SUMMA L1810 i historia sukcesu z Minnesoty.

SUMMA L1810 i historia sukcesu z Minnesoty.

Podiumwear to firma z siedzibą w Minnesocie, zajmująca się projektowaniem i produkcją odzieży sportowej na zamówienie. Jej gama produktów obejmuje koszulki rowerowe, szorty, kurtki, kamizelki, kombinezony i inne elementy wyposażenia drużyn i klubów sportowych.

Założona w 2003 roku firma rozpoczęła działalność z dwoma pracownikami, produkując wyłącznie nordycką odzież narciarską. Od tego czasu firma znacznie się rozwinęła, wymagając nowych systemów w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych. Poszukując wydajnej wycinarki laserowej, znaleźli oni swoje rozwiązanie w modelu Summa L1810, które pomogło im w zarządzaniu procesem cięcia.

 

Zwiększanie zdolności produkcyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej jakości

Przez długi czas firma Podiumwear wykorzystywała inną markę laserów do produkcji swoich produktów. Jednak od momentu rozpoczęcia produkcji sprzętu piłkarskiego zauważyli oni wąskie gardło w istniejącym procesie cięcia. Stwierdzili, że potrzebne jest szybsze rozwiązanie i to szybko.

Reid Lutter, właściciel firmy Podiumwear, wyjaśnia: "Odzież piłkarska jest produkowana w znacznie większych ilościach niż odzież rowerowa i narciarska. W konsekwencji stanęliśmy w obliczu wąskiego gardła w cięciu, które uniemożliwiło nam sprostanie wymaganiom. Dlatego też rozpaczliwie potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby nam zwiększyć wydajność. Kiedy zobaczyliśmy L1810 w produkcji podczas targów w Dallas, olśniło nas, że ten element drobnej inżynierii może być właśnie tym rozwiązaniem, którego szukaliśmy. Teraz możemy produkować duże ilości sprzętu piłkarskiego bez wysiłku i z niewiarygodną prędkością".

 

L1810 otwiera się na specjalne prace tnące

Wraz z pojawieniem się COVID-19, Podiumwear poczuł potrzebę wprowadzenia nowego sprzętu. Dział laserowy firmy Summa - CadCam Technology - pomógł firmie Podiumwear rozpocząć produkcję maseczek. Tworząc przepływ pracy z rejestracją znaków, system umożliwia na bardzo szybkie cięcie od krawędzi do krawędzi bez konieczności zszywania masek.

Według Reida Luttera, L1810 udowodnił już swoją wartość w cięciu maseczek:  "Dodatkowym aspektem była możliwość produkcji maseczek przez L1810, biorąc pod uwagę sytuację COVID-19. Wykorzystaliśmy kamerę optyczną na maszynie, aby pracować jak najwydajniej. Pozwoliło nam to wyprodukować ponad 4000 masek i pomogło nam przetrwać, nawet podczas pandemii".

Doskonałe wykończenie, bardzo elastyczny przebieg pracy

Podiumwear stwierdza, że to właśnie dzięki laserowi tnącemu Summa L1810 firma ma obecnie wzrost wydajności tkanin o około 10%. Jedną z ich zalet, oprócz szybkości, jest możliwość produkowania wyrobów bez strzępienia krawędzi. Według Reida, pozwala to uniknąć tworzenia twardych linii cięcia, które mogłyby ciąć skórę. Zamiast tego, L1810 doskonale wykańcza krawędzie i umożliwia bardzo elastyczny i regulowany przebieg pracy, dostosowany do specyfikacji pracy.

Podiumwear i Summa

Instalacja maszyny do cięcia laserowego pozostaje wyzwaniem ze względu na bardzo specyficzne konfiguracje dostosowane do potrzeb klienta. Doświadczenie firmy Podiumwear jest podobne, jednak firma mówi z uznaniem o Summa :

"Summa pozostawała w stałym kontakcie przez cały czas, aż do momentu, gdy maszyna L1810 została ustawiona i gotowa do działania i tworzenia zdumiewających produktów. Oczywiście, w każdej nowej sytuacji istnieje aspekt uczenia się. To dobrze, ponieważ wtedy dowiadujesz się, do czego naprawdę zdolna jest ta maszyna. Ale szczególnie w przypadku drobnych problemów, bardzo ważna jest ciągła obsługa klienta - jak to miało miejsce w przypadku Summa".

Tymczasem operatorzy lasera L1810 - którzy na początku nie byli pewni i zmęczeni wprowadzeniem nowej wycinarki laserowej - używają teraz tej maszyny codziennie i mówią nawet o konwersji starych plików w taki sposób, aby można było ich użyć również w przypadku lasera L1810.