Dlaczego warto wybrać plotery Mutoh?

Dlaczego warto wybrać plotery Mutoh?

Ploter Mutoh ValueJet UMS

 

 

Ploter Mutoh 1682WR

Ploter XpertJet 1682WR to najnowszy model drukarki sublimacyjnej firmy Mutoh. W urządzeniu
zastosowano nowatorskie technologie, dzięki którym ploter uzyskuje wysoką prędkość druku,
zachowując przy tym doskonałą jakość i nasycenie kolorów. Najważniejsze z technologii to druk zmienną
kroplą - Variable Dot, Intelligent Interweaving zapobiegający paskowaniu druk „chmurą” lub „mgłą” oraz
Mutoh Drop Master, czyli automatyczna kalibracja wysokości głowicy do grubości materiału.
Maksymalna szerokość zadruku to 1615 mm. Ploter można wyposażyć w ciężki system rozwijająco-nawijający o udźwigu do 100 kg

Technologia Drop Master:

Mutoh XpertJet 1682WR integruje następny poziom oprogramowania DropMaster.

Drop Master 2 pozwala na automatyczną kalibracje druku dwukierunkowego.

Dzięki wbudowanemu sensorowi barw,operatorzy oszczedzają czas i zwiększają swą wydajność.

 

Plotery Mutoh XpertJet 1641SR oraz 1682SR to najnowsze drukarki (plotery) żywiczne / eko-solwentowe japońskiej marki MUTOH.

    

Mutoh od dziesięcioleci jest znane z wyjątkowego wsparcia, niezawodności i niezrównanej jakości druku. 64-calowe, czterokolorowe (CMYK) drukarki XpertJet  bazują na renomie firmy Mutoh made in Japan i zapewniają doskonałą jakość druku oraz wyjątkową szybkość w przystępnej cenie. Nowo zaprojektowana platforma jest wyposażona w funkcje, takie jak automatyczne dwukierunkowe wyrównywanie, przyjazny dla użytkownika panel dotykowy, dodatkowe oświetlenie LED i ulepszony kołnierz do podawania nośnika, który umożliwia operatorom łatwe i szybkie ładowanie nośników oraz wymianę wielu rolek.

 

                                      Zobacz prezentację (pdf)

 

 

Najnowsze oprogramowanie

FEED MASTER

Funkcja ta odpowiada za automatyczną kalibrację przesuwu materiału.
Dotychczas kalibracje przesuwu materiału wykonywał manualnie użytkownik.
Kalibracja polegała na wydrukowaniu szeregu testów i wprowadzeniu przez operatora zmian w menu plotera.
Dzięki funkcji „feed master” ploter drukuje automatycznie testy i samodzielnie szczytuje i nanosi zmiany ustawień.
Ploter został wyposażony w czujnik koloru odpowiadający za perfekcyjne odczytanie i wybranie najlepszej próbki

MEDIA TRACKER

Funkcja umożliwia kontrolowanie zużycia medium do druku.
Polega ona na wprowadzeniu w menu plotera faktycznej długości nawoju medium.
Po wydrukowaniu pracy ploter automatycznie nanosi kod kreskowy, w którym zapisane są informacje o ilości pozostałych na nawoju.
Przed wykonaniem kolejnego wydruku, ploter wczytuje dane z kodu i informuje użytkownika o ilości materiału na nawoju.
Dzięki tej funkcji ploter nie rozpocznie druku zlecenia dłuższego niż ilość posiadanego nośnika na rolce.

 

Plotery Mutoh ValueJet oferują korzyści jakich trudno szukać w ploterach innych marek. Plotery Mutoh to pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie. Jak również jakość, którą docenią Państwa klienci.

 

Drukarki UV do gadżetów Mutoh XpertJet 661UF przeznaczona do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie A2 i jej mniejszy odpowiednik Mutoh XpertJet 461UF są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane produkty oraz małe partie komercyjnych i przemysłowych nadruków.

Prezentacja (pdf)

Prasa o ploterach Mutoh

OOH Magazine (01/2021)

Drukuj korporacyjne kolory!

Plotery Mutoh - korporacyjne koloryKażda drukarnia chciałaby drukować zlecenia dla największych marek na świecie z uwagi na prestiż, wolumen i oczywiście zysk. Jednakże, firmy te mają wysokie wymagania co do jakości wydruków jak i kolorów. Ich znaki firmowe mają ściśle określony kolor, najczęściej określony w palecie Pantone.

Plotery Mutoh, które drukują atramentami Mutoh UMS w palecie CMYK, które pozwalają uzyskać aż 83% pokrycia całej palety Pantone C, w tym kolory wykorzystywane przez największe firmy na świecie jak: McDonald's, BP, FedEX, Siemens czy też Unia Europejska!

Liczby w poniższej tabeli określają wskaźnik DeltaE (CIE76), wykorzystywany w celu zmapowania koloru i określenia odległości lub różnicy pomiędzy dwoma kolorami w przestrzeni barw L*a*b*. W tym przypadku, porównaliśmy rzeczywiste, oryginalne kolory znanych firm i instytucji z kolorami odtworzonymi na różnych drukarkach atramentowych, odpowiadając tym samym na pytanie jak łatwo bądź trudno jest przybliżyć się do zadanych kolorów.

Tabela - porównanie kolorów

PRZYKŁAD #1: Mapowanie koloru czerwonego Pantone 485C

Na poniższych wykresach 2D ploter Mutoh ValueJet 1638X z atramentami Mutoh UMS został oznaczony zielonym kolorem. Plotery Epson, Roland, Seiko i HP zostały oznaczone kolorem niebieskim. Porównanie odbyło się w identycznych bądź zbliżonych warunkach pracy (ten sam typ mediów,  ta sama fizyczna rozdzielczość).

Pantone 485C

PRZYKŁAD #2: Mapowanie koloru fioletowego Pantone 2685C

Na poniższych wykresach 2D ploter Mutoh ValueJet 1638X z atramentami Mutoh UMS został oznaczony zielonym kolorem. Plotery Epson, Roland, Seiko i HP zostały oznaczone kolorem niebieskim. Porównanie odbyło się w identycznych bądź zbliżonych warunkach pracy (ten sam typ mediów,  ta sama fizyczna rozdzielczość).

Pantone 2685 C

Czytaj więcej: Dlaczego warto wybrać ploter Mutoh, Gunter Caus

Drukuj wysokomarżowe wydruki do wewnątrz!

Certyfikat EUROFINSAtramenty Mutoh UMS można nazwać w pełni ekologicznymi, gdyż spełniają rygorystyczne europejskie normy i posiadają pisemny certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort.

Pobierz: Mutoh UMS - certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort (jęz. polski)
Pobierz: Mutoh UMS - certyfikat Eurofins Indoor Air Comfort (jęz. angielski)

Dobrze wiemy, że największe marże uzyskuje się na wysokojakościowych, bezpiecznych wydrukach do wewnątrz. Wybierając ploter Mutoh ValueJet z ekologicznymi, certyfikowanymi atramentami Mutoh UMS, możecie Państwo drukować grafiki (np. tapety, obrazy, plakaty, oznakowanie) dla przedszkoli, szkół, szpitali, sklepów, miejsc użyteczności publicznej. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście drukowali Państwo także wysokomarżowe grafiki dla klientów końcowych do ich mieszkań... Sami takie mamy!

Bezpieczne, pionowe systemy workowe

Główną zaletą worków z atramentem jest ich hermetyczność. Oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za tym idzie jego skład pozostaje nienaruszony w czasie przechowywania i eksploatacji. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z samym atramentem, co czyni pracę czystą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy (brak rozlanego tuszu, czyste ręce).

Nowy sposób przechowywania atramentów oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek instaluje się w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny. W konkurencyjnych rozwiązaniach o układzie poziomym jest to niemożliwe - zachodzi tam strata atramentu od 10 do 30%, gdyż tyle tuszu pozostaje w kasecie!

Zobacz film: Strata 30% atramentu w poziomych systemach ploterów innej marki

Zalety systemów pionowych MUTOH UMS

Dzięki pionowej pozycji potrzebujemy także mniej miejsca za ploterem, przez co wykorzystujemy mniej cennej powierzchni w pracowni.

Japońskie technologie - o 2 kroki przed innymi

Zobacz film o fabryce ploteów Mutoh w Japonii.

Zobacz film przedstawiający portfolio ploterów Mutoh.

Zobacz film podsumowujący 65 lat działalności firmy Mutoh.

Zobacz film o technologiach stosowanych w ploterach Mutoh.

MUTOH INTELLIGENT INTERWEAVING. Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma jednak wadę. Gdy głowica jest np.: niedokładnie skalibrowana lub część jej dysz jest uszkodzona, często powstaje efekt paskowania.

Ten problem nie występuje w ploterach firmy Mutoh gdzie zastosowano technologię Intelligent Interweaving (np. z inteligentnym, przeplatającym się rastrem typu „chmura” lub „mgła”). W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku takie jak np. koalescencja atramentu.

Zobacz film: technologia Mutoh Intelligent Interweaving

MUTOH DROP MASTER to nowa technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk.

DropMaster eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu aby trafiały w cel zarówno podczas druku jedno- i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości!

Mutoh DropMaster - schemat działania

Zobacz film: technologia Mutoh DropMaster

Czytaj więcej: Dlaczego warto wybrać ploter Mutoh, Gunter Caus

Zmienna wielkość kropli atramentuZMIENNA WIELKOŚĆ KROPLI (VarDot, Variable Dot). Głowice piezo zaprojektowane zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Mutoh. Mogą drukować zmienną wielkości kropli: od 3.5 do 35 pl. W zależności od modelu, 4 lub 8 sekcji dysz (po 360 na każdy kolor) pozwala osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość 1440 x 1440 dpi.

Plotery wyposażone w głowice z technologią Vardot drukują średnio o 30% szybciej od drukarek z głowicami DX5 i DX6 firm konkurencyjnych. Nasycone i naturalne kolory, jednolite aple, gładkie przejścia tonalne dostępne są zarówno w wielkoformatowej reklamie zewnętrznej jak i w precyzyjnych wydrukach do wewnątrz.

Automatyczna współpraca z ploterem tnącym

Automatyczna współpraca z ploterem tnącymStare przysłowie mówi "Jeżeli coś jest do wszystkiego, jest do...". Firma Mutoh od lat z sukcesem przekonuje, że systemy drukująco-tnące powinny być złożone z dwóch niezależnych urządzeń: plotera drukującego i plotera tnącego. Dlaczego?

1. Plotery Mutoh ValueJet współpracują z ploterami tnącymi (np. Summa Cut, Mutoh ValueCut) w sposób automatyczny. Zintegrowane oprogramowanie pozwala na ploterze drukującym zadrukować znaczniki cięcia. Wprowadzony taki wydruk do plotera tnącego jest rozpoznawany poprzez optyczny / laserowy system pozycjonowania umożliwiający cięcie np. po obrysie zadrukowanej grafiki lub też wycinając obrysy etykiet.

2. Zarabiaj podwójnie: podczas druku na ploterze, w tym samym czasie możesz wycinać prace dla drugiego klienta.

Przewaga zestawu ploter drukujący + tnący nad 1 urządzeniem

3. Oszczędzaj czas: wydrukowaną pracę możesz wyciąć w dowolnym momencie po zdjęciu z drukarki, przez co w przeciwieństwie do "uniwersalnego" plotera drukujo-tnącego możesz zmieniać priorytety produkcji. Przykładowo: w czasie produkcji etykiet, możesz na ploterze drukującym Mutoh ValueJet wydrukować grafikę "na już" przerywając produkcję naklejek. Ich wycięciem ploter tnący może się zająć później, gdyż wydruk nie musi być założony na ploterze drukująco-tnacym od początku procesu druku do końca procesu cięcia.

4. Oszczędzaj czas i koszty: nie musisz czekać aż świeży wydruk wyschnie na drukarce aby go wyciąć. Możesz to zrobić za godzinę lub za tydzień.

5. Dwa niezależne urządzenia: w przypadku jakiejkolwiek awarii możesz nadal pracować na drugim urządzeniu i zarabiać. Wyobraź sobie co się dzieję na "uniwersalnym" ploterze drukująco-tnącym innej marki gdy awarii ulega np. moduł cięcia... nie możesz ani drukować, ani ciąć, a przez to zarabiać!

6. Dwa plotery w cenie jednego! Cena zestawu 2 niezależnych urządzeń (plotera Mutoh ValueJet i plotera tnącego) jest porównywalna z maszynami 2 w 1!

Zobacz więcej: film porównujący przewagę prędkości dwóch ploterów nad jednym

Przemyślane rozwiązania

edykowane specjalnie dla firmy Mutoh, głowice posiadają unikalną warstwą złota na płytce z dyszami. Gwarantuje to wysoką trwałość i precyzję generowania kropli atramentu.
Listy dociskowe z rolkami. Gwarantują równomierny docisk i posuw materiału na całej szerokości stołu roboczego. Dodatkowo listwy ograniczają możliwość falowania i podnoszenia się mediów w czasie druku.

Plotery Mutoh gwarantują wysoką dokładność wymiarową nawet bardzo długich plików:

  • dokładność przesuwu materiału PF: ±0,25 mm lub ±0,1%
  • dokładność przesuwu karetki CR: ±0,25 mm lub ±0,1%
  • dokładność przesunięcia materiału „Slant”: ± 2 mm / 30 m
Precyzyjna i bezobsługowa metalowa taśma posuwu karetki (nie gumowy pasek zębaty) gwarantuje stabilną i szybką pracę przez wiele lat.
Wymiana kasety na atrament w czasie druku
   
bez potrzeby restartowania plotera.

Mutoh ValueJet Status Monitor (VSM) to aplikacja dedykowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android, telefonów iPhone, tabletów iPad oraz komputerów PC. 

Pozwoli na zdalne monitorowanie i sterowanie ploterem Mutoh ValueJet znajdującym się w sieci lokalnej firmy (Wi-Fi, LAN).

Ogromna ilość możliwych do odczytu danych i bogaty system raportów spełni oczekiwania właścicieli i kierowników drukarni.

Także operatorzy plotera znajdą w VSM przydatne narzędzia, przyspieszające pracę bez potrzeby fizycznej obecności przy maszynie.

 

Certyfikaty

Jakość jest hasłem przyświecającym firmie Mutoh. Wiemy, że powodzenie naszych klientów zależy od niezawodności naszych urządzeń. Jakość jest zapewniona na każdym etapie procesu produkcji poprzez certyfikowany kompleksowy system zarządzania jakością ISO 9001 oraz system zarządzania środowiskowego ISO14001. Wszystkie produkty Mutoh są zgodne z najbardziej surowymi wytycznymi UE w zakresie ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy dla właścicieli i operatorów maszyn.

Pobierz: Certyfikat Greenguards MS41 (jęz. angielski)

Pobierz: Certyfikat Greenguards US11 (jęz. angielski)

Pobierz: Certyfikat US11 EN71-3 dla atramentów LED UV (jęz. angielski)

 

Oprogramowanie RIP - Onyx

Sportowy samochód bez mistrza kierownicy jest jak ploter bez zaawansowanego oprogramowania RIP. Wraz z ploterami Mutoh ValueJet od lat dostarczamy najwyższej, światowej klasy oprogramowanie ONYX.

ONYX 12 jest jeszcze bardziej intuicyjny, innowacyjny a zarazem sprawdzony na bazie lat doświadczeń użytkowników ploterów. Najnowsza wersja oprogramowania Onyx to nie "nowy numerek", to potężna lista ulepszeń wprowadzonych przez firmę, która tworzy druk wielkoformatowy! Najciekawsze z nich to intuicyjny interfejs, narzędzia do spadów i oczek czy też nowe zestawy podręczne potrafiące usprawnić pracę jednego operatora jak i całej drukarni.

Jaki ploter MUTOH ValueJet wybrać?

O wyborze konkretnego modelu decyduje kilka czynników: maksymalna stosowana szerokość materiału, oczekiwana produktywność, rodzaj obsługiwanych zleceń czy też plany na przyszłość.

Nasi eksperci pomogą dopasować model spełniający Państwa potrzeby teraz i w przyszłości.

  Mutoh ValueJet 1324 X Mutoh ValueJet 1604 X Mutoh ValueJet 1624 X Mutoh ValueJet 1638 X
Technologie Mutoh Intellignet Interweaving
Mutoh DropMaster
Variable Dot (zmienna wielkość kropli)
Oprogramowanie Onyx 12
Szerokość materiału do 1371 mm do 1625 mm do 1625 mm do 1625 mm
Produktywność do 28 m2/h do 15 m2/h do 50 m2/h do 100 m2/h
Liczba głowic 1 1 1 2
  więcej informacji więcej informacji więcej informacji więcej informacji

 

Staramy się inspirować każdego z naszych Klientów możliwościami jakie daje druk wielkoformatowy. Jesteśmy przekonani, że dzięki produktom Mutoh, będziecie o krok przed innymi.

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania lub są zaintereowani demonstracją możliwości ploterów Mutoh ValueJet "na żywo" - prosimy o kontakt.