Ploter solwentowy Artemis KM 32xx

Ploter wielkoformatowy solwentowy Artemis KM 32xx to wysokiej jakości drukarka przemysłowa, Idelanie nadaje się do druku plakatów, banerów, siatek, grafik do transportu publicznego, backlitów.

Seria najbardziej popularnych w Polsce ploterów solwentowych. Za jego sukcesem stoją stabilne, długowieczne głowice Konica Minolta. W ponad 200 polskich instalacjach tego plotera, żadna z głowic nie uległa awarii. Ploter bazuje na wielu japońskich i amerykańskich podzespołach.

Plotery serii Artemis KM 3200 łączą w sobie kilka cech takich jak:

 • niska cena zakupu,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • wysoka jakość,
 • wysoka prędkość druku,
 • stabilność pracy.

Ploter ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych maszyn tzw. „ekonomicznych”. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.

Dlaczego warto wybrać ten ploter?

 • 8 lub 4 długowiecznych głowic Konica Minolta 512 / 512i,
 • jakość druku porównywalna do ploterów „eko”,
 • ciężki system rolowy,
 • system stałego zasilania + tani atrament solwentowy z cyklohexanonem,
 • ciężka, stabilna konstrukcja,
 • możliwość zadruku 3 rolek jednocześnie.

Dla kogo ploter solwentowy?

Artemis KM 32xx rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz.

Wysoka jakość użytych podzespołów plus nowoczesne technologie sprawiają, iż stało się możliwe sprawne połączenie tak często sprzecznych elementów jak wysoka jakość i stosunkowo duża prędkość druku. Jednocześnie zastosowanie podzespołów japońskiej produkcji zapewniają wysoką bezawaryjność urządzenia przy zachowaniu łatwości obsługi.

Technologia Feather

W tradycyjnej technologii druku, urządzenia drukują poziome równoległe linie, które aby utworzyć jednolity obraz bez paskowania, muszą zostać nałożone na zadrukowywany materiał bardzo precyzyjnie, tj. nie mogą ani na siebie zachodzić ani być od siebie odsunięte. Technologia ta powoduje, że w przypadku problemów z zatkanymi lub krzywo drukującymi dyszami, na wydruku bardzo szybko uwidaczniają się niedoskonałości w postaci paskowania poziomego tzw. bandingu – efekt nieakceptowany na rynku. Technologia FEATHER – to nowy rodzaj druku, opracowany przez producenta plotera i oprogramowania PhotoPRINT (w zestawie z ploterem). Nakładane pasy, łagodnie przeplatają się z każdym kolejnym nowo nakładanym pasem, co w bardzo dużym stopniu eliminuje efekt paskowania. Operator maszyny ma możliwość ciągłej kontroli stopnia przeplatania się pasów. Nowa technika pozwala więc drukować z dużo większymi prędkościami.

Szybkie suszenie

Ploter wyposażony jest w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałka wstępna (max. 55°C), grzałka utrwalająca (max. 40°C), grzałka susząca (max. 55°C) a także sekcję wentylatorów. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu również przy szybkich trybach druku.

Łatwe czyszczenie

Ploter Artemis KM 3200 wyposażony został w prosty i wydajny system czyszczenia karetki oparty na podciśnieniowym zasysaniu atramentu z powierzchni głowicy. Sterowanie rodzajem czyszczenia odbywa się z poziomu plotera i oprogramowania sterującego ploterem. Dzięki poszczególnym klawiszom mamy dostęp do czyszczenia wszystkich kolorów lub tylko konkretnej sekcji kolorystycznej.

Specyfikacja
Atrament twardy solwent (cyklohexanon)
lub solwent
Kolory CMYK
Szerokość materiału max. 3200 mm
Szerokość zadruku max. 3170 mm
System obsługi mediów ciężki system rolowy odwijająco-nawijający (roll to roll)
Głowice Konica Minolta (ilość głowic i model w zależnożności od konfiguracji)
Rozdzielczość 360 / 720 / 1080 dpi
Prędkość max. 160 lub 260 m2/h (w zależności od konfiguracji)
Systemy suszące

stół ze strefami grzejnymi
listwa z promiennikiem IR oraz/lub wentylatorami
(w zależności od konfiguracji)

Oprogramowanie Photoprint
Interfejs USB
Sieć Prąd: 230V, 50-60 Hz
Zabezpieczenie sieci: 40A
Zalecane środowisko pracy temperatura: 20-28°C
wilgotność: 40-60%
Wymiary urządzenia 750 x 1450 x 4500 mm
Waga urządzenia 750 kg
Filmy

Prasa

 

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!