Fiery Digital Factory

Fiery Digital Factory v11.1 to oprogramowanie RIP specjalizujące się w wielkoformatowym druku i cięciu, transferze, drukowaniu na folii i bezpośrednio na odzieży, dostępne w różnych konfiguracjach dostosowanych do konkretnych procesów stosowania farb drukarskich lub konkretnych marek drukarek. Obejmuje przygotowanie zadania, kontrolę kolorów o „wysokiej jakości” i narzędzia do zarządzania, umożliwiające obsługę precesu druku od początku do końca.

Chociaż oprogramowanie było dostępne we wcześniejszych wersjach od około 16 lat, wersja 11 jest pierwszą dużą aktualizacją od czasu przejęcia przez firmę EFI kanadyjskiego dewelopera CADlink w 2022 r. Po wydzieleniu Fiery w zeszłym roku nazwę CADlink zmieniono na Fiery Specialty Products.

Rynek docelowy

Digital Factory został po raz pierwszy wydany przez CADlink w 2008 roku i regularnie aktualizowany. Wersja 11.1 pod zarządzaniem Fiery została wydana w październiku ubiegłego roku. Rynki docelowe obejmują druk bezpośredni na folii/odzieży, sublimację, obsługę drukarek z białym tonerem, druk UV oraz druk i cięcie winylu.

Istnieją trzy główne pakiety oprogramowania RIP Digital Factory:

  • produkcja do druku i cięcia (pełny przepływ pracy z wieloma drukarkami);
  • drukowanie i wycinanie (dla jednego urządzenia) i drukowanie (dla pojedynczego urządzenia tylko do drukowania).
  • dostępne są także w wersjach dedykowanych dla poszczególnych procesów lub marek drukarek (pełna lista na www.cadlink.com/product/digitalfactory)

Wśród szerokiego portfolio ploterów i drukarek dystrybuowanych przez firmę Atrium, oprogramowanie Digital Factory jest dedykowane do drukarki OKI Pro 8432WT z białym tonerem.

Nowe funkcje w oprogramowaniu RIP Fiery Digital Factory v11

Wersja 11.1 wprowadza nowy interfejs z przejrzystą nawigacją i „przyjaznymi dla użytkownika” elementami sterującymi, uważany za łatwiejszy do nauczenia i usprawniający konfigurowanie zadań z mniejszą liczbą błędów – jeśli wolisz, nadal możesz używać starego interfejsu użytkownika. Pasek narzędzi został przeorganizowany tak, aby w pierwszej kolejności prezentował typowe funkcje, natomiast pasek tytułu listy zadań lepiej pokazuje stan. Grupy kolejek można tworzyć jednym kliknięciem za pomocą metody „przeciągnij i upuść”, a także szybko zmienić ich kolejność, tworząc różne kolejki dla różnych mediów.

Istnieje rzeczywiste zagnieżdżanie wielu złożonych kształtów (takich jak litery), co zmniejsza zużycie materiału. Nowe ikony, menu ustawień i skalowanie obrazu ułatwiają operatorom przeglądanie informacji zwrotnych z produkcji.

Do zastosowań DTF dostępny jest nowy, jednoprzebiegowy sterownik podświetlania białego podłoża.

Specyfikacja

Specyfikacja

Platforma Windows 10 lub 11

Główne funkcje oprogramowania RIP:  zarządzanie plikami i kolejkami zadań, profilowanie i zarządzanie kolorami, zagnieżdżanie, wyjście RIP do urządzeń

Filmy

Filmy


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!