SummaCut seria D

Plotery tnące Summa / SummaCut firmy Summagraphics, posiadają optymalny stosunek jakości plotera do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Wszytskie plotery tnace Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa żywotność maszyny.

Plotery tnące Summa z systemem OPOS X

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery Summa są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Dzięki możliwości użycia od 4 do 128 markerów wzdłuż naszego projektu możemy być pewni, że dłuższe projekty będą wycięte z tą samą dokładnością. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

Plotery tnące Summa Cut wyposażone są w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do szablonów w branży kamieniarskiej. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii.

Panel sterujący w który wyposażony jest ploter tnący Summa, pozwala na wybór jednego spośród 6 języków (polski, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski ). Logiczny rozkład przycisków sprawia iż obsługa plotera jest bardzo intuicyjna i łatwa nawet dla początkujących. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu jak i z komputera. Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Obsługa technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Plotery tnące SummaCut D cechują się prędkością cięcia do 1131 mm/s. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram). Przyspieszenie noża sięga 3G.

Najmniejszy model Summa D60 obsługuje materiały od 70 do 670 mm,  Summa D120 - do 1270 mm a model Summa D140 - do 1420 mm. Plotery tnące Summa wyposażone są w dedykowane oprogramowanie.

W dążeniu do optymalnej automatyzacji i wydajności, Summa poświęca wiele uwagi rozwojowi dodatków, opcji i funkcjonalności usprawniających przepływ pracy. Tray One jest kolejnym zobowiązaniem firmy Summa do spełnienia tych samodzielnie narzuconych celów i wymagań. 

Jeśli szukasz optymalizacji przepływu pracy z większą automatyzacją i wygodną obsługą mediów, nie szukaj dalej. Dzięki podajnikowi arkuszy Summa Tray One operator rolowego plotera tnącego jest gotowy do wydajnego i prostego przetwarzania etykiet i arkuszy. Ponadto, podczas gdy  Tray One automatycznie przetwarza arkusz po arkuszu bez interwencji, operator oszczędza mnóstwo czasu, który może poświęcić na inne zadania.

Wydajne cięcie etykiet i arkuszy

Tray One to wydajne rozwiązanie do cięcia etykiet i arkuszy dla małych i dużych firm, posiadające wiele zalet, które przyczyniają się do usprawnienia przepływu pracy Print&Cut:

  • Ploter S One D60 można łatwo przestawić z podawania z roli na podawanie arkuszy.
  • Również modele SummaCut D60 mogą być doposażone w podajnik arkuszy - Tray SummaCut.
  • Wydajne opcje przepływu pracy z oprogramowaniem Summa GoSign.
  • Obsługa popularnych rozmiarów kopiarek: A4, A3 SRA3, SA3 Letter, Tabloid i Tabloid Extra.
  • Bezpośrednie cięcie luźnych arkuszy.
  • Automatyczne cięcie konturowe zadrukowanych arkuszy z wykorzystaniem znaczników rejestracji OPOS.
  • Łatwe cięcie wektorowych plików PDF.
  • Kompatybilność z różnymi technologiami druku, takimi jak sitodruk, kopiarka, drukarka atramentowa, prasa cyfrowa.
  • Kompaktowa konstrukcja oszczędzająca miejsce na biurku.
  • Niezawodne rozwiązanie. Drukarka może pracować z pełnymi arkuszami, podczas gdy naklejki mogą być cięte później. Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko odklejenia się wstępnie przyciętych naklejek w drukarce.

Łatwy przepływ pracy

Tray One będzie działać tylko w połączeniu z oprogramowaniem Summa GoSign. Podczas tworzenia zadania należy zwrócić uwagę na kształt i rozmieszczenie znaków rejestracyjnych. Specyfikacje są następujące:

  • Użyj minimum 4 kwadratowych znaków
  • Wszystkie znaki powinny być wyrównane i równo rozmieszczone - bez przypadkowego rozmieszczenia
  • Przestrzegaj minimalnej odległości od krawędzi strony

Po utworzeniu pliku cięcia zgodnie z powyższymi specyfikacjami, po prostu wyślij zadanie z CorelDraw lub Illustrator poprzez wtyczki do oprogramowania GoSign. W ten sposób można kontynuować:

  • Przed przetworzeniem pierwszego arkusza upewnij się, że głowica tnąca jest ustawiona powyżej pierwszego znaku rejestracyjnego na arkuszu.
  • Następnie ploter automatycznie wyszuka pozostałe znaczniki i rozpocznie cięcie.
  • Podczas ładowania drugiego arkusza i tak dalej, głowica tnąca będzie automatycznie wyszukiwać znaczniki oraz podawać i ciąć liczbę arkuszy określoną w programie GoSign. Obcinarka będzie ciąć aż do zakończenia zadania, bez wysiłku i bez interwencji użytkownika.

Ciągły przepływ pracy dla małych i dużych firm

Połączenie biurkowych ploterów rolowych Summa z podajnikiem arkuszy jest korzystne nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale również dla małych firm, takich jak punkty ksero i sprzedawcy detaliczni. Dzięki zastosowaniu podajnika , przepływ pracy zostanie znacznie ułatwiony, od kopii do cięcia. Każda kopia/arkusz będzie cięta prosto i łatwo. Arkusz po arkuszu. Przez wiele godzin z rzędu.

Plotery Summa - dodatkowe informacje

Sensor czy kamera?

Rozpatrując zakup plotera tnącego, bierzemy pod uwagę różne parametry, np.: prędkość cięcia, powtarzalność, docisk. Rzadko kiedy analizujemy technologie rozpoznawania znaczników. W ploterach tnących Summa wyróżniamy 2 technologie ich analizy: sensor oraz kamerę. Obie gwarantują znakomite rezultaty, jednakże różnią się kilkoma niuansami.

Rozpoznawanie oparte na czujnikach (sensorach)

Dotyczy ploterów: SummaCut Series, S Class 2 Series z sensorem

Po pierwsze, chcielibyśmy zacząć od rozpoznania optycznego opartego na czujnikach, ponieważ jest to jedna z prekursorskich technologii służących do określania pozycji. Wiele osób uważa, że wszystkie czujniki ploterów tnących działają w podobny sposób. Ale nie jest to całkowicie poprawne. Przede wszystkim czujniki mierzą poziom kontrastu dla materiału i poziom kontrastu dla atramentu. Pomiary te pomagają oprogramowaniu wbudowanemu określić krawędź znaku, a także rozmiar znaku rejestracyjnego. Wielokrotne znaczniki można następnie określić na arkuszu lub zwoju, co daje oprogramowaniu niezbędne współrzędne samego druku i możliwe odkształcenia.

Same czujniki obejmują różne technologie. Aktualnie na rynku istnieją 2 rodzaje czujników. Pierwszym typem jest czujnik podczerwieni, który jest w stanie wykrywać najbardziej dokładnie i szybko. Jednak ten typ czujnika ma swoje wady. Jedna z nich związana jest z niektórymi rodzajami laminatów ochronnych, takich jak laminaty UV. Ten rodzaj podłoża jest przeznaczony do pochłaniania lub odbijania światła UV, a materiał ten pochłania również promieniowanie podczerwone. Ponieważ czujnik wykorzystuje światło podczerwone do odbijania mierzonej powierzchni, ma tendencję do trudności z rozpoznaniem jakiejkolwiek różnicy w kontraście. W konsekwencji wiele dzisiejszych ploterów tnących będzie miało problemy z wykrywaniem znaków rejestracyjnych na tych laminatach.

Kolejną kwestią związaną z rozpoznawaniem optycznym opartym na czujniku może być kolor samego znaku rejestracyjnego. Obecnie najczęściej używanym kolorem znaków rejestracyjnych jest kolor czerwony lub odcienie czerwieni. Jednak różne odcienie czerwieni mogą mieć niższy kontrast, ponieważ czujnik podczerwieni uzna czerwony znak rejestracyjny za biały. W konsekwencji czerwone znaki rejestracyjne na białych odcieniach materiału będą powodowały wykrycie znaku rejestracyjnego. Wcześniej Summa również korzystała z tych czujników w swoich maszynach, ale szybko stwierdzono, że jego ograniczenia będą miały wpływ na przyszłe zmiany.

Właśnie dlatego firma Summa opracowała własną technologię czujników, opartą na czujniku białego światła, który wykrywa znacznie szerszy zakres kolorów. Co więcej, problemy z laminacją, UV lub innymi, są zredukowane do absolutnego minimum. Jedną z wielu zalet tej technologii jest możliwość obsługi wszelkiego rodzaju problemów związanych z drukowaniem, takich jak nadmierne rozpylenie lub brakujące dysze, bez utraty dokładności podczas ostatecznego cięcia.

Niemniej jednak technologia czujników, nawet w najlepszych intencjach, ma swoje słabości. Na przykład przy korzystaniu z wysoce lustrzanych mediów użycie tej technologii może być nieco kłopotliwe. Mimo to Summa oferuje opłacalne rozwiązanie tego problemu, więc do końca dnia praca zostanie wykonana równie dobrze.

 

Technologia oparta na kamerach

Dotyczy ploterów: Summa S Class 2 OPOS Cam Series z kamerą

To prowadzi nas do naszej drugiej technologii, opartej na kamerze, która przez wielu uważana jest za najbardziej zaawansowaną. Działa ona w zupełnie inny sposób niż sensory. Kamera w rzeczywistości robi zdjęcie znaku rejestracyjnego. Co więcej, towarzyszące mu oprogramowanie na komputerze analizuje obraz. Jest to konieczne, ponieważ obraz musi zostać przetłumaczony na dane pod względem kształtu, rozmiaru i położenia. Byłoby zbyt ciężkim zadaniem, aby wykonać to na mocy przetwarzania zintegrowanego obwodu wewnątrz maszyny. Ponieważ komputer przejmuje całą pracę obliczeniową, sama maszyna jest w stanie dokładnie i szybko przejść od jednego znaku rejestracyjnego do drugiego. Wszystko to powoduje znaczny wzrost prędkości. Nie trzeba wykonywać żadnych pomiarów. Kamera po prostu podąża do znaczników i robi zdjęcie.

Szybkość jest tu znaczącą korzyścią, ale zdecydowanie nie jest to jedyna zaleta technologii opartej na kamerach. Innym jest elastyczność posiadania filtrów obrazowych, rozpoznawanie znaków zamiast umieszczania fizycznego przedmiotu nad czujnikiem. Wszystko to można zrobić za pomocą oprogramowania. W ten sposób nawet trudne podłoża, takie jak lustro lub materiał odblaskowy, można łatwo i skutecznie ciąć konturowo.

Po drugie, dzięki technologii opartej na kamerach nie ograniczamy się już do używania tylko jednego rodzaju znaku rejestracyjnego. Odpowiednie oprogramowanie pozwala nam rozpoznać wiele kształtów. Wiele rodzajów systemów „Print & Cut” ma tendencję do używania własnego kształtu znaku rejestracyjnego. Dzięki technologii opartej na kamerach można wdrożyć plotery Summa w inne systemy bez konieczności dostosowywania czegokolwiek.

A więc sensor czy kamera?

Częstym pytaniem lub uwagą jest informacja, że kamera nigdy nie byłaby tak dokładna jak czujnik lub odwrotnie, czujnik nigdy nie byłby tak dokładny jak kamera. Możemy śmiało stwierdzić, że oba systemy są podobne pod względem dokładności. W gruncie rzeczy eksperci firmy Summa, badając tę sprawę od lat, nigdy nie doświadczyli, że jedna technologia byłaby mniej dokładna niż druga.

Po drugie, związane z naszym własnym procesem automatyzacji kodów kreskowych PostNET, niektórzy mogą powiedzieć „Kamery nie mogą korzystać z tego przepływu pracy". To po prostu nie jest już prawdą, ponieważ obecne jednostki OPOS CAM klasy S Class 2 mogą korzystać z tych funkcji. Tylko starsze modele OPOS CAM klasy 1 Klasy nie obsługują tego, ale wszystkie nowsze modele tak.

W dążeniu do optymalnej automatyzacji i wydajności, Summa poświęca wiele uwagi rozwojowi dodatków, opcji i funkcjonalności usprawniających przepływ pracy. Tray One jest kolejnym zobowiązaniem firmy Summa do spełnienia tych samodzielnie narzuconych celów i wymagań. 

Jeśli szukasz optymalizacji przepływu pracy z większą automatyzacją i wygodną obsługą mediów, nie szukaj dalej. Dzięki podajnikowi arkuszy Summa Tray One operator rolowego plotera tnącego jest gotowy do wydajnego i prostego przetwarzania etykiet i arkuszy. Ponadto, podczas gdy  Tray One automatycznie przetwarza arkusz po arkuszu bez interwencji, operator oszczędza mnóstwo czasu, który może poświęcić na inne zadania.

Wydajne cięcie etykiet i arkuszy

Tray One to wydajne rozwiązanie do cięcia etykiet i arkuszy dla małych i dużych firm, posiadające wiele zalet, które przyczyniają się do usprawnienia przepływu pracy Print&Cut:

  • Ploter S One D60 można łatwo przestawić z podawania z roli na podawanie arkuszy.
  • Również modele SummaCut D60 mogą być doposażone w podajnik arkuszy - Tray SummaCut.
  • Wydajne opcje przepływu pracy z oprogramowaniem Summa GoSign.
  • Obsługa popularnych rozmiarów kopiarek: A4, A3 SRA3, SA3 Letter, Tabloid i Tabloid Extra.
  • Bezpośrednie cięcie luźnych arkuszy.
  • Automatyczne cięcie konturowe zadrukowanych arkuszy z wykorzystaniem znaczników rejestracji OPOS.
  • Łatwe cięcie wektorowych plików PDF.
  • Kompatybilność z różnymi technologiami druku, takimi jak sitodruk, kopiarka, drukarka atramentowa, prasa cyfrowa.
  • Kompaktowa konstrukcja oszczędzająca miejsce na biurku.
  • Niezawodne rozwiązanie. Drukarka może pracować z pełnymi arkuszami, podczas gdy naklejki mogą być cięte później. Dzięki temu wyeliminowane jest ryzyko odklejenia się wstępnie przyciętych naklejek w drukarce.

Łatwy przepływ pracy

Tray One będzie działać tylko w połączeniu z oprogramowaniem Summa GoSign. Podczas tworzenia zadania należy zwrócić uwagę na kształt i rozmieszczenie znaków rejestracyjnych. Specyfikacje są następujące:

  • Użyj minimum 4 kwadratowych znaków
  • Wszystkie znaki powinny być wyrównane i równo rozmieszczone - bez przypadkowego rozmieszczenia
  • Przestrzegaj minimalnej odległości od krawędzi strony

Po utworzeniu pliku cięcia zgodnie z powyższymi specyfikacjami, po prostu wyślij zadanie z CorelDraw lub Illustrator poprzez wtyczki do oprogramowania GoSign. W ten sposób można kontynuować:

  • Przed przetworzeniem pierwszego arkusza upewnij się, że głowica tnąca jest ustawiona powyżej pierwszego znaku rejestracyjnego na arkuszu.
  • Następnie ploter automatycznie wyszuka pozostałe znaczniki i rozpocznie cięcie.
  • Podczas ładowania drugiego arkusza i tak dalej, głowica tnąca będzie automatycznie wyszukiwać znaczniki oraz podawać i ciąć liczbę arkuszy określoną w programie GoSign. Obcinarka będzie ciąć aż do zakończenia zadania, bez wysiłku i bez interwencji użytkownika.

Ciągły przepływ pracy dla małych i dużych firm

Połączenie biurkowych ploterów rolowych Summa z podajnikiem arkuszy jest korzystne nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale również dla małych firm, takich jak punkty ksero i sprzedawcy detaliczni. Dzięki zastosowaniu podajnika , przepływ pracy zostanie znacznie ułatwiony, od kopii do cięcia. Każda kopia/arkusz będzie cięta prosto i łatwo. Arkusz po arkuszu. Przez wiele godzin z rzędu.

Specyfikacja

 

Szerokość materiału

670 mm - Summa D60

1270 mm - Summa D120

1420 mm - Summa D140

1640 mm -Summa D160

Szerokość cięcia 600 mm - Summa D60

1200 mm - Summa D120

1350 mm - Summa D140

1575 mm - Summa D160

Prędkość cięcia max. 1130 mm/s
Akceleracja max. 3G
Nacisk noża 0 -400 g

 

 

Filmy

Plotery tnące Summa: Jak samemu zainstalować ploter tnący Summa / SummaCut D60 D120 D140 D160?

Masz już ploter tnący Summa (np. D60 / D120 / D140 / D160) i chciałbyś go sam zainstalować? Pomoże Ci w tym nasz film instruktażowy z serii "Plotery tnące Summa".

Plotery tnące Summa - inne filmy

Plotery Summa - poradniki

Zobacz najnowszy film prezentujący fabrykę ploterów tnących Summa w Belgii

Summa Cutting Solutions - Corporate Video

Pomysły na biznes

Pomysły z rynku polskiego


Podobne produkty

Biuletyn wielkoformatowy

Biuletyn wielkoformatowy Atrium i Ikonos to ogromna dawka informacji z branży druku wielkoformatowego. Trzy razy w miesiącu znajdziecie w nim Państwo ciekawe realizacje, video poradniki, ciekawostki... Nie zabraknie także sprzętowych i mediowych nowości, zaproszeń na wydarzenia czy też okazji i promocji. Życzmy owocnej lektury!