3 premiery LED-UV marki MUTOH na targach FESPA 2018

3 premiery LED-UV marki MUTOH na targach FESPA 2018

Mutoh, jak co roku pokazuje kilka przełomowych rozwiązań z zakresu druku wielkoformatowego, można rzec wizjonerskich. Nie inaczej było na tego rocznej FESPIE!

Japoński producent od lat słynie z wyznaczania trendów w branży druku cyfrowego. Nierzadko pokazując rozwiązania, które są o krok a nawet dwa przed innymi. Na berlińskiej Fespie Mutoh zaprezentował m.in. 3 nowatorskie urządzenia.

Mutoh PerfomanceJet 2508 UF

Podczas Fespy zadebiutował „prawdziwy” ploter flatbedowy. Tym sposobem Mutoh skompletował portfolio urządzeń LED-UV od drukarek w rozmiarze A3+, A2+ przez 1.62 metra po wspomniany flatbed o szerokości 2.54 metra.

Mutoh PerfomanceJet to ciężka drukarka stołowa do zastosowań produkcyjnych. Ogromny stół roboczy obsługuje nośniki o rozmiarze do 2.54 x 1.25 metra, grubości 10 cm i ciężarze do 50 kg/m2. Nad stołem przesuwa się brama z karetką drukującą.

Dzięki funkcji podsysu, nośniki stabilnie leżą na stole roboczym podczas druku. Natomiast funkcja odwróconego podsysu pozwala z łatwością umiejscowić ciężkie materiały i skorygować ich położenie. Dodatkowym ułatwieniem są bolce pozycjonujące. Flatbed wyposażony jest w funkcję automatycznego pomiaru grubości medium oraz automatycznego ustawienia wysokości głowicy.

Niska temperatura utrwalenia atramentu pozwala na stosowanie także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę. W momencie druku, wydruk jest suchy i od razu gotowy do dalszej obróbki, montażu lub wysyłki. Atramenty nie wydzielają lotnych związków organicznych (0% VOC) przez co urządzenie można stosować w biurze, bez dodatkowej filtracji.

Mutoh ValueJet 1638 UR

Seria „UR” to najnowsze dziecko japońskiego producenta drukarek wielkoformatowych. Rozwój drukarek LFP podąża obecnie w dwóch kierunkach: wszechstronności i ekologii. Oba te czynniki spełnia nowy Mutoh serii „UR”.

VJ-1638UR to 2-głowicowa drukarka piezo LED-UV o szerokości roboczej 1.62 m. Oprócz kolorów CMYK, znajdziemy także kolor biały oraz lakier. Pozwala to na druk wielowarstwowy w jednym przebiegu! Daje to wielokrotnie większe możliwości od zwykłych drukarek „eko” i konkurujących rozwiązań.

Nowy ValueJet potrafi zadrukować folie czarne, kolorowe, metaliczne, fluorescencyjne, odblaskowe, przezroczyste. Oczywiście poradzi sobie także z klasycznymi nośnikami jak papiery, banery, płótna, tapety, materiały powlekane i niepowlekane. Niska temperatura utrwalenia atramentu pozwala na stosowani e także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę, np. cienkich klisz. Co więcej, wydruku w momencie druku jest suchy i od razu gotowy do dalszej obróbki, montażu lub wysyłki.

Dzięki technologii utwardzania atramentu światłem LED, ploter nie zużywa pokładów energii (co za tym idzie kosztów) na wygrzewanie materiałów. Atramenty nie wydzielają lotnych związków organicznych (0% VOC) przez co urządzenie można stosować w biurze, bez dodatkowej filtracji i wymiany powietrza.

Czytaj więcej o ploterze: Mutoh ValueJet 1638 UR

Mutoh ValueJet 626 z modułem druku obrotowego

VJ-626 to flatbed LED-UV w formacie A2+ obecny na rynku od kilku miesięcy. Podczas Fespy zadebiutował dodatkowy moduł, w który można wyposażyć tę drukarkę. Moduł umożliwia bezpośredni druk na obiektach o kształcie cylindrycznym, np.: butelkach, bidonach, walcowatych opakowaniach i pojemnikach, świecach, gadżetach, rurkach, itd. Sprawdzi się w personalizacji, dekoracji pojedynczych wzorów, zadruku prototypów i niskonakładowej produkcji.

Moduł obsługuje przedmioty walcowate o długości do 36 cm, średnicy 3-12 cm i ciężarze do 1 kg. Z modułu obrotowego można korzystać, kiedy jest taka potrzeba, można go ekspresowo zamontować i zdemontować. Gdy go nie używamy, można korzystać z pełni możliwości drukarki tj. zadruku na przedmiotach o rozmiarze do 594 x 483 mm, grubości do 15 cm i ciężarze do 6 km.

Funkcja druku 360° jest intuicyjna i łatwa w realizacji dzięki oprogramowaniu z kreatorami.

Czytaj więcej o ploterze: Mutoh ValueJet 626 UF