Mutoh XpertJet 1462UF

Ploter Mutoh XpertJet 1462UF LED-UV o szerokości zadruku 1420x700 mm, to najnowsza drukarka do gadżetów oraz innych nietypowych podłoży typu flatbed od firmy Mutoh.

Ploter posiada dwie głowice piezoelektryczne marki Epson o rozdzielczości 1440 DPI.

Urządzenie można skonfigurować w kolorach CMYK lub CMYK + biały + lakier. Ploter przeznaczony jest do bezpośredniego precyzyjnego druku na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Tak duża maksymalna wysokość przedmiotów, na których można drukować jest unikalna w klasie ploterów gadżetowych. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Dodatkowy 6 kolor - lakier – pozwala uszlachetniać wydruki na całej powierzchni lub wybiórczo. Dzięki specjalnym lampom LED UV i uniwersalnemu lakierowi można osiągnąć rezultat błyszczący lub matowy na drukowanych powierzchniach. Specjalne efekty druku można w łatwy sposób osiągnąć dzięki dołączanemu do plotera profesjonalnemu oprogramowaniu Mutoh VerteLith. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo prosty sposób tworzenia/drukowania wielu warstw w tym oprogramowaniu.

Ploter posiada: 4 strefy podsysu, cyrkulacje koloru białego, automatyczne wykrywanie i czyszczenie zatkanych dysz, automatyczne wykrywanie wysokości materiału, opcjonalny jonizer do usuwania ładunków statycznych.

Druk 2-warstwowy, bez utraty prędkości jest możliwy dzięki dwóm naprzemiennie ustawionym głowicom drukującym do osobnego druku CMYK i koloru białego/lakieru oraz dwóm zupełnie nowym lampom utwardzającym UV o szerokości 4 cali.

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne seryjne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd. Do druku seryjnego np. futerałów na telefon, breloczków, długopisów, itp mogą służyć specjalne wielopozycyjne szablony.

Mutoh XpertJet 1462UF jest idealnym urządzeniem pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru. Ploter jest polecany drukarzom poszukującym wysokiej jakości, precyzji i możliwości realizacji specjalnych wydruków (np. tabliczek z alfabetem braille'a), produktywności bez negatywnego wpływu na środowisko.

Atramenty do Plotera Mutoh 1462 UF poosiadają certyfikat GreenGuard. Ploter Mutoh XpertJet 1462UF jest produkowany w fabryce Mutoh w Japonii.

Zalety plotera Mutoh XpertJet 1462UF

 • druk kolorami CMYK + biały W + lakier V
 • max grubość mediów do 15 cm
 • podwójna konfiguracja głowic - druk 2-warstwowy z atramentem białym W bez utraty prędkości
 • fotograficzna jakość druku 1440 DPI
 • druk wielowarstwowy
 • dwie nowe 4 calowe lampy UV (10 cm)
 • automatyczne ustawianie wysokości głowicy
 • wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref) z możliwością druku na nośnikach o gramaturze do 50 kg/m²
 • automatyczna kompensacja zatkanych dysz redukuje straty w czasie druku i przestoje

Nowe atramenty LED UV do plotera Mutoh XpertJet 1462UF

Atramenty US61 mają wszechstronne zastosowanie. Są przyjazne dla środowiska, elastyczne i wysoce odporne na zarysowania.  Atramenty te występują w kolorach CMYK + biały + lakier. Zapewniają wyjątkową dokładność i jakość wydruku na rożnych podłożach: białych, przezroczystych i kolorowych. Doskonale nadają się do  także wydruków wielowarstwowych, w tym alfabet Braille'a. Atramenty dostarczane są w workach o pojemności 800 ml.

Atramenty Mutoh US61 nadają się do wysokiej jakości wydruków zarówno na przedmiotach, jak i na szerokiej gamie sztywnych podłoży, w tym ABS, drewnie, płycie kompozytowej aluminiowej, metalu, szkle, PC, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS i PVC.

Cechy szczególne:

 • atramenty UV C, M, Y, K, Lakier + Biały – opakowania: worki 800 ml
 • wysoce nieprzezroczysty,biały atrament
 • zmniejszona lepkość po utwardzeniu
 • niższa temperatura utwardzania lampami UV – mniejsze zużycie energii
 • doskonała przyczepność i odporność na warunki fizyczne i chemiczne
 • elastyczny – rozciągliwość do 200%.
 • kompatybilność z szeroką gamą podłoży
 • odpowiedzialność za środowisko: atramenty Mutoh US61 spełniają aktualne i przyszłe przepisy UE dotyczących zawartości substancji chemicznych w tym produkcie.
 • nie zawiera SVHC i CMR

Zobacz kartę produktu nowych atramentów Mutoh US61

Specyfikacja
Głowice 2 x EPSON UV
Konfiguracja dysz 2 x 8 kanałów
Wielkość kropli 3,7 - 26 pl
Atrament UV LED US61/UH21 (CMYK + biały, lakier)
Podsys 4 strefy podsysu
Obszar roboczy 1420x700 mm
Grubość materiału max 15 cm
Waga nośnika max 50 kg/m2
Rozdzielczość max 1440 dpi
Oprogramowanie MUTOH VerteLith, Onyx 22,5, Photo Print
Pozostałe funkcje 

automatyczna regulacja wysokości głowicy

automatyczna kompensacja zatkanych dysz

Filmy

Prasa

 

Artykuły online

Premiera flatbedu LED-UV Mutoh XpertJet 1462UF podczas Targów Fespa w Monachium 2023

Pierwsza w Niderlandach instalacja plotera XPJ 1462UF

Pomysły na biznes

Pierwsza w Niderlandach instalacja plotera XPJ 1462UF

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Mutoh EU)

Historie sukcesu z wykorzystaniem plotera Mutoh XpertJet 1462UF

Druk alfabetu Braille'a

Nagrody, puchary i trofea

Informacje ogólne

Pomysły z rynku polskiego


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!