Nowy system bezpieczeństwa dla serii Summa F

Nowy system bezpieczeństwa dla serii Summa F

Nowy, zaawansowany system bezpieczeństwa jest nowym standardem firmy Summa, dzięki któremu środowisko pracy operatora serii F jest jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas. System bezpieczeństwa zapewnia precyzyjny pomiar krytycznych stref bezpieczeństwa za pomocą wielu zintegrowanych czujników.
 

Nowy zintegrowany system bezpieczeństwa dla ploterów płaskich serii F jako nowy standard. Przez wprowadzenie nowego systemu są jeszcze bezpieczniejsze niż wcześniej. Wygodne umieszczenie systemu bezpieczeństwa na prowadnicy łoża znacznie zmniejsza powierzchnię zajmowaną przez maszynę. System zapewnia lepszą dostępność w porównaniu z poprzednim systemem (słupy bezpieczeństwa), co skutkuje wyższą wydajnością produkcji.

INTEGROWANY SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA SERII F
Zalety nowego systemu bezpieczeństwa serii F
- Lepsza dostępność, ponieważ słupy bezpieczeństwa nie są już potrzebne. W ten sposób można uzyskać dostęp do części obszaru roboczego, gdy maszyna pracuje w innym obszarze.
- Zmniejszona powierzchnia podstawy dzięki wygodnemu umieszczeniu systemu bezpieczeństwa na belce górnej.
- Po przerwie bezpieczeństwa bieżąca praca pozostaje aktywna (nie jest tracona), dzięki czemu można ją szybko i łatwo ponownie uruchomić.
- Seria F spełnia teraz światowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kluczowe certyfikaty to:
 CE: zgodny z Dyrektywą Maszynową UE, obowiązującą w środowisku produkcji przemysłowej
 NRTL: certyfikacja dla Ameryki Północnej (nowa, cCSAus w toku)

Dzięki nowemu umieszczeniu systemu bezpieczeństwa na belce górnej, belka górna staje się nieco szersza. Ma to bezpośredni wpływ na skrzynkę transportową obecnego F1612, co powoduje, że skrzynka staje się również nieco szersza. Dzięki tej regulacji wysokość F1612 została zmniejszona, co ułatwia układanie skrzyń jena na drugiej. Moduł kamery jest nieco zdemontowany, jednak jego ponowny montaż zajmie tylko około 5 minut.

Umieszczenie systemów bezpieczeństwa nie ma wpływu na pakowanie większych modeli serii F. Specyfikacja elektryczna i pneumatyczna ulepszonych modeli serii F pozostaje taka sama.

Możliwość aktualizacji
- Poprzednie generacje serii F (z biegunami bezpieczeństwa) nie mogą być modernizowane za pomocą nowego zintegrowanego systemu bezpieczeństwa.
- Poprzednie słupy bezpieczeństwa nie są już dostępne dla nowych maszyn serii F.
- Poprzednie systemy prowadzenia i bramownice nie są kompatybilne z nowym systemem bezpieczeństwa. Nowy systemy suwnic są wstecznie kompatybilne z wszystkimi istniejącymi instalacjami F1612. W celu modernizacji większych modeli prosimy o kontakt z działem serwisowym firmy Summa.

Dostępność Serii F z nowym systemem bezpieczeństwa: listopad 2020 r.
Ilustracja zmniejszona powierzchnia użytkowa i lepsza dostępność