PLOTERY TEKSTYLNE

PLOTERY TEKSTYLNE

Plotery tekstylne Mutoh to drukarki wielkoformatowe służące do zadruku papieru sublimacyjnego oraz do bezpośredniego zadruku tkanin takich jak bawełna, poliestry, flagi itp.

 

Plotery Mutoh RJ-900 oraz cała gama drukarek o szerokościach od 1,6 do 2,6m służą do zadruku papieru sublimacyjnego. Technologia ta pozwala na przenoszenie wydruków na materiały poliestrowe za pomocą prasy lub kalandra. Dzięki atramentowi sublimacyjnemu Mutoh DS2 wydruki są ostre, a kolory żywe. Plotery sublimacyjne Mutoh łączą w sobie wysoką wydajność oraz jakość wydruków zachowując przy tym niskie koszty eksploatacji i niskie zużycie atramentów.

 

Innowacyjnym rozwiązaniem jest druk bezpośredni materiałów naturalnych takich jak bawełna, len oraz wszystkie tkaniny nie zawierające poliestrów. Możliwe jest to dzięki połączeniu plotera Mutoh 1938TX z atramentem polimerowym opartym na najnowszych rozwiązaniach -  zastosowano w nim opatentowaną technologię z wykorzystaniem miceli, dzięki którym mamy możliwość druku bezpośrednio na różnego rodzaju tekstyliach. Dzięki temu połączeniu otrzymujemy drukarkę tekstylną pozwalającą na bezpośredni zadruk materiałów naturalnych oraz poliestrowych. Jeden atrament - jedno urządzenie - wszystkie rodzaje materiałów.

 

Warto również wspomnieć, że jakość firmy Mutoh oparta jest na  wieloletnim doświadczeniu oraz precyzji wykonania - Mutoh do dnia dzisiejszego produkuje plotery w Japonii.

 

Mutoh DrafStation RJ-900

Ploter Mutoh DrafStation RJ-900 przeznaczony jest do precyzyjnego druku na papierze sublimacyjnym. To idealne urządzenie dla średniej wielkości zakładów produkcyjnych, działów marketingu, agencji reklamowych, startupów itp. Format A0 zadrukowywany jest w 91 sekund (360 dpi) a format A1 w niespełna 44 sekundy. Spośród urządzeń konkurencyjnych wyróżnia go trwała, metalowa konstrukcja. Rozwiązaniami technologicznymi nie ustępuje większym modelom Mutoh. Jest to najtańszy profesjonalny ploter sublimacyjny na rynku.

Mutoh ValueJet 1604WX

Mutoh ValueJet 1604WX to drukarka jednogłowicowa. Pracuje w technologii zmiennej wielkości kropli atramentu (ang. Variable Dot, VarDot). Zakres generowanych przez dysze kropli wynosi od 3.5 pl, poprzez 7, 12.5, 14 na 21 pl skończywszy. Dzięki tej technologii ploter ma możliwość druku zarówno gładkich apli jak i łagodnych przejść tonalnych. Ploter skonfigurowany jest do druku czterema kolorami w rozdzielczości do 1080 dpi.

MUTOH XpertJet 1682WR

Ploter XpertJet 1682WR to najnowszy model drukarki sublimacyjnej firmy Mutoh, w urządzeniu zastosowano nowatorskie technologie, dzięki którym ploter uzyskuje wysoką prędkość, druku zachowując przy tym doskonałą jakość i nasycenie kolorów. Najważniejsze z nich to druk zmienną kroplą - Variable Dot, Intelligent Interweaving zapobiegający paskowaniu druk „chmurą” lub „mgłą” oraz Mutoh Drop Master czyli automatyczna kalibracja wysokości głowicy do grubości materiału. Maksymalna szerokość zadruku to 1615 mm. Dodatkowym atutem jest możliwość wyposażenia plotera w ciężki system rozwijająco-nawijający o udźwigu do 100 kg

MUTOH ValueJet 1948WX

Flagowy – najszybszy ploter sublimacyjny Mutoh ValueJet 1948WX o szerokości zadruku 1900 mm. Od mniejszego modelu różni się bardziej przemysłową konstrukcją. Maszyna dodatkowo wyposażona jest w cztery głowice, które w połączeniu z powiększonym, 2-strefowym stołem suszącym pozwalają na druk z prędkością rzędu 117m2/h. Ploter wyposażony jest w najcięższy system rozwijająco-nawijający o udźwigu 100 kg

MUTOH ValueJet 1938TX – ploter do druku bezpośredniego

Kolejną propozycją jest uniwersalny ploter, który umożliwia zarówno zadruk papieru sublimacyjnego, jak i bezpośrednio druk na tkaninach takich jak bawełna, poliestry oraz flagi. Japoński ploter Mutoh ValueJet 1938 TX wyposażony jest w 2 szybkie głowice piezo, technologię DropMaster ( kompensacja grubości medium), Intelligent Interweaving ( druk bez paskowania) oraz VariableDot ( druk zmienną wielkością kropli). Ploter wyposażony jest również w rynnę, dzięki której jest on w stanie drukować materiały o strukturze otwartej, gdzie nadmiar atramentu odprowadzany jest do specjalnej rynny. ValueJet 1938 TX zaprojektowany jest do produkcji: odzieży, tapicerek, elementów wystroju wnętrz, tkanin i tekstyliów domowych, flag, reklam itd.