Instalacja plotera do gadżetów LED-UV Mutoh XPJ 661 UF do druku Alfabetem Braille’a

Instalacja plotera do gadżetów LED-UV Mutoh XPJ 661 UF do druku Alfabetem Braille’a

BRAJL MEDIA z Poznania, to przedsiębiorstwo społeczne, które w ramach działalności realizuje cele związane z poprawą dostępności przestrzeni dla osób z dysfunkcją wzroku.

W ostaniem czasie firma ta zainwestowała w ploter LED-UV Mutoh XpertJet 661UF o polu roboczym A2+.

Drukarki gadżetowe LED-UV linii XpetJet od Mutoh są stworzone do druku Alfabetem Braille’a, a pożądany efekt można uzyskać, dzięki używanemu w ploterze atramentu w kolorze bezbarwnym (lakier) do uszlachetniania wydruków, jak i do efektów specjalnych (Alfabet Braille’a, wypukłe litery, faktury materiałów, itp.).

Drukarka w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier i nadaje się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Drukowanie na ciemnych lub przezroczystych podłożach jest możliwe dzięki zastosowaniu atramentu białego. Z kolei 6 kolor - lakier – pozwoli uszlachetnić wydruk na całej powierzchni lub wybiórczo. Drukarka ta jest doskonałym narzędziem do produkcji nadruków personalizowanych, niskich serii, prototypów, itd. Co ważne w drukarce używane są bezpieczne, certyfikowane bezzapachowe atramenty z certyfikat do wnętrz dla atramentu US11. Kompaktowe rozmiary drukarki sprawiają, że jest to na najlepszy wybór dla małych startupów, punktów drukarskich, agencji reklamowych, fabryk oraz przedsiębiorstw społecznych, takich jak podane wyżej BRAJL MEDIA z Poznania.

Cytat ze strony BRAJL MEDIA z Poznania podsumowuje, dlaczego wybrano właśnie ten ploter:

„Drukujemy tyflografiki jako jedyni w Polsce –  na japońskim sprzęcie przeznaczonym do wydruków tyflograficznych. Nasze wydruki wypukłe są niespotykanie dokładne i wyraźne. Druk jest odporny na warunki atmosferyczny i promieniowanie UV oraz całkowicie ekologiczny.”

Zdjęcie z instalacji