Mutoh XpertJet 1682SR

XpertJet 1682SR to najnowszy ploter żywiczny / eko-solwentowy japońskiej firmy MUTOH

Model Mutoh XpertJet 1682SR, to drukarka 8-kanałowa (CMYK), z 2 głowicami z możliwością pracy w 2 konfiguracjach: CMYK LC LM LK OR dla uzyskania najwyższej przestrzeni barwnej  lub 2 x CMYK dla wyższej wydajności, która sięga 87 m²/h.

Udźwig rolki do 100kg.

Ploter XpertJet Pro to rozwinięcie linii ploterów XpertJet, który posiada szereg nowych rozwiązań:

Ploter Mutoh XpertJet 1682S jest wyposażony w dwie nowe, ultra-szerokie głowice drukującą piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne i co najważniejsze bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP MUTOH VerteLith nagrodzone Certyfikatem EDP. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają najwyższą jakość druku także przy wysokich prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowy ploter Mutoh charakteryzuje się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterach duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zmniejszają cenę jednostkową za atrament. Nie bez znaczenia są też inne cechy ploterów Mutoh z serii XPJ ułatwiające pracę, takie jak: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym, automatyczna kompensacja zatkanych dysz oraz nowy dotykowy panel sterowania. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 4 poziomów wysokości głowicy: nisko: 1.5 mm / średnio: 2.0 mm / średnio-wysoko: 2.5 mm / wysoko: 4.0 mm, co umożliwia drukowanie nawet ciężkich banerów o grubości do 2,8 mm.

Firma Mutoh od dziesięcioleci jest znana z wyjątkowego wsparcia, niezawodności i niezrównanej jakości druku. 64-calowe, cztero- i ośmio-kolorowe (CMYK LC LM  LK OR) drukarki XpertJet  bazują na renomie firmy Mutoh made in Japan i zapewniają doskonałą jakość druku oraz wyjątkową szybkość w przystępnej cenie. Nowo zaprojektowana platforma jest wyposażona w funkcje, takie jak automatyczną kalibrację druku dwukierunkowego, przyjazny dla użytkownika panel dotykowy, dodatkowe oświetlenie LED i ulepszoną rozwijarkę mediów bez trzpienia, która umożliwia operatorom łatwe i szybkie ładowanie nośników.

Wszystkie ww. nowe funkcjonalności mają na celu ułatwienie użytkownikowi obsługę i konserwację urządzenia, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej wydajności i najwyższej jakości druku.

Plotery serii XPJ  używają żywicznych atramentów Eco-Solvent z certyfikatem GreenGuard Gold. Wydruki atramentami MS41 można stosować w wymagających środowiskach takich jak szpitale, placówki opieki nad dziećmi itp.  Ponadto atramenty te zapewniają większą gamę kolorów i wyjątkową trwałość.

Najnowsze atramenty Mutoh MS41 występują również w kolorach light Cyan, light Magenta i light Black, co pozwala na jeszcze dokładniejszym odwzorowaniu kolorów, jak i uzyskanie niespotykanie gładkich przejść tonalnych i gradientów. Pozwala to zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Mnogość zastosować ploterów eko/żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania uniwersalne, ekologiczne i ekonomiczne. Świetnie nadają się do rozwinięcia swojego rodzimego biznesu. Drukuj trwałą grafikę na powlekanych i niepowlekanych podłożach o szerokości do 64 cali i grubości do 2,8 mm. Produkuj plakaty, banery, podświetlane panele wystawowe, oznakowania kierunkowe, panele podświetlane POP, grafiki podłogowe, grafiki samochodowe (oklejanie samochodów)Drukuj fototapety, naklejki i wiele innych. Zaskocz klientów swoimi realizacjami, kreatywnością i pomysłowością i dobrze na tym zarabiaj!!!


Wyniki testów, przedstawionych w raporcie przez niezależną firmę badawczą Keypoint Intelligence. Pełna wersja raport do wglądu:

Wyniki świadczą o najwyższej jakości wyżej wymienionych ploterów produkowanych przez Mutoh! Żaden z konkurencyjnych ploterów nie otrzymał w podobnych testach więcej niż 4 na 5 możliwych do zdobycia gwiazdek*.

AccuFine

Nowe ultra-szerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli).

Dzięki zwiększonej częstotliwości wystrzeliwania kropel oraz precyzji pozycjonowania, plotery Mutoh drukują ponad 200% szybciej te same prace w stosunku do konkurencyjnych ploterów z tradycyjnymi głowicami piezo.

Feed Master

Automatyczna kalibracja przesuwu materiału, ploter automatycznie sprawdza grubość materiału, druk bez „paskowania”. Nie ma wtedy znaczenia czy ploter drukuje na cienkiej folii, czy grubym banerze. Zawsze zachowana jest najwyższa jakość druku i nie ma potrzeby kalibracji grubości materiału

Drop Master 2

Plotery Mutoh automatycznie dostosowują sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno jak i dwukierunkowego niezależnie od grubości materiału, rozdzielczości i prędkości.

Media Tracker

Skan pozostałej długości mediów na rolce. Ploter automatycznie sprawdza, czy wydruk zmieści się na materiale pozostałym na rolce. Nawet po jej zdjęciu i ponownym założeniu.

Nozzle Area Select

Automatyczne wykrywanie i kompensacja zatkanych dysz, pozwalająca na druk najwyższej jakości nawet w sytuacji zużycia części dysz w głowicy.

Automatyczna laserowa kompensacja dysz

Zmniejsza ryzyko strat podczas pracy plotera bez nadzoru. Automatyczne wykrywanie zatkanych dysz i ich czyszczenie, aby kontynuować drukowanie bez utraty jakości. W przypadku zużycia głowicy i trwałego zatkania dysz, następuje automatyczna kompensacja przez prawidłowo pracujące dysze.

ATRAMENT Z CERTYFIKATEM DO POMIESZCZEŃ

Atramenty z certyfikatem GREENGUARD Gold, doskonale nadają się do wydruków do wnętrz. Wydruki atramentami z certyfikatem można stosować w wymagających środowiskach, takich jak szpitale, placówki opieki nad dziećmi itp. Ponadto atramenty te zapewniają większą gamę kolorów i wyjątkową trwałość. Atramenty są umieszczane w dużych zbiorniki z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami.

Technologie oprogramowania RIP VerteLith - Clear Tone

Dzięki nowej technologii VerteLith Clear Tone Screening plotery Mutoh serii PRO dają możliwość wydruku najgładszych przejść tonalnych oraz idealnych odcieni np. skóry.

Technologie oprogramowania RIP VerteLith - szersza paleta kolorów

Profil ICC z szeroką gamą kolorów. MUTOH CMYK powiększa gamę kolorów w porównaniu z ogólnym „Japan Color”

Regulowana wysokość głowicy - aż 4 poziomy!

4 ustawiania wysokości głowicy, co umożliwia druk materiałów nawet o grubości 2,8 mm

Łatwe zakładanie i ściąganie mediów (na roli)

Kołnierze bez trzpienia wkładanego do gilzy.

Łatwe czyszczenie i dostęp do poszczególnych elementów plotera

Inne zalety

Podświetlenie stołu, łatwa konserwacja, specjalne ustawialne rolki dociskowe.

Specyfikacja
Głowice XJ-1682SR - 2 głowice
Konfiguracja dysz 180 dysz x 8 linii / głowica
Wydajność max. XJ-1682SR Pro (2xCMYK) - 87 m ² /h
XJ-1682SR Pro (CMYK LC LM LK) - 48.1 m ² /h
Wielkość kropli zmienna (od 3.5 do 35 pL)
Rozdzielczości 1200x1200 dpi
Wysokość głowicy nisko: 1.5 mm / średnio: 2.0 mm / średnio wysoko: 2.5 mm / wysoko: 4.0 mm
Grubość mediów 0.3 / 1.3 / 1.8 / 2.8 mm
Szerokość mediów do 1625 mm
Szerokość zadruku do 1615 mm
Wymiary roli

średnica do 15 cm
gilza 2 lub 3 cale
ciężar 30kg (40 kg opcja)

Atrament eko-solwent (MS41)
żywiczny Mutoh UMS (UMS11)
Oprogramowanie VerteLith™ - Mutoh Genuine RIP software
Filmy

Prezentacje produktu, technologii i funkcji

Prasa

   

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Mutoh EU)

Historia sukcesu z wykorzystaniem plotera Mutoh XpertJet 1682SR Pro

Naklejki i etykiety

Grafika na pojazdach

Reklama zewnętrzna/wewnętrzna

Bannery biznesowe

Informacje ogólne

Film - 8 kolorów w nowych ploterach Mutoh dla szerszego gamutu barw


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!