Gotowe pomysły na biznes

Gotowe pomysły na biznes

Przedstawiamy gotowe pomysły na wielkoformatowy biznes.

Pomysły na biznes ze strony Mutoh.eu

Zobacz jak szybko możesz drukować i ciąć banery i plakaty wyborcze z wykorzystaniem ploterów Mutoh i Artemis

Druk banerów wyborczych z wykorzystanie plotera eko Mutoh XPJ 1682SR Pro

Cięcie banerów wyborczych z wykorzystanie plotera stołowego Summa F1612

Pierwsza instalacja plotera gadżetowo-wielkoformatowego LED-UV Mutoh XPJ 1462UF w firmie Stravers Promotions z Holandii

Stravers Promotions z Holandii, to specjalistyczna wytwórnia gadżetów biznesowych, która działa w branży już od 40 lat. Firma posiada własny dział druku dla niestandardowych upominków promocyjnych i gadżetów. Stravers Promotions zainstalowała pierwszą w Holandii stołową drukarkę Mutoh XpertJet 1462UF o powierzchni druku A1+ (1420 x 700 mm).

Jak opisują właściciele firmy, dzięki nowej maszynie Mutoh Stravers Promotions – i jej spółka zależna Bedruk.nl – zwiększą swoje możliwości produkcyjne w zakresie druku cyfrowego w celu personalizacji i bezpośredniego drukowania szerokiej gamy gadżetów i upominków biznesowych o grubości do 15 cm, w tym produkty, w których grawerowanie/cięcie laserowe jest połączone z drukiem bezpośrednim.

Inwestycję w ploter UV do gadżetów poczyniono obliczu rosnącego zapotrzebowania na spersonalizowane prezenty o wartości dodanej i konieczności zapewnienia szybkich warunków dostawy.

Czynnikami decydującymi o wyborze plotera Mutoh XpertJet 1462UF były:

 • szybki druk 2-warstwowy na stole drukującym o wymiarach 1420 mm x 700 mm.
 • połączenie dużej szybkości i wysokiej jakości druku
 • wszechstronność umożliwiająca druk na różnorodnych przedmiotach o wysokości do 15 cm.
 • oprogramowanie Mutoh VerteLith oferuje prostotę i łatwość obsługi, dzięki czemu proces produkcyjny jest bardziej wydajny.
 • kompaktowy rozmiar drukarki

Czym jeszcze wyróżnia się ten ploter?

Mutoh XpertJet 1462UF umożliwia jednoczesne seryjne drukowanie wielu elementów na nietypowych rodzajach podłoża np. plastiku, metalu, szkle, backlitach, frontlitach, foliach, skórze, drewnie, PCV, plexi, papierze, itd. Mutoh XpertJet 1462UF jest idealnym urządzeniem pozwalającym zwiększyć wydajność i zaoferować produkcję wysokomarżowych zleceń z użyciem atramentu białego i lakieru.

Ploter jest polecany drukarniom poszukującym wysokiej jakości, precyzji i możliwości realizacji specjalnych wydruków (np. alfabet Braille’a), produktywności i pozytywnego wpływu na środowisko. Do obsługi plotera dodawane jest bezpłatnie specjalne oprogramowanie do druku UV Mutoh VerteLith.


Profesjonalne oklejanie samochodów z wykorzystaniem plotera eko-żywicznego Mutoh XpertJet 1641SR Pro

Wrap Institute (Niemcy), to wiodąca na świecie platforma szkoleniowa online przeznaczona dla branży oklejania samochodów (car wrapping), zawierająca prawie 2000 filmów instruktażowych.

Z firmą związani są specjaliści i trenerzy car wrappingu z całego świata, tacy jak Justin Pate, Rainer Lorz i Dimas Brasil. Biblioteka wideo Wrap Institute jest przeznaczona zarówno dla poczatkujących, jak i doświadczonych przedstawicieli z branży oklejania samochodów, w celu stałego podnoszenia swych umiejętności.

Na filmie jeden z trenerów The Wrap Institute – Rainer Lorz, wymienia zalety plotera Mutoh XPJ 1641SR pro, przy druku na mediach, którymi później okleja się samochody. Są to:

 • precyzyjne i szybsze drukowanie nową głowicą Mutoh AccuFine
 • druk z najwyższą precyzją na rynku – kropla 1,7 pl
 • druk falą lub chmurką z przeplotem, dzięki czemu można zapomnieć o paskowaniu (funkcja Intelligent Interveawing)
 • autokalibracja druku dwukierunkowego
 • autokalibracja grubości materiału – brak paskowania
 • kompensacja zatkanych dysz
 • kontrola długości i szerokości mediów
 • automatyczna informacja o długości rolki pozostałej do druku
 • podświetlony stół oraz regulowane rolki dociskowe
 • użycie ekologicznych, bezpiecznych i bezzapachowych atramentów Mutoh MS51 w workach 220 ml, z certyfikatem do wnętrz GREENGUARD i GREENGUARD GOLD
 • dedykowane, łatwe w obsłudze oprogramowanie VertLith, w tym obsługa druku wielowarstwowego i zarządzanie kolorem (color managment)
 • plotery eko-żywiczne nagrodzone w niezależnych testach przez firmę badawczą Keypoint Intelligence. Żaden z konkurencyjnych ploterów nie otrzymał w podobnych testach więcej niż 4 na 5 możliwych do zdobycia gwiazdek.
 • plotery z nagrodą Buyer’s Lab Pick Award od Keypoint Intelligence na 2023 i 2024 rok


Pomysł na biznes - Druk ikon na canvasie z wykorzystaniem ploterów eko-żywicznych Mutoh

Z zadaniem druku na taperach i canvasach świetnie radzą sobie plotery eko-żywiczne Mutoh.

Atramenty stosowane w ploterach eko-żywicznych Mutoh uzyskały certyfikat GREENGUARD i GREENGUARD Gold, co oznacza, że są bezpieczne dla użytku na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń takich jak szkoły czy szpitale, nie emitując szkodliwych  substancji dla otoczenia. Certyfikat GREENGUARD Gold oznacza, że produkty zostały stworzone z myślą o bezpieczniejszym i zdrowszym powietrzu. Atramenty Mutoh UMS21 nie posiadają szkodliwych lotnych związków organicznych VOC (LZO). Są to ekonomiczne, szybkoschnące atramenty umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej. Wykorzystanie atramentów eko-żywicznych eliminuje konieczność oczekiwania na laminowanie po wydruku, można to zrobić tego samego dnia.

Mnogość zastosowań ploterów eko-żywicznych do różnego rodzaju wydruków i typów powierzchni sprawia, że są to urządzania wszechstronne i ekologiczne, a ich ekonomiczność sprzyja rozwojowi biznesu.

Przykładami canvasów dostępnych w sklepie B2B IKONOS, najlepiej nadających się do druku ikon są:

Canvas IKONOS Silver oraz canvas IKONOS Gold to bardzo wysokiej jakości materiały, wykonane z poliestrowego płótna, idealne do reprodukcji obrazów, ikon, fotografii oraz elementów dekoracyjnych. Ich wyraźny i  równy splot gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów, co sprawia, że są często używane w galeriach sztuki oraz na wystawach fotograficznych. Oba materiały są wysokiej jakości, trwałe i wszechstronne,  mogą być wykorzystywane do wielu celów artystycznych i dekoracyjnych.

Pomysł na biznes - Druk ikon z wykorzystaniem ploterów gadżetowych LED UV Mutoh

Druk ikon z wykorzystaniem ploterów gadżetowych LED UV Mutoh obrazuje, jak wszechstronnymi drukarkami są te urządzenia. Poniżej film i zdjęcia z druku ikon techniką LED UV, wykonane przez firmę Dataworks z Grecji, dostawcy ploterów Mutoh w tym kraju.

Pomysł na biznes - Gadżety z metalu, szkła, drewna, itp. na przykładzie firmy z Holandii

Zadruk gadżetów z metalu, drewna, szkła, itp. nie jest możliwy bez odpowiednich drukarek, które oprócz druku standardowymi kolorami CMYK, drukują także kolorem białym i lakierem. Firma NID z Holandii od 1987 roku specjalizuje się w druku wszelkiego rodzaju gadżetów. Firma NID współpracuje ze swoimi kontrahentami w zakresie projektowania, innowacyjnych produktów z zastosowaniem nowoczesnych technik druku LED-UV. W zadaniach druku na gadżetach świetnie spisują się plotery gadżetowe LED-UV firmy Mutoh. Modele drukarek Mutoh XPJ 461UF i 661 UF można skonfigurować w ustawieniach CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Przykłady gadżetów z metalu projektowanych przez firmę NID z Holandii

Pomysł na biznes - Druk LED-UV na kartach i wizytówkach

Wszechstronne drukarki Mutoh ValueJet 426UF (A3+) jak i 626UF (A2+) z powodzeniem mogą być wykorzystane do zadruku plastikowych kart, identyfikatorów, wizytówek premium na różnego rodzaju materiałach od tworzyw, przez drewno, skórę czy na kamieniu.


Pomysły na biznes z wykorzystanie stołowych ploterów tnących Valiani

Pomysł na biznes z wykorzystaniem ploterów tnących Valiani - Nowy Jork, USA.

Pomysł na biznes z wykorzystaniem ploterów tnących Valiani - Teksas, USA.

Pomysł na biznes z wykorzystaniem ploterów tnących Valiani - Wielka Brytania

Pomysł na biznes z wykorzystaniem ploterów tnących Valiani - Holandia

Szczegółowy model pałacu zbudowany z pomocą ploterów tnących Valiani


Pomysł na biznes - Druk na czekoladzie

Mutoh ValueJet 426UF to ceniona drukarka LED-UV do zadruku gadżetów i innych obiektów o rozmiarze max. A3+ i grubości do 70 mm. Dzięki zastosowaniu nowych atramentów... jadalnych, pozwoli na zadruk czekolady i innych słodkich upominków.


Pomysł na biznes - Ekologiczna produkcja drogą do rentownej przyszłości


Pomysł na biznes - Ploter 3w1: bawełna, poliester, tapeta

Dzięki nowatorskim atramentom polimerowym drukarka ValueJet 1938TX ma możliwość zadruku bezpośredniego zarówno tkanin syntetycznych jak i naturalnych w krótkim procesie technologicznym. Co więcej, może zadrukować nawet tapetę. To wszystko jednym atramentem!

Mutoh ValueJet serii TX dzięki unikalnym atramentom polimerowym UltraVision TX (Textile) pozwoli na bezpośredni zadruk tkanin naturalnych i syntetycznych, a dodatkowo pozwoli zadrukować bezpieczne tapety, dekoracje czy też np. papiery plakatowe.

Jesteśmy dumni, że ta nowatorska, kompletna technologia została doceniona przez konkursowe Jury podczas największych w naszej branży targach w Polsce i tej części Europy. Jednocześnie zdobywając tytuł "The Prize for Innovations" w najcenniejszym, złotym kolorze wyprzedzając wiele rynkowych nowości.

Pomysł na biznes - Druk dla branży sakralnej - dewocjonalia, płótna, dekoracje


Gadżety z metalu, szkła, drewna, itp. na przykładzie firmy z Holandii

Zadruk gadżetów z metalu, drewna, szkła, itp. nie jest możliwy bez odpowiednich drukarek, które oprócz druku standardowymi kolorami CMYK, drukują także kolorem białym i lakierem. Firma NID z Holandii od 1987 roku specjalizuje się w druku wszelkiego rodzaju gadżetów. Firma NID współpracuje ze swoimi kontrahentami w zakresie projektowania, innowacyjnych produktów z zastosowaniem nowoczesnych technik druku LED-UV. W zadaniach druku na gadżetach świetnie spisują się plotery gadżetowe LED-UV firmy Mutoh. Modele drukarek Mutoh XPJ 461UF i 661 UF można skonfigurować w ustawieniach CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadają się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo.

Przykłady gadżetów z metalu projektowanych przez firmę NID z Holandii


Na kostkach z tej drukarki MUTOH grają AC-DC, Adele i Coldplay

Zespoły takie jak AC/DC, Adele, Coldplay i Kiss, ale także wytwórnia Sony Music czy organizacja War Child to tylko kilka nazw, do których EigenPlectrum dostarcza swoje produkty tworzone na drukarkach LED-UV – Mutoh ValueJet 426UF!

Holender Michael Kenis porzucił pracę jako projektant stron internetowych, aby w pełni skoncentrować się na swojej firmie EigenPlectrum. Nie mając żadnej wiedzy o branży poligraficznej, zainwestował w dwie drukarki LED - Mutoh ValueJet 426UF. Dzięki temu mógł w końcu osiągnąć czasy dostaw i jakość, której pragnął.

 

 

Na tej drukarce MUTOH powstają… maty podłogowe!

Firma Flocmat korzysta z drukarek sublimacyjnych japońskiej marki Mutoh do produkcji… spersonalizowanych mat podłogowych. Poznajcie kolejną historię sukcesu druku cyfrowego.

Francuska firma Flocmat znajduje się w Wormhout na granicy belgijskiej, 30 minut od Dunkierki i Lille. W ciągu 15 lat istnienia Flocmat zdołał zdobyć sobie pozycję europejskiego lidera w dziedzinie drukowania mat podłogowych, mat samochodowych i spersonalizowanych mat z wykorzystaniem różnych technologii, takich jak flokowanie, druk pigmentowy i druk transferowy. W 2009 roku Flocmat stał się częścią ID GROUP, która skupia wiele firm z różnymi działaniami, od profesjonalnych mat dla przemysłu, rolnictwa i budynków publicznych po dystrybucję mat kreatywnych i technicznych.

Drukowane dywaniki z logo firmy


Dwie drukarki sublimacyjne MUTOH w Pitex

Pitex (skrót od Printed Interior Textile) istnieje na rynku już od ponad dziesięciu lat. Aby pozostać innowacyjnym, właściciel postanowił zainwestować w technologie druku cyfrowego. Dzięki inwestycji w 2 drukarki sublimacyjne marki MUTOH, firma zmieniła swoje oblicze.

W świecie cyfryzacji (także i druku) konsumenci każdego dnia mają inne potrzeby. Dlatego, aby przetrwać na wysoce konkurencyjnym rynku, firmy muszą równie szybko dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań konsumentów. Ponadto produkty muszą być atrakcyjne i angażujące, bez najmniejszych kompromisów jeżeli chodzi o jakość. W celu zaspokojenia zmieniających się wymagań rynku i aby realizować własne kreatywne pomysły, Pitex musiał dokonać kilku ważnych zmian w procesie produkcji.


Mutoh + LEGO? Poznaj niesamowitą historię… Amazings!

Jako jeden z zaledwie 19 profesjonalistów LEGO® na świecie, firma Amazings wykorzystuje klocki LEGO… na imprezach integracyjnych.

Firma LEGO zwróciła się do Dirka, dyrektora generalnego Amazings (belgijskiego biura art & events), czy mógłby tworzyć spersonalizowane prezenty z klocków LEGO, np. z nadrukowanym logo lub nazwiskiem. I tak, Dirk i jego zespół wyruszyli w poszukiwaniu drukarki, która odpowiadałaby ich potrzebom... Gdy znaleźli Mutoh ValueJet 426 UF, otworzyły się przed nimi nowe, ogromne możliwości! Dzisiaj, nie mogliby się już obejść bez tej drukarki. Dziś żałują tylko tego, że nie zrobili tego wcześniej.


Drukarnia opakowań wybrała ploter MUTOH serii MH

Rosnące zapotrzebowanie klientów na niestandardowe i wyróżniające się opakowania, wymaga większej elastyczności ze strony producenta. To z kolei wymusza, aby producent opakowań był w stanie produkować mniejsze serie w sposób ekonomiczny. Przedstawiamy historię firmy Tojapak.

Aby lepiej służyć swoim klientom, firma Tojapak Ky z Finlandii podjęła to wyzwanie i zaczęła badać możliwe opcje usprawnienia swojej podstawowej działalności. Najlepszym znalezionym rozwiązaniem była cyfrowa drukarka atramentowa Mutoh ValueJet 1627MH, która umożliwia Tojapakowi oferowanie klientom mniejszych serii wysokiej jakości opakowań.

Tojapak produkuje różnego rodzaju opakowania transportowe, opakowania produktów, pudełka na prezenty i kartony, pudełka archiwalne i inne produkty opakowaniowe.


13 drukarek do gadżetów MUTOH w Instablock

Jedynym celem Instablock, jest zapewnienie klientom idealnego prezentu w połączeniu z wartością dodaną - utrwalania wspomnień. Instablock posiada armię 13 drukarek Mutoh ValueJet 426UF i ValueJet 626UF. Dzięki nim firma ma doskonałe narzędzia, do produkcji pamiątek uzupełniających tradycyjne albumy fotograficzne.

 

Sukces „małego sklepu z drukiem”

„Madpisa” dosłownie po hebrajsku oznacza „mały sklep z drukiem”. W ostatnich latach izraelska firma była zmuszona dostosować się do wyzwań stawianych przez nowych zawodników: smartfony.

Smartfony wywróciły cały świat drukowania zdjęć do góry nogami. Wywoływanie i drukowanie zdjęć stało się umierającym biznesem i znało tylko jeden kierunek rozwoju - zjazd. Moshe Gamliel, właściciel firmy Madpisa i jego żona Osnat zostali zmuszeni do przemyślenia swojej koncepcji biznesowej.

Od bezrobocia do sukcesu


Torby ze „zwykłego” plotera

Ploter Mutoh ValueJet serii X ma nietypową pracę w Halfar, ponieważ jest używany do produkcji... m.in. toreb udanej serii LorryBags. Jak widać plotery żywiczne, to coś więcej niż urządzenia do drukowania na folii.


Zobacz inne sukcesy i inspiracje na biznes klientów Mutoh

Zobacz inne sukcesy i inspiracje na biznes klientów Mutoh