Strategiczna integracja Valiani: Summa podsumowuje postępy

Strategiczna integracja Valiani: Summa podsumowuje postępy

Strategiczna integracja Valiani: Summa podsumowuje postępy

Półtora roku temu Summa przejęła Valiani w celu wzmocnienia swojej wiodącej pozycji rynkowej i zwiększenia udziału w branży opakowań. Współpraca między nimi układa się bardzo dobrze, ponieważ obie firmy mają podobne podejście do biznesu i koncentrują się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów.

 

KIM JEST VALIANI?

Firma Valiani, założona w 1974 roku przez Franco Valiani, wywodzi się z wcześniejszego zaangażowania Franco w produkcję komponentów do pociągów. Punkt zwrotny nastąpił, gdy kuzyn Franco zwrócił się do niego z prośbą o stworzenie maszyny do passe-partouts. Pomimo początkowej nieznajomości tego terminu, Franco dostrzegł potrzebę stworzenia maszyny do cięcia ukośnego. Maszyna przekroczyła oczekiwania, co skłoniło go do rozpoczęcia jej sprzedaży.

Sukces był błyskawiczny, dzięki czemu Valiani stała się wiodącą firmą produkującą ramy do obrazów. Maszyny Valiani znalazły miejsce w prestiżowych instytucjach, takich jak Luwr, Nowojorska Biblioteka Publiczna, MOMA i Ermitaż. Dziś repertuar Valiani wykracza poza maszyny passe-partout i obejmuje stołowe plotery tnące  stworzone dla szerokiej gamy materiałów i branż.

Valiani

KORZYŚCI Z PARTNERSTWA

Strategiczne przejęcie Valiani przez Summa było kluczowym krokiem w kierunku eksploracji zróżnicowanych rynków. Rodzina Valiani, optymistycznie nastawiona do przejęcia, postrzega bycie częścią większej grupy jako korzystne w dzisiejszym czasach rosnącej liczby fuzji i przejęć. Nico Valiani, CEO Valiani, podkreśla korzyści, stwierdzając: "Lepiej jest dzielić się pomysłami, projektami, badaniami i rozwojem oraz usprawniać naszą organizację marketingu i sprzedaży. W ten sposób Valiani może czerpać korzyści z bycia częścią grupy".

W ciągu ostatniego półtora roku współpraca okazała się owocna, zapewniając Valiani rozszerzony zasięg rynkowy w Ameryce i Azji dzięki globalnej sieci Summa. Ustanowienie nowych dystrybutorów w Azji, Australii i Ameryce okazało się bardzo udane, znacznie zwiększając naszą penetrację rynku.

 

"Valiani jest idealnym uzupełnieniem Summy. Ich portfolio produktów jest bardzo komplementarne, a ich sposób myślenia jest podobny do Summy".

Jednak Valiani nie jest jedyną firmą, która czerpie korzyści z tego przejęcia. Wraz z dołączeniem zespołu Valiani, Summa zyskała wiele know-how w zakresie zastosowań tektury, przyspieszając strategię Summy, aby stać się ważnym graczem na rynku opakowań. Wzmacnia to również slogan Summy: "Dla każdej potrzeby cięcia, istnieje Summa", ponieważ portfolio Valiani doskonale wypełnia lukę między serią Roll Cutter i serią F. Korzyści wykraczają poza zwiększenie sprzedaży.

Współpraca pomiędzy Valiani i Summa stworzyła platformę dla wspólnego rozwoju produktów, wykorzystując połączone doświadczenie obu podmiotów. Dla przykładu, Valiani wprowadziła narzędzie do cięcia Summa kiss-cut na swoich maszynach drukujących i pakujących, pokazując wspólne wysiłki na rzecz innowacji i dostarczania produktów dostosowanych do preferencji rynkowych.

Geert Pierloot, CEO Summa, jest pozytywnie nastawiony do przejęcia. "Valiani jest idealnym dodatkiem do Summy. Ich portfolio produktów jest bardzo komplementarne, ich sposób myślenia jest podobny do naszego, a ich doświadczenie na nowych rynkach jest dla nas obiecujące w przyszłości".

 

KLIENCI RÓWNIEŻ ODNOSZĄ KORZYŚCI

Korzyści z przejęcia wykraczają poza nasze firmy. Przynosi to również ogromną wartość naszym klientom. Dzięki międzynarodowej sieci Summa, klienci z całego świata mają teraz dostęp do gamy produktów Valiani. Na przykład kilku klientów w Malezji i Indonezji kupiło maszynę Valiani, podczas gdy wcześniej nie było takiej możliwości.

Summa i Valiani zaczęły dzielić przestrzeń wystawienniczą, co odegrało kluczową rolę w zwiększeniu dostępności produktów obu marek. Na tych wydarzeniach pokazujemy wszystko w jednym miejscu, podnosząc jakość obsługi klienta i pomagając klientom bez wysiłku zapoznać się z całym naszym portfolio produktów.

CO PRZYNIESIE PRZYSZŁOŚĆ?

W najbliższej przyszłości Summa i Valiani chcą jeszcze bardziej połączyć swoje działania marketingowe, na przykład poprzez wspólne uczestnictwo w większych wystawach, takich jak DRUPA i FESPA. Wzmacnianie wzajemnych kanałów sprzedaży jest najwyższym priorytetem, podobnie jak budowanie silnej sieci dealerskiej, która może rozwijać się wraz z firmami, aby zapewnić świetlaną przyszłość.

Patrząc w przyszłość, wspólna praca nad badaniami i rozwojem obiecuje przyspieszenie innowacji. Połączenie błyskotliwości Summy i Valiani w zakresie badań i rozwoju zaowocuje nową generacją atrakcyjnych produktów, łączących to, co najlepsze w obu firmach.