Plotery tnące Summa w walce z koronawirusem

Plotery tnące Summa w walce z koronawirusem

W ostatnich tygodniach widzieliśmy, jak ważna jest ochrona zdrowia ludzi i jak potrzebna jest odzież ochronna przed koronawirusem, taka jak maski i fartuchy. Technologie cięcia firmy Summa mogą w tym pomóc i pomagają. W związku z tym, że koronawirus nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, Summa chce wykorzystać swoje zasoby, aby zminimalizować w jak największym stopniu skutki wybuchu epidemii. Dzięki urządzeniom tnącym Summa, możemy produkować wiele artykułów, które uzupełniają niedobory materiałów ochronnych przeciwko COVID-19. Razem z Tobą możemy przyczynić się do przezwyciężenia tych kłopotliwych czasów.

Demoroom SUMMA przekształcony w zakład produkcyjny!

Zespół firmy Summa tnie obecnie tysiące maseczek i fartuchów za pomocą płaskich systemów tnących Summa F oraz laserowych Summa L. Projekt ruszył dzięki współpracy dostawców materiałów, przy udziale 200 wolontariuszy, którzy zszywają produkty. Gotowe maseczki i fartuchy są codziennie rozprowadzane do lokalnych szpitali i osób znajdujących się na linii frontu, takich jak opieka domowa, sklepy spożywcze, personel w domach spokojnej starości, i wiele innych.

Maseczki

Wycinaj maseczki wykonane z oddychającego materiału (Tyvek, ewentualnie polipropylen lub poliester), wystarczająco mocnego, aby móc przymocować paski mogły zostać przymocowane. Ze względów bezpieczeństwa materiał filtracyjny musi być włożony do kieszeni. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

POBIERZ: pliki do cięcia + instrukcja (ZIP) (do cięcia na ploterach Summa F, Summa L)

Można produkować także maseczki z bawełny. Maskę wykonuje się przez zszycie przedniej części wraz z kopią tej części. Pomiędzy obie warstwy należy umieścić filtr. Paski mogą być wykonane z dowolnego materiału. Konstrukcja tych masek została zatwierdzona przez lokalne instytucje medyczne.

POBIERZ: plik do cięcia (PDF) (do cięcia na ploterach Summa F, Summa L)

Fartuchy

Pomoc pielęgniarkom i lekarzom poprzez dostarczanie im fartuchów chirurgicznych. Do tego zastosowania można użyć materiału PUL.

POBIERZ: plik do cięcia (PDF) (do cięcia na ploterach Summa F, Summa L)

Naklejki informacyjne na okna, podłogi...

Możliwości urządzeń tnących Summa są nieograniczone. Oprócz materiałów ochronnych, wzrosło również zapotrzebowanie na specjalne oznakowanie. Przykładem mogą być naklejki podłogowe oznaczające bezpieczną odległość 1.5-2.0 metra lub naklejki na okna informujące klientów o tym, ile osób może wejść jednocześnie. Grafiki takie można wycinać na ploterach rolowych Summa D, oraz Summa F.