Plotery DTF

Plotery DTF

Czym jest DTF?

Technologia DTF, czyli Direct to Film, to nowoczesna metoda druku, która rewolucjonizuje świat personalizowanych nadruków na odzieży i różnych materiałach.

DTF pozwala na drukowanie wysokiej jakości, kolorowych projektów na specjalnych foliach transferowych. Następnie, za pomocą termo-prasy, wzory te są przenoszone bezpośrednio na materiał.

Jak powstaje druk DTF?

Proces DTF można podzielić na kilka kroków:

 • Nadruk na folii DTF: W pierwszym etapie wzór jest wydrukowany na specjalnej folii DTF. To odbicie lustrzane jest ważne, aby po przeniesieniu na materiał wyglądało prawidłowo.
 • Statyczność kleju DTF: Po nadruku farbę pokrywa się sproszkowanym klejem. Ten klej działa jako pośrednik między nadrukiem a materiałem. Następnie folia jest umieszczana w temperaturze około 120 stopni przez kilka minut, co pozwala połączyć klej z farbą.
 • Transport na podłoże: Po żelowaniu folia z nadrukiem jest gotowa do umieszczenia na koszulce, bluzie lub innej odzieży. Wykorzystuje się do tego prasę termotransferową, która łączy nadruk z materiałem w temperaturze około 155 stopni przez około 10 sekund. Po wyjęciu z prasy odrywamy folię transportową i gotowe!

Najważniejsze korzyści Technologii DTF

 • Pełnokolorowe transfery bez wycinania i obierania
 • Transfer bez czasochłonnego przygotowania
 • Transfer na zróżnicowane podłoża
 • Łatwy proces produkcji i aplikacji
 • Fotograficzna jakość nadruków
 • Wiele kopii na jednym arkuszu
 • Elastyczne nadruki

Rodzaj tkaniny i jej jakość przestają mieć znaczenie dla ostatecznego wyglądu nadruku, a to wszystko bez pre-treatmentu i przy zdecydowanie mniejszym zużyciu tuszu!

Właścicieli drukarek rolowych, którzy zdecydują się na skonfigurowanie swojej maszyny z proszkarko-suszarką, zadowoli wysoka wydajność produkcji transferów w zautomatyzowanym procesie.

Automatyka i wydajność to również niższe koszty produkcji.

 

Przez swoje zalety i niewiele ograniczeń technologia DTF ma szansę stać się obiektem pożądania dla każdego producenta nadruków na tekstyliach głownie ze względu na możliwość produkcji pojedynczych transferów.

Pracujący w technologiach cyfrowych dostrzegają kolejne plusy:

 • Aplikujący transfery tonerowe cieszą się łatwą produkcją transferów
 • Drukujący sublimacją mają wymarzone rozwiązania na bawełnę.


 

Artemis DTF 602 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do kleju. Ploter posiada wbudowany system cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega jego zasychaniu. Ploter drukuje z szybkością do 30 m2/h na materiałach o szerokości do 73 cm. Wyposażony jest w najnowszej generacji głowice Epson i3200, a jego rozdzielczość druku wynosi od 360 dpi do 2400 dpi (min. wielkość kropli: 3,8 pl, max. wielkość kropli: 12 pl).


DTF 724 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera, wytrząsarki oraz wygrzewarki do proszku. Ploter ten stanowi udoskonalenie modelu DTF Mutoh 628, co związane jest z nowym, wbudowanym systemem cyrkulacji białego atramentu, który zapobiega jego zasychaniu. Szerokość zadruku to 62 cm.


Drukarka OKI - Forever A3 (gramatura do 256 g/m²) drukuje kolorami CMYK oraz trwałym i intensywnym kolorem białym na różnorodnych nośnikach, co doskonale nadaje się do zastosowań termotransferowych. Dzięki zastosowaniu w drukarce białego atramentu, możliwy jest druk na ciemnych i przezroczystych materiałach.

Połączenie drukarki OKI z folią Forever pozwala na wykonywanie aplikacji reklamowych na koszulkach, bluzach czy też odzieży roboczej, a także przy innych zastosowania, np. na gadżetach z metalu, drewna, skóry, itp. Folia może być wgrzewana przy pomocy termoprasy na: bawełnę, jedwab, mieszanki bawełny z poliestrem, drelich, nylon, skórę, drewno, metal i papier. Przewagi konkurencyjne drukarki OKI bazują na niezawodnych technologiach wydruków LED, druku w wysokiej rozdzielczości do 1200×600 dpi, które gwarantują intensywne, trwałe i nasycone barwy. Szybkość druku drukarki OKI wynosi do 35 stron na minutę w formacie A4 i 20 w A3. Drukarka jest gwarantem uzyskania żywych wydruków CMYK na ciemnych i jasnych materiałach oraz foliach przezroczystych.


 Wszystkie powyższe plotery DTF, są odpowiedzią na oczekiwania naszych klientów, jeżeli poszukujesz:

 • ploter DTF
 • druk koszulek
 • drukarka DTG
 • drukarki DTF

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!