 mm 1870 x 685 x 1110 mm 2020 x 685 x 1110 mm 2250 x 685 x 1110 mm
Waga 69 kg (z podstawą) 86 kg (z podstawą) 98 kg (z podstawą) 114 kg (z podstawą)
Warunki pracy 15-35°C, 35-80% RH
Zasilanie 100-240 VAC/ 48-62 HZ 85 VA Max
Certyfikaty CE; FCC Class A; IEC 950, EN 60950
Filmy

Filmy promocyjne

Zobacz najnowszy film prezentujący fabrykę ploterów tnących Summa w Belgii

Summa Cutting Solutions - Corporate Video

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Summa.com)

Reklama zewnętrzna

Reklamy Out-of-Home (OOH) są wszędzie, na mostach, budynkach, przystankach itp. Kreatywne możliwości wielkoformatowych banerów i billboardów są nieograniczone: integracja świateł LED, projekcja holograficzna, efekty 3D, dzięki ploterom Summa serii F można je wykonać z doskonałą jakością.

Znaki drogowe

Znaki drogowe są wykonane z trwałej folii pryzmatycznej o wysokiej intensywności lub sztywnej folii diamentowej. Gatunki te zapewniają najlepszą widoczność i dlatego są idealne do stosowania w znakach ostrzegawczych, znakach drogowych itp. Folie te są grubsze i twardsze, aby uzyskać precyzyjne wykończenie wymagają cięcia za pomocą płaskiego plotera tnącego, takiego jak Summa serii F. Ploter ten łączy w sobie wysokiej klasy wydajność i funkcjonalność, dlatego bez problemu przetnie wszystkie rodzaje arkuszy odblaskowych dostępnych na rynku.

Grafiki targowe

Efektowna grafika pomaga wyróżnić się na targach branżowych. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na drukowane tekstylia w różnych zastosowaniach targowych, rosną również rozmiary grafiki. To sprawia, że plotery tnące do tekstyliów muszą być w stanie obsługiwać podłoża o długości przekraczającej 3 metry. W ofercie ploterów płaskich Summa dostępne są również modele o szerokości 3,2 m:  F3220 i F3232. W zależności od różnorodności wykonywanych zadań, plotery te są wszechstronne i łatwe w obsłudze. Dzięki wydajnemu modułowi obrotowemu o wysokim momencie obrotowym (HT RM), który pasuje zarówno do F3220, jak i F3232 cięcie staje się dużo łatwiejsze. Rozmiary te są idealne do przetwarzania wszelkiego rodzaju tkanin, flag i banerów, gotowych do użycia na targach. Dodatkowo, jeśli chcesz dostarczać materiały tablicowe, F3232 z obszarem roboczym 3,2 m x 3,2 m posiada funkcję Tandem Mode. Funkcja ta zwiększa produktywność przepływu pracy poprzez naprzemienne korzystanie z przedniej i tylnej strefy.

Oznakowanie wewnętrzne

W każdej firmie natkniesz się na oznakowanie które jest ważne dla wizerunku, ale pełni również rolę funkcjonalną, taką jak nawigacja po budynku. Za pomocą płaskiego plotera tnącego Summa serii F możesz łatwo wyprodukować oznakowania o różnych kształtach i rozmiarach. Dodatkowo plotery te pozwolą Ci rozszerzyć swoją działalność o cięcie artykułów promocyjnych, materiałów do podświetleń, folii okiennych itp.

Wielki format

Produkty te obejmują wewnętrzne jak i zewnętrzne formy drukowanych reklam, wystaw sklepowych, billboardów i murali. Skuteczne wielkoformatowe wizualizacje bez wątpienia przełożą się na produkty i usługi, które się sprzedają. Cięcie płyt i sztywnych materiałów wymagają jednak zaawansowanych technologii, które Summa oferuje w atrakcyjnej cenie.

Opakowania

W dzisiejszym wizualnie zorientowanym świecie opakowanie stało się integralną częścią produktu, bez względu na to, o jakim typie opakowania mówimy. Opakowanie ujawnia jakość produktu i tożsamość marki, jednocześnie nadaje produktowi status i wartość, z którymi konsument chce się identyfikować. Opakowania powinny się wyróżniać na tle konkurencji jakością i atrakcyjnym wyglądem, dlatego ich produkcja wymaga wszechstronnego rozwiązania do cięcia, takiego jak stołowy ploter tnący Summa serii F. Dodatkowo firma Summa posiada bibliotekę standardowych modeli opakowań Packlib. Wszystkie wymiary pudełek/projektów i grubość materiału są parametryczne. Wystarczy kilka kliknięć, aby wygenerować prawidłowe linie cięcia i składania.


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!