Mutoh ValueJet Status Monitor (VSM)

Mutoh ValueJet Status Monitor (VSM)

0 reviews

Mutoh udostępnił bezpłatne oprogramowanie do zdalnego sterowania i monitorowania ploterem. Od teraz najważniejsze procesy produkcyjne można będzie nadzorować z poziomu komputera, smartfona lub tabletu.

Mutoh ValueJet Status Monitor (VSM) to aplikacja dedykowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android, telefonów iPhone, tabletów iPad oraz komputerów PC. Wprowadza ona łatwość obsługi plotera na nowy poziom. Pozwoli na monitorowanie i sterowanie ploterem Mutoh ValueJet znajdującym się w sieci lokalnej firmy (Wi-Fi, LAN). Ogromna ilość możliwych do odczytu danych i bogaty system raportów spełni oczekiwania właścicieli i kierowników drukarni. Także operatorzy plotera znajdą w VSM przydatne narzędzia, przyspieszające pracę bez potrzeby fizycznej obecności przy maszynie.

Funkcjonalności oprogramowania możemy podzielić na kilka obszarów. Wersja na komputer typu PC obejmuje poszerzony zakres funkcji. Są to: aktywowanie plotera, monitoring atramenty, grzałek i głowic, weryfikacja kolorystyczna wydruków, identyfikacja SmartCard. Można także otrzymywać powiadomienia e-mail, edytować media i użytkowników, zaktualizować firmware czy sterować urządzeniem mobilnym.

Wersja dla urządzeń mobilnych posiada następujące funkcjonalności. Sterowanie panelem plotera, odczytywanie statusu druku, sprawdzanie statusu plotera. Można również monitorować atrament oraz otrzymywać powiadomienia, alerty i informacje o firmware.

Status Monitor a pozwala na monitowanie szczegółowych parametrów ValueJet'a. Są to temperatura grzałek, temperatura głowic, poziom atramentu w ploterze i wiele innych. Temperaturę grzałek można obserwować w kilku aspektach. Status poszczególnych grzałek, rozgrzewającej, podgrzewającej i utrwalającej. A także proces rozgrzewania układu. Wszystkie wartości dostarczane są w czasie rzeczywistym. Atramenty monitorowane są po pierwsze pod kontem obecności poszczególnych kaset w slotach. Druga możliwość to badanie procentowe poziomów tuszu odczytywanych kart S/C.

Oprócz tuszy możemy też sprawdzać materiał. VSM udostępni nam informacje o rodzaju materiału, jego rozmiarze, sposobie rozwijania, itd.

Możemy także uzyskać ciekawe dane statystyczne. Przykładowo mogą to być: czas druku, tryb druku, rozmiary wydruków, całkowite zużycie atramentu, zużycie poszczególnych kolorów.

Raportowanie e-mailem to kolejna interesująca możliwość Mutoh VSM. Możemy wybrać jakiego rodzaju raporty nas interesują. Na naszą skrzynkę pocztową mogą wpływać więc informacje o różnego rodzaju zdarzeniach. Przykładowo: czas rozpoczęcia druku, spodziewany czas zakończenia, czas druku. Wkrótce Mutoh rozszerzy listę raportów o kilka pozycji. Będą to: szczegółowe informacje o druku, jego czasie i zużyciu atramentu.

Funkcja alertów e-mailowych pozwoli także na ostrzeżenie o kończącym się atramencie. Jak również o zbliżającym się końcu materiału na rolce. Bardzo przydatną funkcją będzie także przepełnianie się zbiornika na zlewki.

Weryfikacja kolorystyczna ColorVerify współpracuje z opcjonalnym, zewnętrznym spektrofotometrem Spectrovue VM-10. Nawet w krótkim czasie ten sam plik możne być w rożny sposób. Zależne jest to od warunków środowiskowych jak temperatura, wilgotność, warunki przechowywania mediów i atramentów i wiele innych. Można temu zaradzić stosując weryfikację kolorystyczną. Odbywa się to przez druk kilkunastu próbek kolorystycznych. Dzięki oprogramowaniu VSM i spektrofotometrowi możemy zbadać te próbki kolorów i ich zmianę w czasie i weryfikować ustawienia celem uzyskania jednakowych kolorów. Próbki są reprezentowane jako krzywa kolorystyczna. Użytkownik z podstawową wiedzą o zarządzaniu barwą będzie w stanie dokonać niezbędnych korekt.

Urządzenia mobilne mogą się komunikować z VSMem w lokalnej sieci Wi-Fi. Na ekranie smartfona otrzymujemy w formie graficznej informacje o statusie plotera jak na przykład otwarta pokrywa, podniesione rolki, poziomy atramentów czy status druku. Można także odczytać informacje o stopniu zużycia wybranych elementów, firmware urządzenia i wiele innych.

Oprócz odczytywania danych, możemy także sterować ploterem w taki sposób jak byśmy stali przy panelu na obudowie plotera! W ten sposób zmienimy ustawienia druku czy wykonamy czyszczenie plotera. Możemy też dodać najpopularniejsze funkcje do ulubionych zakładek.

Mutoh VSM pozwoli na jeszcze więcej. Zmiana firmware z poziomu komputera, aktywacja drukarki, zmiana daty i czasu, historia i statystyka druku. I to nie wszystko. Firma Mutoh regularnie wprowadza udoskonalenia i nowe funkcjonalności do oprogramowania VSM. Aktualnie producent udostępnia już 5 wersję ValueJet Status Monitora! Wszystkie nowe plotery, które trafiają na rynek są na liście obsługiwanych przez VSM urządzeń.

ValueJet Status Monitor współpracuje z urządzeniami Mutoh ValueJet. Obsługiwane są modele: VJ-1628TD, VJ-2628TD, VJ-1608HS, VJ-1324, VJ-1624, VJ-1638, VJ-1638W, VJ-1624W, VJ-2638, VJ-1617H, VJ-1638X, VJ-1638WX, VJ-628, VJ-426UF oraz VJ-1626UH. Mutoh SM obsługuje także urządzenia do druku wodno-pigmentowego serii Drafstation i Sublistation. Na liście współpracujących drukarek znajdują się modele RJ-901X oraz RJ-900X.


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!