Pobierz obrazki
najnowszy biuletyn wielkoformatowy
19 czerwca 2020
 
Z OSTATNIEJ CHWILI / NOWOŚCI
Pobierz obrazki
Folia IKONOS z certyfikatem antybakteryjnym!
Nowa folia antybakteryjna GPT FX100+ Antibacterial, pomyślnie przeszła testy w laboratorium mikrobiologicznym. Badania zostały przeprowadzone zgodnie z normą ISO 22196:2011 (Measurement of antibacterial activity on plastics and other non-porous surfaces) i potwierdziły działanie antybakteryjne folii przeciw Escherichia coli i Staphylococcus aureus.

Pobierz raport z badań (j. polski)
Pobierz obrazki
Mutoh ValueJet 1324X w SET POZNAŃ
Japońską jakość drukarek Mutoh doceniła kolejna firma o ugruntowanej pozycji na rynku, jaką jest SET Poznań - Service Expo Team. O tym wdrożeniu opowiada Pan Jakub Król:

Jesteśmy firmą, która działa nieprzerwanie od 30 lat. Budujemy stoiska oraz obsługujemy wystawy i wydarzenia w całej Europie. Duża część z naszych Klientów to zagraniczne i wymagające przedsiębiorstwa.

Z tego powodu szukaliśmy plotera, który będzie solidny, łatwy w obsłudze i zagwarantuje powtarzalną, wysoką jakość prac. Mutoh ValueJet 1324X świetnie uzupełnił nasz park maszynowy składający się z ploterów tnących, frezarek CNC czy też lakierni. Branża targowa wymusza na nas często działanie w niestandardowy sposób, na niestandardowych materiałach i w godzinach czy dniach tygodnia, w jakich drukarnie wielkoformatowe nie pracują. Zyskaliśmy więc również niezależność i elastyczność.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Pobierz obrazki
Printweek: polskie materiały "anti-COVID" marki IKONOS w całej Europie
Polskiej produkcji materiały do walki z koronawirusem, takie jak:
- przezroczyste folie PET do produkcji przyłbic, ekranów, przegród,
- folie i laminaty podłogowe do druku oznakowania typu "trzymaj dystans",
- laminaty do zabezpieczenia powierzchni użytkowych (stoły, lady),
- folie antybakteryjne z certyfikatem...

...trafiają w ogromnych ilościach na rynki całej Europy. Po raz kolejny potwierdza to fakt, że fabryka Ikonos jest liczącym się producentem materiałów samoprzylepnych i powlekanych na naszym kontynencie.
Pobierz obrazki
Co możesz zrobić z drukarką wielkoformatową?
Możliwości cyfrowego druku wielkoformatowego są nieograniczone. Mutoh oferuje szeroką gamę drukarek atramentowych i ploterów tnących do produkcji oznakowania, reklam, zdjęć, nadruków na gadżetach, dekoracji, sublimacji... Odkryj historie użytkowników Mutoh!
Plotery Mutoh | Zobacz film
Pobierz obrazki
Nowość: TrafficJet Xpert (druk znaków drogowych)
Nowy TrafficJet Xpert zbudowany na platformie drukarek Mutoh XpertJet spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania i specyfikacje oznakowania drogowego. Farby spotowe True Traffic Color™ i dołączone do nich oprogramowanie zautomatyzują tworzenie znaków.

- szybki i ekonomiczny druk dzięki zintegrowanej suszarce
- łatwa obsługa maszyny dzięki nowemu panelowi z ekranem dotykowym
- nowoczesny czarny design
- nowe systemy prowadzenia i nawijania mediów
- maksymalizacja żywotności głowicy drukującej dzięki True Traffic Color
- nowe pionowe pojemniki z atramentem
- diody LED pokazują poziom atramentu
- ulepszona, konstrukcja stołu roboczego bez śrub
- aluminiowa szyna prowadzenia karetki o podwyższonej precyzji
- podświetlenie obszaru roboczego LED
- druk znaków z prędkością do 15 m2/h (max. 94 m2/h)
- tryb druku certyfikowanego

Polski dystrybutor - Atrium Centrum Ploterowe - może także dostarczyć drukarkę wraz z laminatorem, ploterem wycinającym oraz stołem aplikacyjnym tworząc tym sposobem komplementarny zestaw do produkcji znaków drogowych.

Więcej o ploterze
Pobierz obrazki
Drukarka UV do gadżetów: obudowy telefonów
Jedną z TYSIĘCY możliwości jaką dają wszechstronne drukarki UV do gadżetów Mutoh ValueJet 426UF (A3+) jak i 626UF (A2+) oraz ich następcy: XpertJet serii UF jest bezpośredni zadruk akcesoriów GSM takich jak obudowy na telefony. Zastosowany elastyczny (i bezzapachowy) atrament LED UV pozwoli trwale zadrukować nawet miękkie osłony żelowe.

Zobacz film
Pobierz obrazki
SUMMA - nowa strona i demonstracje on-line
Producent "legendarnych" ploterów tnących uruchomiła nowy, jeszcze bardziej przyjazny serwis internetowy w którym można znaleźć wszelkie informacje o produktach i zastosowaniach tych uznanych system tnących.

Nowa strona SUMMA

Jednocześnie, Summa z przyjemnością informuje o możliwości demonstracji online na żywo, którą zaprezentuje zespół ekspertów producenta. Prezentacje online są idealnym narzędziem do edukowania użytkowników, oszczędzania czasu i wydatków (podróży).

Zapisz się na prezentacje ploterów SUMMA
Pobierz obrazki
Super szybki ploter solwentowy 3.20 m
Solwentowy Artemis serii KM 32xx może poszczycić się kilkuset instalacjami w Polsce. Cechuje go szerokość robocza 320 cm, 4 lub 8 głowic Konica Minolta 512i (30 pL), wydajność maksymalna od 160 do 260-280 m²/h, nowy system suszący (IR + wentylatory). Jego zastosowanie to głownie banery, plakaty wyborcze i reklamowe, plandeki, reklamy...

Zobacz film | Więcej o maszynie
KĄCIK TECHNICZNY
Pobierz obrazki
Nowy firmware oszczędzający atrament LED UV
Mutoh i polski, autoryzowany dystrybutor - Atrium Centrum Ploterowe - informują o nowych wersjach firmware do ploterów LED-UV:

- Mutoh ValueJet 1626UH
- Mutoh ValueJet 1638UH
- Mutoh ValueJet 426UF
- Mutoh ValueJet 626UF

Jedną z najważniejszych zmian będzie zwiększona oszczędność atramentu.

Skontaktuj się z serwisem ploterów
Pobierz obrazki
Summa F: nowe narzędzie do bigowania kartonów
Branża opakowań z tektury falistej rozwija się w szybkim tempie, począwszy od standów POS, przez różnego rodzaju opakowania po dekoracje i meble. Istotne jest więc zastosowanie odpowiednich technologii do bigowania pojedynczych i wielotysięcznych nakładów.

Summa opracowała do tego celu nowe narzędzie "D50" dla ploterów serii F, dedykowane do bigowania grubszych kartonów.

Zobacz film
Pobierz obrazki
Jak rozpocząć pracę z zestawem do druku i cięcia?
Zapraszamy na video-webinar w którym wyjaśniamy proces instalacji, przepływu pracy i głównych zalet oprogramowania Onyx RIPCenter Mutoh Edition.

Na filmie pokazany jest proces druku na najnowszym ploterze Mutoh XpertJet 1641SR w połączeniu z ploterem tnącym Mutoh ValueCut II 1300.

Oprogramowanie Onyx RIP Center Mutoh Edition obsługuje całą gamę wielkoformatowych drukarek wielkoformatowych jak i ploterów tnących marki Mutoh.

Zobacz film
WARTO SKORZYSTAĆ
Pobierz obrazki
ONYX HUB 2.0: przetestuj za darmo przez 30 dni
- Czy zarabiasz na zleceniach ?
- Dlaczego w koszu jest średnio 22% odpadów ?
- Na jakim etapie jest zlecenie ?
- Jak my to dziś wydrukujemy ?

Na te pytanie odpowiada narzędzie analityki ONYX HUB, zintegrowane z oprogramowaniem ripującym ONYX, które w atrakcyjny i zarazem bezpieczny sposób, dostarcza szereg danych dla kierowników, menadżerów oraz zarządu drukarni.

Onyx Graphics proponuje następujące BEZPŁATNE testy HUB 2.0:
- 30-dniowy - za darmo dla nowych użytkowników
- 60-dniowy - obecni użytkownicy ONYX Thrive zyskują natychmiastowy bezpłatny dostęp, subskrybując pakiet ONYX Advantage Gold

Strona produktu
Pobierz obrazki
Zestaw do sublimacji:
Mutoh ValueJet 1604WX + tunel grzewczy
Mutoh ValueJet 1604WX to specjalistyczna drukarka sublimacyjna. Dzięki innowacyjnym technologiom dedykowana jest do produkcji w realnej prędkości 22 m2/h (tryb 360 x 1080 dpi, 3 pasy). 1604WX to drukarka jedno-głowicowa. Pracuje w technologii zmiennej wielkości (ang. Variable Dot, VarDot) kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze kropel wynosi począwszy od 3.5 pl, poprzez 7, 12.5, 14 do 21 pL. Dzięki, tej technologii ploter ma możliwość w sposób optymalny drukować zarówno gładkie aple, łagodne przejścia tonalne jak i wymagające detale.

Cena promocyjna z zewnętrznym tunelem grzewczym: 49.900 zł

Więcej o ploterze
Pobierz obrazki
Maseczki 50 szt - do firmy, sklepu, domu...
Maseczki 3-warstwowe z certyfikatem CE. Rozmiar: 175 x 95 mm.
Skład: włóknina 67%, warstwa filtrująca Melt Blown 33%.

Cena promocyjna za 50 szt.: 99,50 zł netto

Zainteresowany? Napisz lub zadzwoń: 77 458 16 81
Pobierz obrazki
EFI Pro 24f do końca czerwca 9.000 € taniej
EFI Pro 24f to przemysłowy flatbed LED-UV o obszarze zadruku 2.54 metra szerokości i długości 1.32 m. Nad 4-strefowym stołem z podsysem, porusza się ruchoma brama z karetką wyposażoną w nowoczesne głowice Ricoh. Pracują one w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale). Urządzenie drukuje w palecie CMYK z podwójnym kolorem białym. Wydajność drukarki sięga 107 m2/h.

Rabat (do końca czerwca): - 9.000 €

Więcej o urządzeniu
Pobierz obrazki
Idealny eko-solwent do ploterów MIMAKI, ROLAND, MUTOH
Atramenty eko-solwentowe UltraVision zostały zaprojektowane aby dokładnie odwzorować wydajność i właściwości kolorystyczne oryginalnych stosowanych w ploterach MIMAKI, ROLAND i MUTOH.

Ten wysokiej klasy atrament eko-solwentowy cechuje spektakularnie szeroka gama kolorów z ich oryginalnym odwzorowaniem, wydajność w czasie druku, możliwość drukowania na szerokiej gamie nośników powlekanych jak i nie powlekanych.

Dzięki zgodności kolorystycznej nie ma potrzeby zmiany profilów kolorów ani kalibracji głowicy. Tusz praktycznie nie posada zapachu i jest "Plug & Play" co oznacza że można go stosować równolegle z atramentem oryginalnym.

Cechy atramentów eko-solwentowych UltraVision:
- przyjazne dla środowiska
- wodoodporne
- wydruki trwałe na zewnątrz bez laminacji
- szeroka gama kolorów
- czyste, intensywne kolory
- gładka gradacja tonalna
- doskonała przyczepność do podłoża
- kompatybilność z szeroką gamą mediów powlekanych i niepowlekanych
- ekonomiczne opakowanie - butla 1000 ml

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać najlepszy atrament do Twojej drukarki.

Cena promocyjna: 189 zł / litr (na 2 pierwsze komplety)

* promocja ważna do wyczerpania zapasów magazynowych
Pobierz obrazki
NEOLT: rabaty na trymery
Atrium Centrum Ploterowe - dystrybutor urządzeń do post-produkcji marki NEOLT - proponuje rabaty na te urządzenia. Przypomnijmy, NEOLT to włoska, rodzinna fabryka która od lat produkuje profesjonalne urządzenia i akcesoria takie jak laminatory, piły, trymery automatyczne.

- trymery ręczne i elektryczne - 5% rabatu
- trymer pionowy Sword ELS - 7% rabatu

Skontaktuj się
Pobierz obrazki
Plotery demo, po przeglądzie lub używane
Na giełdzie ploterów Atrium Centrum Ploterowe znajdą Państwo bezpośrednie oferty użytkowników a także plotery demonstracyjne z centrum ploterowego w Opolu. Wiele urządzeń posiada gwarancję.

Giełda ploterów demo i używanych
Pobierz obrazki
Ikonos PET sprawdza się w przyłbicach
Przezroczyste folie Ikonos Proficoat Backlit Clear CUV sprawdzają się w wielu zastosowaniach "anty covidowych", m.in. przy budowie różnego rodzaju przegród, ścianek, ekranów czy też przyłbic.

Zalety:
- sztywny - grubości: 175 i 250 mikronów
- trudnopalny (odporność do 400 st. C.)
- odporny na termoformowanie (nie zmienia kształtu pod wpł. temp.)
- optycznie przezroczysty (nadaje się do czytania, pracy przy komputerze)
- posiada z obu stron warstwę utrudniającą parowanie
- nie zawiera PVC

Zainteresowany? Skontaktuj się
KĄCIK PRASOWY
Pobierz obrazki
EFI Select Magazine #33
Magazyn wydawany przez EFI to ciekawostki, artykuły techniczne, przykłady
zastosowań i wiele więcej. W numerze:

- wykorzystanie potężnego EFI Pro 30f do druku... gadżetów
- najnowsze, w tym polskie instalacje drukarek EFI
- historie sukcesu z wykorzystaniem maszyn EFI

Czytaj on-line
 
Obserwuj nas:
  
Biuletyn informacyjny Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, ul. Gosławicka 2d.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki handlowe są własnością odpowiednich firm.
Podane ceny są cenami netto i obowiązują do odwołania lub wyczerpania zapasów.