Pobierz obrazki
najnowszy biuletyn wielkoformatowy
30 października 2019
 
Z OSTATNIEJ CHWILI / NOWOŚCI
Pobierz obrazki
Najnowszy Mutoh XpertJet 2.000 i 3.000 € taniej !
W ubiegłym tygodniu miała miejsce polska premiera drukarek eko-solwentowych Mutoh XpertJet 1641SR i 1682SR. Polscy pierwsi użytkownicy mogą ją nabyć z rabatem odpowiednio 2.000 i 3.000 euro!

Mutoh XpertJet 1641 i 1682SR to nowa linia drukarek 4- i 8-kanałowych, o wydajności 53 m²/h oraz 87 m²/h, łączących w sobie najlepsze cechy serii ValueJet i szereg nowych, innowacyjnych rozwiązań.

Czytaj więcej o urządzeniach
Pobierz obrazki
Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos na FastTextile
20-22 listopada 2019 odbędą Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile, które są najważniejszą imprezą branży tekstylnej w Polsce.

Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje rozwiązania do cyfrowego druku bezpośredniego i sublimacyjnego na tkaninach, m.in.:
- Mutoh RJ-900XG - najpopularniejsza drukarka sublimacyjna w Polsce
- Mutoh ValueJet 1638WX - szerokoformatowa drukarka sublimacyjna
- Mutoh ValueJet 1938TX - system do druku bezpośr. na tkaninach
- atramenty do druku sublimacyjnego i bezpośredniego
- tkaniny i materiały do zadruku cyfrowego tkanin

Strona targów FastTextile
Pobierz obrazki
Mały (wielki) sklep dzięki drukarce Mutoh
Madpisa, po hebrajsku „mały sklep z drukiem”, musiał dostosować się do wyzwań stawianych przez nowych zawodników: smartfony, które wywróciły cały świat drukowania zdjęć do góry nogami.

Drukowanie zdjęć stało się umierającym biznesem i znało tylko jeden kierunek - zjazd. Moshe Gamliel, właściciel Madpisa i jego żona Osnat zostali zmuszeni do przemyślenia swojej koncepcji biznesowej.

W 2015 roku Moshe Gamliel odkrył maszyny, które mogły drukować na dowolnym materiale, który chcieli, ale były ogromne, ciężkie i drogie. W końcu natknął się na Mutoh ValueJet 426UF - stosunkowo małej maszyny i niedrogiej. Łącząc tę maszynę z aplikacją, w krótkim czasie obsługiwali najwięcej zleceń druku zdjęć na różnych materiałach w całym kraju.
Pobierz obrazki
Summa L3214 laserem roku za oceanem!
"To wielki zaszczyt otrzymać Nagrodę Roku SGIA dla naszego lasera Summa L3214. To wielkoformatowe rozwiązanie do cięcia oferuje ogromny potencjał firmom w zastosowaniach do oznakowania typu soft-sign, tkanin, jak i do dekoracji wnętrz. Nagroda ta jest potwierdzeniem wysokiej klasy naszej technologii cięcia laserowego, która została opracowana w celu zapewnienia ogromnej wydajności, sięgającej nawet 400 metrów kwadratowych na godzinę.” mówi Wim Maes, dyr. Summa.

Polskim dystrybutorem systemów tnących Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

Pobierz obrazki
Mutoh PJ-2508UF z głowicami Ricoh Gen5
Ricoh Gen5 to jedne z najlepszych głowic na rynku. Dlatego też japoński producent drukarek wielkoformatowych zaimplementował je w swoim nowym flatbedzie LED-UV Mutoh PerformanceJet 2508UF.

Oto wybrane przewagi głowic Ricoh Gen5:
- druk zmienną kroplą 7pL - 14pL - 21pL
- technologia grayscale
- ultradokładne wydruki (czytelne nawet czcionki 3pt)
- fotograficzna jakość wydruków
- wysoka częstotliwość pracy przekłada się na wydajność urządzenia
- regulacja napięcia i temperatury pracy
- wysoka żywotność i możliwość regeneracji

Czytaj więcej o drukarce LED-UV z głowicami Gen5

Pobierz obrazki
EFI Pro 30f z głowicami Ricoh Gen5
Również i amerykański producent postawił na głowice Ricoh Gen5 w swojej najnowszym i największym flatbedzie EFI Pro 30f.

Oto krótka specyfikacja drukarki EFI Pro 30f:
- obszar roboczy: 3.05 x 2.04 m
- grubość mediów: do 100 mm
- ciężar medium: do 180 kg
- głowice: 12 x Ricoh Gen 5
- 4 kanały koloru białego

- druk wielowarstwowy
l- wydajność: 210 m²/h

Więcej o tej drukarce w prezentacji (PDF)
 
KĄCIK TECHNICZNY
Pobierz obrazki
Z poradnika aplikacji tapet i foto-tapet
Klejenie foto-tapet samoprzylepnych (choć te wskazówki tak samo są praktyczne i przydatne przy klejeniu tapet bezklejowych z użyciem kleju) należy rozpocząć od przygotowania podłoża.

Ściana, na której planujemy przykleić foto-tapetę musi być czysta, sucha, lekko chłonna oraz odpowiednio przygotowana. Możemy wyróżnić kilka głównych rodzajów ścian:

1) ściana świeża - pokryta gładzią gipsową, płytą kartonowo-gipsową lub innymi chłonnymi materiałami budowlanymi musi być zagruntowana specjalnym środkiem gruntującym (lub rozwodnionym klejem do tapet) min. na 2 godziny przed aplikacją. Należy zwrócić uwagę, aby środek gruntujący wsiąkł w podłoże, a nie zostawił warstwy na powierzchni, która może spowodować osłabienie kleju

2) ściana pokryta farbą - należy ją umyć mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy farby (np. silikonowej, zmywalnej) przetrzeć papierem ściernym (aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża) oraz odtłuścić

3) ściana pokryta tapetą - należy usunąć wszystkie warstwy starej tapety. Jeżeli po zdjęciu tapety, są zauważalne jakieś uszkodzenia ściany należy je naprawić, a następnie całą ścianę zagruntować

4) ściana pokryta farbą latexową lub teflonową - warstwa ściany musi zostać zmatowiona papierem ściernym (aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża

Zobacz też: tapety do druku
 
WARTO SKORZYSTAĆ
Pobierz obrazki
Jesienna, wielka promocja ploterowa
Firma Atrium Centrum Ploterowe przygotowała atrakcyjne oferty na wielkoformatowe drukarki wielkoformatowe i urządzenia takich marek jak MUTOH, EFI, SUMMA, ARTEMIS czy NEOLT.

Pobierz cennik promocyjny (PDF)
Pobierz obrazki
Pełna dostępność płyt PVC w IKONOS
IKONOS informuje, że w magazynach w całej Polsce dostępne są płyty PVC, idealne nie tylko do celów reklamowych. Grubości od 1 do 10 mm, standardowe rozmiary całych arkuszy oraz możliwość profesjonalnego cięcia na gotowe formatki.

Kup online na ikonos.pl
Pobierz obrazki
Strasznie dobra jakość folii Ikonos Quick-Stick!
Jak mawiał klasyk: "Płacisz mało... płacisz dwa razy" i to jest strrraszne!

Folie IKONOS serii Quick-Stick z klejem punktowym ułatwiającym aplikację są oferowane w atrakcyjnej i adekwatnej do ich jakości cenie.

Sprawdź na ikonos.pl
 
Obserwuj nas:
  
Biuletyn informacyjny Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, ul. Gosławicka 2d.
Wszystkie prawa zastrzeżone. Znaki handlowe są własnością odpowiednich firm.
Podane ceny są cenami netto i obowiązują do odwołania lub wyczerpania zapasów.