Folia PET z certyfikatem optycznym

Folia PET z certyfikatem optycznym

W pierwszej fazie pandemii, kiedy materiały ochrony osobistej były potrzebne „na już” i w każdych ilościach nikt nie zgłębiał fizycznych właściwości stosowanych pod-produktów. Nie było na to czasu. Dlatego rynek został zalany przyłbicami o bliżej nie znanych właściwościach. Kryterium zastosowania folii była jej przezroczystość i odpowiednia sztywność.

Teraz sytuacja ma się inaczej. Wiemy, że środki ochrony osobistej, a między nimi właśnie przyłbice, będą nam towarzyszyć jeszcze przez długi czas. Na bardzo wielu stanowiskach ludzie muszą nosić je przez cały czas trwania pracy. Z tego powodu ważne jest aby przezroczysta folia PET była odpowiednia do takiego zastosowania. W przeciwnym razie kolejną konsekwencją koronawirusa, będzie powszechne uszkodzenie wzroku.

Z tego powodu IKONOS posiada w ofercie specjalną folię PET do zastosowań optycznych. Najwyższej klasy parametry potwierdzone są europejskim certyfikatem EN 166:2001. Folia to PET typu G o grubości 175 mikronów. Zoptymalizowana refleksyjność powierzchni jest neutralna dla ludzkiego oka. Materiał swobodnie przepuszcza światło i nie ulega zamgleniu dzięki specjalnemu dwustronnemu powleczeniu.

Produkt został opracowany do długotrwałego użytkowania. Dodatkowo cechuje się wysoką sztywnością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stanowi więc idealną bazę do produkcji przyłbic.