Mutoh ValueJet 1638UH

8 powodów dla których warto wybrać ten ploter

 1. Dwie głowice + dwie lampy LED = podwójna wydajność.
 2. Atramenty do materiałów sztywnych i atramenty do materiałów elastycznych.
 3. Wejdź na nowe rynki. Drukuj na płytach w technologii LED-UV.
 4. Elastyczność: szybka zmiana druku płaskiego na roll-to-roll.
 5. Oszczędność - niski pobór prądy (318 W) i długowieczne lampy LED (14.250 roboczogodzin)
 6. Tnij koszty - najtańszy atrament LED-UV na rynku.
 7. Niezawodnośc na lata - stalowy pasek posuwu karetki.
 8. Automatyczny pomiar grubości materiału.

Mutoh ValueJet 1638UH to specjalistyczny ploter LED-UV, drukujący zarówno na materiałach sztywnych jak i elastycznych. Urządzenie oferuje najwyższą jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniający.

Drukarka wyposażona jest w energooszczędne, długowieczne lampy LED-UV (czas pracy 14500 godzin), które mają za zadanie światło-utwardzenie atramentu na powierzchni zadrukowywanego przedmiotu. Efektem użycia technologii LED jest zastosowanie niskich temperatur, przez co możliwy jest druk na podłożach wrażliwych na wysoka temperaturę. Ploter cechuje się małym zużyciem energii.

W porównaniu do klasycznego druku UV, proces druku na ploterze Mutoh ValueJet 1638UH charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free) oraz brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP).

Najważniejsze zalety:

 • szerokoformatowy druk na materiałach sztywnych i elastycznych
 • dodatkowe kolory - biały i lakier - dla uszlachetniania wydruków (np. faktura drewna, lub język Braille'a)
 • wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po zdjęciu z plotera
 • niskie zużycie energii i niska temperatura pracy (druk na wrażliwych materiałach)
 • BRAK: lotnych związków, zanieczyszczeń, oparów, rtęci, ołowiu
 • dedykowane oprogramowanie

Najważniejsze cechy najnowszych atramentów UV Mutoh

Plotery Mutoh ValueJet oferują korzyści jakich trudno szukać w ploterach innych marek. Plotery Mutoh to pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie. Jak również jakość, którą docenią Państwa klienci.

Japońskie technologie - o 2 kroki przed innymi

MUTOH INTELLIGENT INTERWEAVING. Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma jednak wadę. Gdy głowica jest np.: niedokładnie skalibrowana lub część jej dysz jest uszkodzona, często powstaje efekt paskowania.

Ten problem nie występuje w ploterach firmy Mutoh gdzie zastosowano technologię Intelligent Interweaving (np. z inteligentnym, przeplatającym się rastrem typu „chmura” lub „mgła”). W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku takie jak np. koalescencja atramentu.

Zobacz film: technologia Mutoh Intelligent Interweaving

Zmienna wielkość kropli atramentuZMIENNA WIELKOŚĆ KROPLI (VarDot, Variable Dot). Głowice piezo zaprojektowane zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Mutoh. Mogą drukować zmienną wielkości kropli: od 3.5 do 35 pl. W zależności od modelu, 4 lub 8 sekcji dysz (po 360 na każdy kolor) pozwala osiągnąć rzeczywistą rozdzielczość 1440 x 1440 dpi.

Plotery wyposażone w głowice z technologią Vardot drukują średnio o 30% szybciej od drukarek z głowicami DX5 i DX6 firm konkurencyjnych. Nasycone i naturalne kolory, jednolite aple, gładkie przejścia tonalne dostępne są zarówno w wielkoformatowej reklamie zewnętrznej jak i w precyzyjnych wydrukach do wewnątrz.

Oprogramowanie RIP - Onyx 12

Oprogramowanie RIP - Onyx 12Sportowy samochód bez mistrza kierownicy jest jak ploter bez zaawasowanego oprogramiwania RIP. Wraz z ploterami Mutoh ValueJet od lat dostarczamy najwyższej, światowej klasy oprogramowanie ONYX.

ONYX 12 jest jeszcze bardziej intuicyjny, innowacyjny a zarazem sprawdzony na bazie lat doświadczeń użytkowników ploterów. Najnowsza wersja oprogramowania Onyx to nie "nowy numerek", to potężna lista ulepszeń wprowadzonych przez firmę, która tworzy druk wielkoformatowy! Najciekawsze z nich to intuicyjny interfejs, narzędzia do spadów i oczek czy też nowe zestawy podręczne potrafiące usprawnić pracę jednego operatora jak i całej drukarni.

Czytaj więcej: Oprogramowanie RIP - ONYX 12

Jeżeli posiadają Państwo dodatkowe pytania lub są zaintereowani demonstracją możliwości ploterów Mutoh ValueJet "na żywo" - prosimy o kontakt.

Specyfikacja
Atrament LED-UV
Kolory CMYK / CMYK, BIAŁY, LAKIER
Szerokość materiału max. 1625 mm
Grubość materiału max. 15 mm
Rozdzielczość max. 1440 x 1440 dpi

 

Filmy

  Pobierz prezentację w PDF (VJ-1638UH)

Instrukcja codziennej konserwacji

Prasa

Mutoch ValueJet 1638 UH

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego

Pomysły z rynku zagranicznego (strona Mutoh EU)

Naklejki i etykiety

Grafika na pojazdach

Informacje ogólne


Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!