Latex - fakty i mity (12 rund - riposta)

Strona przeznaczona dla miłośników: ekologii, ekonomii, a szczególnie zdrowego rozsądku przy wyborze technologii druku.

Szanowni Państwo, zostaliśmy wywołani na ring porównaniem "12rund". Dlatego podnosimy rękawice i korzystamy z prawa do riposty.

format="ckeditor" different_values="0" style_margin_top="40"

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że w dużym stopniu otworzyliśmy Państwu oczy na porównanie poszczególnych technologii druku. Warto przy tym zaznaczyć, że porównanie technologii latexowej do solwentowej (a raczej do żywicznej UMS, LED-UV lub eko, ponieważ takie używa firma Mutoh) z 12 rund nie do końca jest prowadzone Fair-Play przez dystrybutora ploterów lateksowych. Plotery latexowe o szerokości 1.3 i 1.6 m są często porównywane do dużych i nieprecyzyjnych ploterów solwentowych 3.20 m używających agresywnych atramentów z cyklohexanonem. Gdy porówna się plotery latexowe 1.3 i 1.6 m do mniejszych ploterów eko-solwentowych, a szczególnie do nowych ploterów żywicznych UMS 1.3 i 1.6m, to takie porównanie wychodzi już zdecydowanie niekorzystnie dla ploterów latexowych.

Nie powinno się też zapominać o prawdziwie ekologicznych i co najważniejsze tanich technologiach LED-UV firm Mutoh i EFI. Są to nowe technologie, które przewyższają praktycznie w każdym aspekcie technologie latexowe i nie jest zaskoczeniem, że latex nie jest do nich porównywany.

Podsumowując. Riposta na 12 rund nie ma na celu pokazania, że plotery latexowe np. źle drukują. Natomiast naszym zdaniem poza kilkoma mniej znaczącymi szczegółami technologia latexowa, to jedynie nieco droższy w eksploatacji "eko-solwent". To, że Latex to jedynie nazwa handlowa, a sam atrament jest zwykłym atramentem żywicznym "eko" potwierdzają dwa artykuły:

W takim razie po co ulegać agresywnemu MARKETINGOWI i przepłacać?

 

Jeżeli rzeczywiście poszukują Państwo nowej technologii, to jest to zdecydowanie LED UV.

 

 

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!